Ново
Samyang SY14M-СТР 14mm F2.8 Ултра Широк Агол Леќа за Pentax

Samyang SY14M-СТР 14mm F2.8 Ултра Широк Агол Леќа за Pentax

Достапност: Залиха
DEN 239.76

Ултра-широк агол на гледање на двете целосна рамка и APS-C камери.Одлична изградба и супериорен изградба на квалитетот на жилет остри слики.Карактеристики изградена-во petal тип худ.Минимална фокусирајќи се на растојание од само 0.9 ft.Супер мулти-слој слој за да се намали ракети и дух слики.Ултра широк агол 14mm леќа со приближно 90° агол на гледање на користење на APS-C камера, за драматични ефекти.Објективот е изградена со две ЕД леќа елементи, еден хибрид aspherical објективот елемент и една чаша aspherical објективот елемент, за исклучителен, остро дефинирани слики.НОВИОТ Samyang 14mm Ултра-Широк Агол F/2.8 АКО ЕД UMC Објективот е со највисок квалитет affordably цени 14mm објективот на пазарот.Тој е дизајниран за целосна рамка камери и е целосно компатибилен со APS-C камери, како и.Нејзината изградба и изградба се врвен!Објективот изградба е 14 елементи во 12 групи и функции 2 ЕД леќа елементи, еден хибрид aspherical објективот елемент и една чаша aspherical објективот елемент.Сите овие леќи елементи се комбинираат за да се минимизира искривувањето и хроматските аберации.Вашите слики се сигурни да доаѓаат на нашите остар жилет и јасно, дури и на аглите!На Samyang 14mm објектив е опремен со извонредна 115.7 степени агол на гледање на целосна рамка камери и 93.9 степени агол на гледање на APS-C камери.Објективот е достапна за следните месеци : Canon EOS, Nikon, Sony Алфа, Pentax една верзија е целосно прирачник додека втората верзија има вграден автоматски фокус потврди чип да ги синхронизирате и авто-метар со вашата камера.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Оптички инструмент додатоци, одличен квалитет и силна practicability.Прилагодливи отворот дијафрагмата, широ

Leica 28mm f / 2.0 SUMMICRONM Aspherical Објективот Правоаголни Метал Леќа Худ Метал Леќа Капи Навој Заштита Прстен Leica

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

Едноставна, брза и интуитивен начин да се качи на камерата, лесен за употреба, многу погодно.Направени о

Максимална бленда : 1 : 45.6 Леќи на изградба : 13 елементи во 9 групи.Дијагонала агол на гледање : 32 (во 11 стапк

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

Оваа верзија е првично наменета за продажба надвор од НАС и може да содржат адаптери, прирачници, и гара

1.6 x Фокусна Должина Extension.PL за да PL.Оптички Структура : 4 Групи 7 Елементи.Tokina создадени 1.6 x Проширувач так

Оваа Ritz Камера Пакет вклучува : Сигма 2470mm f / 2.8 генералниот ДИРЕКТОРАТ за OS HSM Уметност Објектив за Nikon F, Rit

Fujifilm XF 56mm Ф1.2 R APD Леќа Предните и Задните Леќи на Капи Леќа Худ Fujifilm 1 Полесно Ограничена Гаранција Паке

Scroll