Ново
Квантна Здравје Органски Кашлица Олеснување Lozenges, Bing Цреша, Природни Ментол Кашлица Suppressant, Bagged, 18-Каратно.

Квантна Здравје Органски Кашлица Олеснување Lozenges, Bing Цреша, Природни Ментол Кашлица Suppressant, Bagged,

Достапност: Залиха
DEN 182.88

УВЕРЕНИЕ USDA ОРГАНСКИ LOZENGES Направена од состојки можете да им верувате, вклучувајќи природна бинг сок од цреша и мед.ВНИМАТЕЛНО ФОРМУЛИРАН - 5mg ментол по бонбонче во комбинација со органски лизгава elm, познат по своите смирувачки својства.ОРГАНСКИ КАШЛИЦА SUPPRESSANT - ви го Олеснува кашла и болки во грлото за време на време на сезонски имунолошкиот предизвици.БЕЗ ВЕШТАЧКИ ВКУСОВИ - Користи само природни вкусови додека обезбедување на поддршка за вашиот имунитет.И да се обиде Квантна Здравје Мејер Лимон & Мед Кашлица Олеснување Lozenges!.Квантна Здравје Кашлица Олеснување Lozenges се-мора да има главен за време на зимските месеци, назад-до-училиште сезона, и во било кое друго време на сезонските имунолошкиот предизвик.Искуство грлото благотворно и кашлица quieting удобност со нашите USDA Органски капки направени од најквалитетни состојки.Бинг Цреша вкус доаѓа од вистински Бинг сок од цреша.Мејер Лимон со Мед lozenges се потпираат на јасно послатка природен вкус на Мејер органски лимони и мед.Кога грлото потреби благотворно и вашиот кашлица потреби quieting, да обезбеди себе си со кашлица капка која содржи само добри-за-вас состојки!Бинг Цреша Состојки : Ментол, beetroot сок, Bing сок од цреша, органски кафеав ориз сируп, органски трска сируп, органски мед, и органски лизгава elm во прав.Искуство грлото благотворно и кашлица quieting удобност со нашите USDA Органски капки направени од најквалитетни состојки.Нашите Бинг Цреша капки се направени со вистински Бинг сок од цреша.Кога грлото потреби благотворно и вашиот кашлица потреби quieting, да обезбеди себе си со кашлица капка која содржи само добри-за-вас состојки!.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

УВЕРЕНИЕ USDA ОРГАНСКИ LOZENGES Направена од состојки можете да им верувате, вклучувајќи органски мед.ВНИМАТ

Секоја капка содржи Ментол 7.6 mg 24 капки по пакет.Споредете активната состојка за да Сали.Опис на произво

100% Природни Билки за sooth болки, оток, и воспалена и грлото.Поддржува Имунолошкиот, Грлото и Респираторни

Ги ублажува болките во грлото.Одличен Вкус Грлото Капки.Смирува Секојдневниот Иритација На Грлото.Лене

Привремено ублажува повремени мали болки болка во грлото и кашлицата, поради ситни грлото и бронхијалн

RICOLA ОРИГИНАЛНИОТ БИЛКА ГРЛОТО КАПКИ : За речиси еден век, Ricola е помагање на грлото да се чувствуваат подо

Конечно, ГОЛЕМ ДЕГУСТАЦИЈА Lozenges со лажиче 30ppm сребро решение во секоја капка, Сребро Lozenges ви нуди благот

Scroll