Ново
Harilla Висока Чистота Графит Crucible Злато Сребро Остатоци Печка Кастинг Мувла Накит DIY Алатки Графит Кастинг Топење Ingot Мувла - Црна, 2KG

Harilla Висока Чистота Графит Crucible Злато Сребро Остатоци Печка Кастинг Мувла Накит DIY Алатки Графит Кастинг

Достапност: Залиха
DEN 575.76

Широка Примена : Топење и кастинг метали како што се Злато, Сребро, Месинг, Алуминиум, Бакар, Цинк, Plumbum, итн.Висока чистота топење графит crucible за висока температура злато, сребро и метал кастинг.Заштеда на време, добар трансфер на перформансите на графит crucible : за значително да се скрати на топење време и заштеда на енергија.Се топи на вашите скапоцени, или не-благородни метали и може да се справи со големи количества на материјал.И отпорност на корозија, отпорност на перформансите, за да се обезбеди сигурност на квалитетот на производот.Опис : - Главен материјал : Графит 99.99% - Висока чистота топење графит crucible за висока температура злато, сребро и метал кастинг. - Добро, отпорност на корозија, отпорност на перформансите, за да се обезбеди сигурност на квалитетот на производот. - Заштеда на време, добар трансфер на перформансите на графит crucible : за значително да се скрати на топење време и заштеда на енергија. - Широка Примена : Топење и кастинг метали како што се Злато, Сребро, Месинг, Алуминиум, Бакар, Цинк, Plumbum, итн.Спецификација : - Материјал : Графит - Боја : Бела, Црна - Големина на : Внатрешен Дијаметар * Висина - 1kg Црна : 35 x 88mm/1.37 x 3.46 во 2kg Црна : 44 x 110mm/1.73 x 4.33 во - 2.5 kg Црно : 44 x 126mm/1.73 x 4.96 во - 3kg Црна : 50 x 110mm/1.96 x 4.33 во - 3kg B Црна : 60 x 105mm/2.36 x 4.13 во 4kg Црна : 60 x 130mm/2.36 x 5.1 во - 5kg Црни : 69 130mm x/2.71 x 5.1 во - 5.5 килограми Црна : 70 x 156mm/2.75 x 6.14 во 6kg Црна : 79 x 174mm/3.11 x 6.85 во - 8kg Црна : 190 х 185mm/7.48 x 7.28 во - 1kg Бела : 49 x 87mm/1.92 x 3.42 во 2kg Бела : 60 x 110mm/2.36 x 4.33 во - 2.5 кг Бело : 60 x 127.5 mm/2.36 x 5.01 во - 3kg Бела : 100 x 173mm/3.93 x 6.81 во - 3kg Б Бела : 78 x 103mm/3.07 x 4.05 во 4kg Бела : 79 x 130mm/3.11 x 5.1 во - 5kg Бела : 90 x 135mm/3.54 x 5.31 во - 5.5 кг Бело : 95 x 155mm/3.74 x 6.10 во 6kg Бела : 79 x 174mm/3.11 x 6.85 во - 8kg Бела : 112 х 185mm/4.4 x 7.28 in Package Вклучува : 1 Парче Графит Crucible Note : Поради светлината и на екранот разлика, предмети боја може да биде малку поинаков од слики.Ве молиме овозможи 1-3мм разлики поради прирачник за мерење.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Тоа го задржува оригиналните природни графит на различни физички и хемиски својства.Графит crucibles имаат

【Широк Апликации】Тоа е широко се користи во различни индустрии : хемиска индустрија, метал топење, aerospa

Тоа во голема мера може да го скрати топење време и да зачувува енергија.Пепел на графит crucible е помалку о

Силициум Crucible : Изберете ги спои силициум како главна суровина, да усвојат современи керамичка технолог

Разумен структура, crucible може да се користи со други експериментални tools.Се користи за колеџ експеримент

Замена на делови (керамички цевки и brushings) за дигитални / automatic злато и сребро топење furnaces (дела со следнит

Издржливи Леење Силициум Карбид Графит Crucibles е 38 пати подолг живот од глина crucible.Високитемпература отпо

Висока термичка шок отпор, хемиска стабилност, атрактивен изглед.Се препорачува да се стопи вашето драг

crucible печка тенџере На графит се осигура дека благороден метал во топење не е загадена.crucible печка тенџер

Пакетот вклучува : ● Бисер holing машина : 1set ● Рачка : 1 парче ● Помошни рачка : 1 парче ● Holing collet клуч : 1 парч

МАТЕРИЈАЛ : 99.9% Графит.Пепел содржина помалку од 0.1%.Осигурете се дека благороден метал во топење не е заг

Донесува повеќе се справи со дизајн за да се заштити безбедноста на оператор.Анти‑падот, висока темпер

1kg МФ Серија Hardin180 Печка Графит Crucible.Капацитет 1kg на Злато.Други материјали количини ќе се разликуваат.Д

Withstands температури кои се движат до 2900°F Направени со висок квалитет врзани глина графит и премиум суров

【Предности на Графит Материјал】Висока термичка стабилност, добра електрична спроводливост, со висок

Scroll