Ново
Kegco HK38BSU-L-2 Kegerator, 2 Тапа, Левиот Зглоб

Kegco HK38BSU-L-2 Kegerator, 2 Тапа, Левиот Зглоб

Достапност: Залиха
DEN 9240.96

ВГРАДЕН-ВО ИЛИ САМОСТОЈНА УПОТРЕБА : Карактеристики на пред-venting дизајн кој овозможува да се изгради оваа двојна тапа левиот зглоб kegerator во cabinetry за лесна изгледа дека е лесно да се одржува и да обезбедува повеќе подот.Нерѓосувачки челик стража железнички е овозможен за да се спречи очила или чаши од лизгање од врвот во самостојна апликации.Атрактивни нерѓосувачки челик врата вклучува заклучување за да се задржи содржината безбедна, и двете крпа бар и криви се справи со се вклучени за лесно прилагодување.СОДРЖИ ЕКСКЛУЗИВНИ ПРЕМИЈА 2 ДОПРЕТЕ ДИРЕКТНИ ПОДГОТВИ ПОЛНЕЊЕ : Kegco е X-CLUSIVE Премиум Директни Нерешено Комплет доаѓа во комплет со празен 5 lb.алуминиум CO2 резервоарот со електрична црвено епоксидна заврши, а Kegco LH-542-2 Про Серија две производ двоен колосек CO2 регулаторот, две Kegco KT85 D-L "D" систем рачката се справи со барут couplers, 3" со дијаметар од полиран не 'рѓосувачки челик нацрт-кулата со две нерѓосувачки чешми за 100% од нерѓосувачки контакт, 12" x 7" од не ' рѓосувачки капе лента, и еден делукс рака пумпа за чистење комплет.МОЌНИОТ систем за ЛАДЕЊЕ ТЕХНОЛОГИЈА : Во 3200 BTUs, тоа е најмоќната компресор во својата класа, обезбедување невиден ладење за брзо обновување и температура pulldown.Принудени воздух за ладење гарантира дека ладен воздух се рамномерно распоредени во текот на кабинетот, така не постојат жешки точки.Ладен воздух е насочена во пиво кула, осигурувајќи дека линии се ладни сите на пат до славина, па не е помалку пена помеѓу истура.ДИГИТАЛНИ ТЕМПЕРАТУРА на ЕКРАНОТ : Лесно да се прилагоди и да ги видите се постави на температурата, за да се префрлате помеѓу целзиусови степени и Целзиусови, или пак за внатрешни работи светлина и исклучува со притискање на копчето.Контроли може да се пристапи без никаков напор во предниот дел на вратата, излезе на патот на раздавам систем.Температурата може да се постави помеѓу 23 и 59 степени Целзиусови, па тоа е доволно ладен за ладно пиво, кафе, kombucha, па дури и вино.ГОЛЕМИ не 'РЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК ВНАТРЕШНИ работи : Ова kegerator мерки 34-1/8" H x 24" W x 25" Д и карактеристики убава нерѓосувачки челик внатрешни работи, што е повеќе издржлив и лесен-за-чистење од пластични лагер се најде во многу конкурентните модели.Доволно подот е предвидено да куќа полна големина барут, две квартал тенок kegs, или до три 5 литри kegs, и две прилагодливи жица полиците се вклучени за да ви овозможи да ги тајните на пиво фармацевт во фрижидер кога ќе имаат потреба од дополнителна ладно складирање.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Полна големина капацитет да се одржи половина, квартал, 1 / 6 или мини kegs.Дизајниран за вградени инсталаци

Scroll