Ново
Проектот Blu Еко Пријателски Куче Измет Торба Носителот, Одржлив и Рециклиран Материјал, домашно Милениче Додатоци (Malibu (Сива))

Проектот Blu Еко Пријателски Куче Измет Торба Носителот, Одржлив и Рециклиран Материјал, домашно Милениче Додатоци

Достапност: Залиха
DEN 360.00

Еко-пријателски кожа еволуирале, нашите ELeather отпад торба носители доаѓаат во различни бои и се изградени да издржат авантуристички денови во сите видови на времето.Овој извонреден материјал е мазна на допир, изгледа паметни и значително им помага на животните и на планетата.Традиционалните кожа на одлучување методи предизвика значителна штета на животната средина преку нивно користење на високо загадувачките процеси и канцерогени хемикалии.Тоа е причината зошто ние се здружи со ELeather, експерти во upcycling на отфрлени кожа, да се произведуваат со врвен квалитет, одржлив домашни производи.ELeather е единствен процес се намалува отпадот, заштедува вода и ги намалува емисиите на јаглерод.Резултатот е премиум рециклирани измет торба носителот кое се разликува во изгледаат и се чувствуваат од традиционално се произведени од кожа.Доаѓа во различни бои и појавување на јаката и поводник се исто така на располагање за да се заврши изглед.Рачно изработени од страна на италијански занаетчии и изграден за да го издржат сите видови на времето и на терен.Нашите отпад торба носителите на стрес тестирани за сила и издржливост.Премиум одржлив кожа, рециклиран од неискористениот кожа да помогне да се грижи за нашата планета.Овој револуционерен процес преобразува кожа во напредни материјали, додека постигнување на значително пониско животната средина стапало.ELeather намалува отпадот, се зголемува перформансите, и им овозможува на брендови да се создаде извонредни производи и незаборавни клиент искуства, со истовремено подобрување на одржливоста.Сите од нашите миленичиња стилски додатоци, силен и вид на животната средина.Дизајниран во велика БРИТАНИЈА и е произведен во Италија од висок квалитет на одржливи материјали.Нашите рециклирани кожа отпад торба носители конвертирате широк спектар на загадувачките материјали во високиот квалитет на производите.Алтернативно, нашите вегетаријанска кожа опции се направи чисто од apple кожа, кои се берат од овоштарници во Trentino регионот на Северна Италија.Со сите наши производи ги минимизирате јаглерод стапало на нашите процеси, ограничување на нивното влијание врз животната средина на најдоброто од нашите способности.Појавување на куче leashes & јаки се исто така достапни.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

100% сосема нов и висок квалитет.Материјал : Шарени мека кожа.Боја : шарени.Тежина : 25g.Големина : 10*5.5*5cm.Голе�

Пченка скроб biodegradable куче измет кеси,ѓубриво станува органско ѓубриво.Екопријателски : 100% oxobiodegradable, со в

Динамички Дискови Компактен Диск Голф Количка е совршено решение за компактен диск голф caddy.Компактнио�

✔ЦЕЛОСНО HANDSFREE : Ако сте уморни од гледање за ѓубре лименки, ако не може да издржи непријатни измет мирис

Компатибилност VF3502 висока ефикасност компатибилен со Ridgid 12 16 Литри Влажни / Сува Vacuums.За Ridgid WD1950, WD1956, WD

[ ЕПИ технологија и Земјата пријателски ] Производ изработен од пластика кои содржат ЕПИ адитиви.Biodegradable

Sleeve овозможува брз слајд на поводник или јака.Придава на поводник се справи со предвремените.Zippered торби

【ЕКОПРИЈАТЕЛСКИ】Cornstarch, PBAT, PLA материјал го прави кучиња измет кеси екопријателски и безбедно да се кор�

W5911 WILTONPretzel и Кеси.Да ги користите овие кеси за доделување candied pretzels или други вкусен третира.Овој пакет с

800 Смета НАСЛОВОТ КЕСИ (8 виси пакет пакети од 100 кеси со Повлекување на Рака),.ПОМАЛКУ ОТПАД : 70% Помалку То

✅ПАКЕТ ВКЛУЧУВААТ : 10 Pack 6.7x24.4 инчи / 17x62cm ПортерКабел и Стенли 4 литри 251238 вакуум филтер кеси (Монтирање Д�

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

ЗемјатаПријателски : Biodegradable, во согласност со ASTM D69504 ТечењеДоказ : Силен и издржлив куче измет кеси за ч�

Оваа фармацевт од нас доаѓа со LED светилка, која е совршено решение за вас да се најде и да ги собереш куч�

ТЕЧЕЊЕДОКАЗ POO ТОРБИ : Никогаш не треба да се грижите за вашето куче отпад КЕСИ расцепен.Нашите тешкидол�

270 Портокал ЗАТЕГНУВАЊЕ Отпад Кеси (18 Ролни) 100% Течење Доказ Кеси За Безбедно Ракување; Секоја Торба Мерк

ВРЕДНОСТА ПАК нема да се кандидира надвор од заменливите патрони за уредите за вашето куче измет торба

Scroll