Ново
Bucilla, Празнична Птици Божиќ Сет од 3 Чувствува Applique Украс на Одлуки за Полнење, Празник Материјали за DIY Needlepoint Уметности и Занаети, 89449E

Bucilla, Празнична Птици Божиќ Сет од 3 Чувствува Applique Украс на Одлуки за Полнење, Празник Материјали за

Достапност: Залиха
DEN 537.60

УБАВА ТРАДИЦИОНАЛНИ УКРАСИ - Овие 3 преголеми уникатен чувствува applique орнаменти се совршено вез за полнење за вашиот одмор décor.Секој украс е околу 4" x 4" x 5".ПРАЗНИЧНА ДИЗАЈН - да се Создаде спомени со вашето семејство со рака-крои 3 елегантен птици обвиткан во убава sequins и монистра.СЕОПФАТЕН КОМПЛЕТ - Ова везови комплет доаѓа со основните материјали потребни за да се создаде 3 преголеми украси, вклучувајќи печат филц, памук везови забен конец, одделени sequins и монистра, везови игли, злато и бисери монистра, и инструкции.КЛАСИЧЕН БРЕНД - За над 150 години, Bucilla помогна луѓе од целиот свет го фати на задоволување на чувството на создавање на една рака-stitched преданија дека може да се негува за годините што доаѓаат.ДАДЕ КАКО ПОДАРОК - Подобрување на вашиот одмор дома декор со овие празнична Божиќ украси или бод и се даде како подарок за вашите најблиски, за рачно изработени парче дека станува главен во нивниот празник прослави.Го прослават вашиот љубов на птици кога ќе бод на Bucilla Празнична Птици се Чувствува Украси за Полнење.Овие Божиќ чувствува applique украси функција 3 елегантен птици обвиткан во убава sequins и монистра.Во оваа вез за полнење, можете да добиете на основните материјали потребни за да се создаде 3 украси вклучувајќи печат филц, памук везови забен конец, одделени sequins и монистра, везови игли, злато и бисери монистра, и инструкции.Дали сте биле крои за години или сте во потрага да се научат нови вештини, Bucilla обезбедува производи и образование за секој интерес и вештина ниво.Пар овие украси со Bucilla Празнична Птици се Чувствува Порибување за полнење да се заврши вашиот одмор оркестарот.Додадете некои навиваат за вашиот одмор прослави со Bucilla Празнична Птици се Чувствува Украси за Полнење.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Пакетот вклучува 16 различни големина пластични stencils5.1*5.1 ВО, 8 x акрилик прачки во различни дијаметри, 5 x д

Нека можете да уживате во задоволството на одлуки волна почувствува занает со себе.Посебно дизајниран

Занает Резерви.Се создаде убава парче на уметноста да се прикажуваат во вашиот дом со thisneedlepoint перница з

Овој автомобил покритие е Компатибилен Со "Шкода" Брзиот, ве молиме да бидат сигурни да се купи, Ако ваши

【Целосна Вежба Дијамант Сликарство Колекции】 Висок квалитет на дијаманти покрие целата слика,во согл

Совршен за дома, соба декорација или како роденденски подарок за вашите пријатели, деца.Felting Комплет сод

ДЛАБОКО во просторот инспирација за вашиот дом décor.Европски квалитет, фини детали, и шарени дизајн.СЕМЕ

ОНА што ВЕЗОВИ МАТЕРИЈАЛИ НЕ ВЕЗ КОМПЛЕТ СОДРЖИ : На везови обрачот,на везови модели Платно Tote Ќеса,дово

Професионално дизајниран за вашиот Самсунг Galaxy A72 5 G го прави овој 1.2 комплет супериорен во однос на сите

SAFE : Изработени од високо квалитетен материјал, nontoxic, екопријателски, безбедно, без било какви потенција

Собата има рака‑валани хартија пенкало, пинцети, дупчиња пенкало, погоден за различни занает.Со корист

ПОДГОТВИ ЗА ВОДА СО САМО НЕКОЛКУ БОЈА КАПКИ 1 .РАБОТИ НА БИЛО ВОДААПСОРБИРАЊЕ на МАТЕРИЈАЛИ – Hydroprint ваши

ஐ 5d Дијамант Сликарство комплет Вклучува 1 предпечатени текстура платно(60x80cm)со дигитален ознаки, 1 Диј

ПЛАТНО : Мерки околу 13 x 10 инчи, вклучувајќи 1.5 инчен граница.ДИЗАЈН : Stitchable област мерки околу 9.8 x 7 инчи.Бо

Нов Прилагодлив Брзо Брзо Полнење 2.0 Работи за вашата Дланка Pepito!.Совршен за полнење Работи за вашиот ур

Висок квалитет на Хартија Ленти : Хартија Filigree Сликарство ленти на бојата со броеви се направени од висо

ПЛАТНО : Мерки околу 13 x 17 инчи, вклучувајќи 1.5 инчен граница.ДИЗАЈН : Stitchable област мерки околу 9.3 x 14 инчи.Б

【Крстот Бод Комплет】Везови дополнителен комплет доаѓа со 3 бела памучна ткаенина со Цветни шема, 1 x пла

Слика Од Бројот Комплет DIY боја со броеви за возрасни има комплетна алатка за полнење.Комплет содржи 3 в

Scroll