Ново
Дијамант Сликарство 5D Целосна Вежба Кристал Дијамант Везови Колекции за Возрасни Деца Везови Крстот Бод DIY Уметност Занает Подарок Сликарство Дома Ѕид Оркестарот

Дијамант Сликарство 5D Целосна Вежба Кристал Дијамант Везови Колекции за Возрасни Деца Везови Крстот Бод DIY

Достапност: Залиха
DEN 1576.80

ஐ 5d Дијамант Сликарство комплет Вклучува - 1 пред-печатени текстура платно(60x80cm)со дигитален ознаки, 1 Дијамант пенкало, по 1 дијамант за складирање лента, некои обоени дијаманти и 1 самолепливи глина.Не се грижите за набавка на воена вежба битови, ние исто така, додаде 30% од дијаманти, доволно за да ја заврши својата работа. ஐ Креативни и модерни подарок - Дијамант сликарство во собата може да се направи вашата соба полна со уметнички атмосферата и подобрување на уметничка убавина.На Божиќ, роденден, денот на Благодарноста и други посебни празници, 5 D дијамант сликарство, исто така, е најдобар избор за одмор подароци за семејството и пријателите. ஐ заштита на Животната средина материјал - 5 D дијамант сликарство комплет е водоотпорен платно платно.Моделот себе има леплива позадина и пластични заштитна фолија, која може да се направи полесно за вас да се заврши сликата.Внимателно стокмено пенливи дијаманти има подобар сјај од смола, никогаш не згаснат, и се посветла и повеќе стануваат најатрактивни. 5 D дијамант сликарство е најпопуларниот DIY декорација. ஐ Уникатна забава искуство - Нашите DIY 5 D дијамант сликарство не се завршени, ќе треба да уживате во шармот на дијамант сликарство со вашето семејство и пријатели.Тоа не само што може да се подобри рацете на способноста помеѓу вас и вашето семејство, но исто така и подобрување на односот меѓу едни со други.Конечно, завршена работа е многу погодна за виси во дневната соба или во спалната соба. ஐ Квалитет на Услуга - За удобен транспорт, платно ќе биде укината, и тешки предмети може да бидат втиснати на задната страна на платно за долго време или пеглаат на грбот.Постојат и други стилови на стоки во нашата продавница, јас се надевам дека ќе се видиме таму.Покрај тоа, ако имате какви било прашања или предлози за DIY 5 D дијамант сликарство, ве молиме слободно да ни испратите е-маил, ние ќе ви даде задоволителен одговор во рок од 24 часа.Популарната DIY дијамант слики се исто така се идеални подароци за родендените, Божиќ, денот на Благодарноста и други посебни празници.Големина детали 30x40 cm 40x50 cm 50x60 cm 60x80 cm 80x100 cm Пакетот вклучува 1 x слика на готовиот Божиќ дрво и малку мечка 1 x HD платно(Без Рамка) 1 x Дијамант Пенкало Доволно обоени круг дијаманти (Смола) 1 x Коцка Дијамант Фах 1 x Коцка Глина DIY Чекори 1. Извади дијамант сликарство пакет и проверете дали тие се комплетни. 2. Стави дијаманти во пластични случај.Само открие потребна површина за да се избегне прашина врз друга stickiness делови. 3. Најдете соодветните дијамант торба според број или буква, стави дијаманти во лента и се тресат тоа добро. 4. Грб на совет на пенкало со соодветен глина,се држи на дијаманти на соодветниот симбол на платно со дијамант пенкало или со помош на пинцета. 5. По сите симбол области се пејст со дијаманти, го користите владетел да се прилагоди на работ на дијамант, и потоа да го употребите на книга или рака правилно да се компресира на дијаманти за да се направи таа фирма.Потсетник 1. Дијамантите не се за јадење, ве молиме да ги задржи подалеку од деца под 5 за да избегнете голтање нив по грешка. 2. Дијамант сликарство платно треба да се одржуваат чисти, инаку тоа ќе влијае на сврзување сила. 3. Дијамант сликарство е полесно и поубаво отколку крстот бод, но тоа трае помалку време да се заврши . 4.Ако набори се случи за време на транспортот, решението е да притиснете на тешки предмети на платно за долго време, или нежно железо задниот дел на платно.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Целиот спектар на везови стартер колекции со сите алатки што ви треба, со овој сет, ќе може да ја заврши у

Ширина на хартијата : 3мм / 5мм.Тоа опремени со сите дериватни хартија рачно управувани gadget.Количина : Хар�

ПЛАТНО : Мерки околу 15 x 13 инчи, вклучувајќи 1.5 инчен граница.ДИЗАЈН : Stitchable област мерки околу 12 x 9 инчи.Бо�

SAFE : Изработени од високо квалитетен материјал, nontoxic, екопријателски, безбедно, без било какви потенција

ПЛАТНО : Мерки околу 15 x 13 инчи, вклучувајќи 1.5 инчен граница.ДИЗАЈН : Stitchable област мерки околу 12 x 10 инчи.Бо

【Крстот Бод Комплет】Везови дополнителен комплет доаѓа со 3 бела памучна ткаенина со Цветни шема, 1 x пла

Занает Резерви.Се создаде убава парче на уметноста да се прикажуваат во вашиот дом со thisneedlepoint перница з

【Материјали за пакување】 торба, кристал торба, кристал точка пенкало, глина кристал точка плоча, означ�

【Целосна Вежба Дијамант Сликарство Колекции】 Висок квалитет на дијаманти покрие целата слика,во согл�

Овој автомобил покритие е Компатибилен Со "Шкода" Брзиот, ве молиме да бидат сигурни да се купи, Ако ваши�

Кинески традиционалните занаети целиот спектар на везови дополнителен комплет со сите алатки што треб�

Колекции : волна roving и додатоци, инструкции(тоа е во кинески ,но има слика да се покаже ).Висина(со уши) : 7cm

Прекрасен подарок за вашите пријатели или членови од семејството кои сакаат да DIY помине уметност.Напра

【Креативни електрични свеќа одлуки】 : свеќа восок одлуки за полнење е лесно да се носат, колку што има м

ПЛАТНО : Мерки околу 13 x 10 инчи, вклучувајќи 1.5 инчен граница.ДИЗАЈН : Stitchable област мерки околу 9.8 x 7 инчи.Бо

Висок квалитет на Хартија Ленти : Хартија Filigree Сликарство ленти на бојата со броеви се направени од висо

Материјал : автомобилот е направен од висок квалитет на Оксфорд ткаенина.Тоа е издржлив, отпорен на влеч

Scroll