Ново
Вез за Полнење - 3 Парчиња Везови Колекции за Почетници со Печат Модел, Везови Конец + Печат Ткаенина + Игли + Бамбус Обрачот (Chlorophytum Floribundum)

Вез за Полнење - 3 Парчиња Везови Колекции за Почетници со Печат Модел, Везови Конец + Печат Ткаенина + Игли

Достапност: Залиха
DEN 342.96

【Крстот Бод Комплет】Везови дополнителен комплет доаѓа со 3 бела памучна ткаенина со Цветни шема, 1 x пластични бамбус обрачот, 9 x везови игли,3 x англиски настава,3 x Pack боја теми. 【Брзо се Везови Господар】Секој везови комплет доаѓа со упатство.Оваа настава покажува вез бода треба, како и конкретни чекори.Постои печат модел на везови платно, тоа е лесно за везови стартер почетник да научат везана. 【Прилагодливи Везови Обрачот】вез рамка има прилагодливи завртки, кои можат да бидат построги во текот на везови или декорација за да се направи ткаенина како тесни како тапан. 【Уникатен Симпатична Дизајн】Ние нудиме 3 различни реални везови модели со диви цвеќе, трева и лисја флорални шема стилови на везови шема, така што ќе може да се доживее повеќе техника на везови и да уживаат во тоа. 【Исклучителна Декорација】По embroidering, може да се стави тоа во везови обрачот или фото рамка, и висат на ѕидот како уметнички дела декорација.Исто така, еден убав соодветен подарок за вашиот сакан семејство и вашите драги пријатели.Опис : Ова везови комплет содржи три пакети на рачно везени материјали, вклучувајќи и слични памучна крпа, пластични бамбус прстени, везови игли, обоени конци, и на англиски јазик инструкции.Јасни чекори за нови почетници, така што почетници може да заврши со повеќе самодоверба.На готовиот везови може да се користи како дело на уметноста да висат во спалната соба, дневна соба, трпезарија, или на било кое место ви се допаѓа.Како да се користи везови hoop1. Посебна внатрешни и надворешни рамки;2. Стави рамка на маса;3. Покривање на надворешниот рамка со рамен везени крпа;4. Користете го везени платно за да ја нежно притиснете на внатрешна рамка во надворешниот рамка;5. Вез може да се врши на извезена платно во тесна држава.Answer : ___________________________ Note : Везови игли се скриени во обоени конци, ве молиме да ги извади внимателно и чувајте ги надвор од дофат на деца.Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

【Креативни електрични свеќа одлуки】 : свеќа восок одлуки за полнење е лесно да се носат, колку што има м

Нов Прилагодлив Брзо Брзо Полнење 2.0 Работи за вашата Општа Мобилни ГМ 9 Pro!.Совршен за полнење Работи за �

【Целосна Вежба Дијамант Сликарство Колекции】 Висок квалитет на дијаманти покрие целата слика,во согл�

Пејзаж и Градови.Растенија и Цвеќиња.Виолетова Flowered Двор DIY Beading Комплет Количество на монистра : 6051 Коли

Материјал : автомобилот е направен од висок квалитет на Оксфорд ткаенина.Тоа е издржлив, отпорен на влеч

ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ:Paper quilling комплет се состои од добар квалитет на хартија.вклучувајќи ги и 9 �

ПЛАТНО : Мерки околу 15 x 13 инчи, вклучувајќи 1.5 инчен граница.ДИЗАЈН : Stitchable област мерки околу 12 x 9 инчи.Бо�

Занает Резерви.Се создаде убава парче на уметноста да се прикажуваат во вашиот дом со thisneedlepoint перница з

ПЛАТНО : Мерки околу 15 x 13 инчи, вклучувајќи 1.5 инчен граница.ДИЗАЈН : Stitchable област мерки околу 12 x 10 инчи.Бо

Висок Квалитет наСовршени за кристално сликарство занает, издржливи во употреба.Широка примена опсег з

Нов Прилагодлив Брзо Брзо Полнење 2.0 Работи за вашиот ZTE Кралскиот Max XL!.Совршен за полнење Работи за ваши

【Комплетен сет на алатки】1×везови платно , 1 ×везови обрачот(8 инчи), 3 × везови игли, 1× инструкции и 1 пос�

Направени од високосила и со висока густина материјали, надворешниот слој прифаќа нови еколошки PEVA, кои

КИЧ ПАТУВАЊЕ РИТУАЛ КОЛЕКЦИЈА.Пакување вашите омилени производи често може да предизвика неколку доса�

3 Типови На Платна, 5 Големини Да Се Избере.Платно Само, Без Волна Или Конец Теми Пак, Не Комплет.Убава Мод�

Материјал : автомобилот е направен од висок квалитет на Оксфорд ткаенина.Тоа е издржлив, отпорен на влеч

ПЛАТНО : Мерки околу 15 x 13 инчи, вклучувајќи 1.5 инчен граница.ДИЗАЈН : Stitchable област мерки околу 12 x 10 инчи.Бо

Прекрасен подарок за вашите пријатели или членови од семејството кои сакаат да DIY помине уметност.Напра

Крстот крои е неверојатно вид на везана, кој му дава неверојатно задоволство, мир и неописливо чувство н

Собата има рака‑валани хартија пенкало, пинцети, дупчиња пенкало, погоден за различни занает.Со корист�

Материјал : автомобил покритие е направен од висок квалитет на оксфорд ткаенина, без мирис, мека, еласти�

Вез модел комплет доаѓа со presorted конец, печатени ткаенини, 6 инчен бамбус обрачот, игла, и чекорпочекор ин

Diy Свеќа Одлуки Стартер Сет, Секој собата е полна со грижи и вклучува сè што ви треба за да се добие 1 меша�

Целиот спектар на везови стартер колекции со сите алатки што ви треба, со овој сет, ќе може да ја заврши у

3 Типови На Платна, 5 Големини Да Се Избере.Платно Само, Без Волна Или Конец Теми Пак, Не Комплет.Убава Мод�

Scroll