Ново
allsun Автомобилската Електрични Кола Тестер на Сила Сонда 2-24V DC Пенкало Возило Дијагностички Алатка Авто Електричниот Систем Дијагноза Тест Уред

allsun Автомобилската Електрични Кола Тестер на Сила Сонда 2-24V DC Пенкало Возило Дијагностички Алатка Авто

Достапност: Залиха
DEN 662.40

EM287 Коло Тестер широко апликација : може да се користи за да тест на континуитет, тест на поларитетот на напонот, проверете светилка, проверете електричен мотор, следат и да се лоцира краток кола, тест за лошо земјата контакти и мерење еднонасочен напон од 2 V да 24 V итн.Автомобилската моќ сонда одамна тест води.Кабел должина е околу 5m(16ft) кој ви овозможува тест било електричниот систем лесно.allsun EM287 Моќ сонда Заштита од преоптоварување : Кога тековната надминува 8 A, единица ќе го исклучите тековната автоматски.Авто сонда тестер, тоа е лесно да се користи.Придвижуван од возило батерија директно.Осветлување функција им овозможува на автомобилската техничар за тестирање на електрични систем во темнината.Авто електрични тестер, преземаат доволно светлина на животната средина во разгледа, алатката изграден во светлото да укажуваат на DC напон мерење.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Ќе го открие евентуално неправилно жици услови во стандардот 110125 VAC места.Обезбедува 6 веројатно жици ус

【НАПОЈУВАЊЕ】моќ сондата се напојува од страна на коло под тест.Напојување од 5 до 15 V батеријата.Напоју

СИГУРЕН Коло прекинато пронаоѓач комплет Е совршен додаток за вашиот коло прекинато трагач (Компатибил

100% нов мрежен тестер, со LED светла и микронапојување интерфејс.Задржи вашата мрежа работи правилно со те

Scroll