Ново
6 компјутери Nichicon FG Кондензатори 100V 470uf Аудио Одделение

6 компјутери Nichicon FG Кондензатори 100V 470uf Аудио Одделение

Достапност: Залиха
DEN 455.76

Nichicon FG МУЗАТА Серија.Аудио одделение capacitor повисоко одделение од ПРЕПРАТЕНА серија.Богат звук во бас се регистрирате и појасна high-end. 100% Автентични Nichicon направени. 18 x 35.5 mm Доведе проред 7.5 mm. 6 парчиња Алуминиумска Electrolytic Кондензатори на Чело 470u F 100 V 20% Аудио одделение capacitor повисоко одделение од ПРЕПРАТЕНА серија Богат звук во бас се регистрирате и појасна висок крајот 18 x 35.5 mm Доведе проред 7.5 mm Бран тековната 980 м-р на 85°C 120 Hz.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

250 VDC 5% толеранција.Висока чистота.Висок сегашен капацитет.Специјално дизајнирани за crossovers.Направи Дејт

Материјал : Полипропилен Филм; Номинална Напон : 100 V ВАШИНГТОН.Номинална Капацитет : 8.2 u F; Толеранција : ±5

Само со иста големина како обична книга, мал, но се стави сè на свое место, така заштедува простор и е лес

±20% capacitance толеранција.Радијална води 63 V напон.Земја на потекло : Кина.Алуминиум electrolytic кондензатори се

Примена : Медицинска опрема, апарати за домаќинство, PC моќ инвертер, електрично заварување машина, ПРЕДВ

300 парчиња SMD Capacitor Асортиман 0805 Пакет Големина 12 Вредности, секој збор 25 пати.Ниска Толеранција, со висок

8 Кондензатори 6 Led диоди.Највисок квалитет 6 pack 8 Кондензатори 6 Led диоди.Заштитените PCIE слот.Злато позлат

Материјал : Полипропилен Филм; Номинална Напон : 250 V ВАШИНГТОН.Номинална Капацитет : 20.0 u F; Толеранција : ±

Nichiconапарат vx Серија Axial.Axial доведе тип на стандардната серија за општи цели 40 до +85°C (6.3 да 250 V), 25 to +85°C (315 д

☛ Висок Квалитет На Висок Напон Керамички Capacitor Асортиман Комплет ☛ Оценет Напон : 3000 V / 3 KV; Боја : Сина

Само со иста големина како обична книга, мал, но се стави сè на свое место, така заштедува простор и е лес

Бренд нови свежи акции Ohmite Серија 20 Wirewound Отпорник.Стаклестото емајл слој.Гарантира вистинска и свежо, н

Примена : Медицинска опрема, апарати за домаќинство, PC моќ инвертер, електрично заварување машина, ПРЕДВ

Тип : Алуминиум Electrolytic Capacitor Aluminum electrolytic кондензатори за Полнење : 0.22 u F 50 V ,0.47 u F 50 V ,1u F 50 V ,2.2 u F 50 V ,4.7 u F 50 V ,1

CBB60 10u F Моторни Работи Capacitor.AC 450 V(Компатибилен со AC 370 V / 250 V),Толеранција : 5 % , 50 / 60 Hz.Полипропилен Филм Ц

Capacitor капацитет : 100u F.Номинална работен напон : 6.3 V да 16 V.Capacitance Толеранција : ±20%(120 MHZ,+20℃).Capacitor димензија :

[Материјал] Направени од metallized полипропилен филм лим со пластични школка [Спецификација] Номинална Кап

Примена : Медицинска опрема, апарати за домаќинство, PC моќ инвертер, електрично заварување машина, ПРЕДВ

Примена : Медицинска опрема, апарати за домаќинство, PC моќ инвертер, електрично заварување машина, ПРЕДВ

Примена : Медицинска опрема, апарати за домаќинство, PC моќ инвертер, електрично заварување машина, ПРЕДВ

Овој производ е E O M овластени дел.ОЕМ Дел Број 312699 GS.Одговара на различни Briggs & Stratton модели.Овој производ

Цел Единица : Лента Capacitance : 4.7 Ã'µF; Напон Оценка : 20 V; Tantalum Capacitor Случај : 2312 [6032 Метрички]; Палета на произво

Висока стабилност, Долг живот,Оптоварување живот на 2000 часови на 105°C Ниска ESR и високо оценет бран струј

CBB60 12u F Моторни Работи Capacitor.AC 450 V(Компатибилен со AC 370 V / 250 V),Толеранција : 5 % , 50 / 60 Hz.Полипропилен Филм Ц

Универзален : Заменува било бренд со исто capacitance капацитет и напон.Ќе работи за 370 V или 450 V 1 / 4 во Машки Бр

Scroll