Ново
TSUSF Перница Прст Orthotics Fingerboard, Рака Треска Рехабилитација Обука Опрема за Двете Раце Продолжен Вид Fingerboard мозочен Удар (Големина на : Medium)

TSUSF Перница Прст Orthotics Fingerboard, Рака Треска Рехабилитација Обука Опрема за Двете Раце Продолжен Вид

Достапност: Залиха
DEN 1065.36

★Дизајнот на пет прста може да се спречи прст грчеви. ★Максимална поддршка-нашите зглоб поддршка стабилизира и поддржува зглоб во нормална положба, го отвора вашиот страна на специфична положба, ќе се палецот и го задржува прсти права. ★Рехабилитација обука : Рехабилитација обука за пациенти со рака дисфункција ќе ви помогне постепено враќање на моторните нерви на мозокот, се пробие на тесно грло на рехабилитација период, и се релаксираат во дом за рехабилитација обука. ★Добра пропустливост на воздух : Тоа ги надминува недостатоците на полимерни материјали без воздух пропустливост, и е поудобно да се носат, со што на рана сајт помалку подложни на инфекција. ★Отворен дизајн : прсти, дланки и зглобовите се дизајнирани со отворен лепенка, еластичноста е прилагодлив.Име : Сектор Fretboard Color : светло yellow Model : L : 22×22×3.2 cm, погодна за висина на околу 180-190cm;M : 20×20×2.9 cm, погодна за висина од околу 160-179cm;S : 19×19 x 2.5 cm, погодна за 5-12 години;Материјал : ABS пластика, најлон помеша tape Application : Рака на вилиците, доведува до појава на грчеви, и неможноста да се исправи прсти предизвикана од мозочен удар, hemiplegia, мозочна траума, итн.Карактеристики : лесен за носење, мала тежина, добра вентилација, а зглоб може да биде фиксна.Пакетот вклучува : 1*прст orthosis.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Удобно и ефикасно да се развие страна, прст и зглобовите сила.Спречување на повреди од повторувачки тас

"ОВА Е ОНА што ВИ ТРЕБА за На Рака Strengtheners беше направен од водечките квалитет со многу бенефиции кои дру

Вежби Зглобовите и Рацете се Врти во до 15,000+ ВРТЕЖИ во минута за да се вежба и да се зајакне зглобовите и

Гитара прст тренер може да се водат на лигаментите да се зголемат силата и се направи прстите повеќе фле

Направени од цврст силикон материјал,тоа е добра еластичност и брза сила одговор.Со детални текстура, т

Ќе добиете три grippers за подобро да се обучуваат вашата зафат 100, 150, т намали.За да се развие вистински дро

Мал, лесен, лесен за носење, за прст за обука во секое време или било каде.Одлична за правење на рака силн

ЗАЈАКНУВАЊЕ на МУСКУЛИТЕ : Овој зглоб exerciser е наменета за подобрување на сила, моќ и брзина во зглобовите

Рака exerciser и терапевтски gripperКрцкањето на прилагодливи рака gripper ќе бидете сите мускулите на прстите, ра

[КОЛОРКОДИРАНИ] Сет од 5 КолорКодирани Отпор Рака Зафат Strengtheners [ОТПОР ТЕГОВИ] Сребрена 100lbs, Злато 150lbs, Ц

МАТЕРИЈАЛ : Ратан.ТЕЖИНА : околу 0.2 kg(0.4 lb).ГОЛЕМИНА : внатре дијаметар 8.3"(21cm) ,дебели 0.7"(1.9 cm).Зголемување на

Големина S : 7cm x 3.5 cm x 1.8 cm / 2.76" x 1.38" x 0.71" (Прибл.);Големина L : 8.8 cm х 4.5 cm x 2,2 см / 3.46" x 1.77" x 0.87" (Прибл.).Светло Зеле

Одлични за подобрување на рака и прстот сила, издржливост, умешност, мускулна на ѕвонење и парична казна

Фирма густина ви овозможува да се притисне во сила и се притисне на стресот 1 lb тежина зголемува силата в

Мали димензии и лесен, лесен за носење и чување, може да го носи во џебот, лесен за употреба.Користење на T

Рачна Масажа Топки донесат забава, задоволство и здравје.Овие лакрос длабоко ткиво масажа топки може да

Bionic Рака Структура интелигентно имитираат движењата на рацете, ја имитира рака структура направени, са

Го подобрува рака зафат перформанси во речиси секој спорт и прави големи подароци за спортисти во вашио

Тип : Тип Gripper.Материјал : Пена.Боја : Боја на случаен избор.ГОЛЕМИНА : 125*90mm.Пакет се Вклучени : 1 x Рака Gripper.

【ИНСТРУКЦИИ】 : Нашата прст стискаш топката им помогне на корисникот се опорави сила прст и надлактицат

Зајакнување на зглобовите, подобрување на умешност на прстите и да се зголеми силата на вашите раце мож

Тип на облик gripper користи флексибилна нерѓосувачки челик извори, кои се цврсти и издржливи и имаат долг

На лесни брзина рака може да се користи за рехабилитација на обуката и е издржлив 【Отпор на Вредноста】

ТОЧНО да се ИЗМЕРИ ЗАФАТ СИЛА Оваа рака зафат сила тестер е опремен со висока прецизност вирус мерач се

Материјал И Големина на : направен од хром позлатен јаглероден челик пролет, силни и издржливи, не е лесн

100% нов бренд и квалитет.Книжени калории, време, број.Не се лизга честички мека гума, судрат дизајн, повеќ

[Висок Квалитет] Овој вилица exerciser се направени од храна одделение силиконски, еднократно, трајни, здрав

Направен од силикон, Бодлив дизајн,може да бидат Масиравме додека обука.Удобен за носење, мали димензии,

Рака Exerciser Комплет од 5 : рака зафат strengthener тренер комплет содржи Прилагодливи Рака Зафат Strengthener, Прст Exerc

Топката е изработена од композитни материјали, на јадицата е направен на 304 нерѓосувачки челик, webbing се н

Scroll