Ново
Кајгана Дизајн Декоративни Заштитник на Кожата Decal Налепница за Sony PSP Оди

Кајгана Дизајн Декоративни Заштитник на Кожата Decal Налепница за Sony PSP Оди

Достапност: Залиха
DEN 751.20

Стил до вашиот PSP ОДИ Тенок Конзола со шарени decal налепници.Биде направен од страна на винил материјал, Лесно се Инсталира & Отстранување.Остава Зад Себе Нема Леплива Остатоци.Decals се лесно да се примени без жуборот или брчки.Не покривајте го екранот на вашиот PSP ОДИ, Доаѓа со појавување на превземање позадина за завршен дизајн.Повеќе детали инструкции ве молиме следете ги пакет себе.Тоа е англиски инструкциите на пакувањето.Отпорен на гребење на кожата налепница помага да го заштитите вашиот PSV ,Кожи се хартија-тенка, па тие не ја додадете која било масовно, лесно да се примени (нема меурчиња), трајни и лесно се отстранува без никакви остатоци.(Само налепници не PSP ОДИ).

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

u Skins Кожата опфаќа предната и задната страна на Sony PSPgo.Двоен Слој Нула Заштита Тешки винил материјал, об�

'Вашиот Disagu Кожа "Бонбони Трска джинджифилово куќа Жолта, да одговара на вашиот Sony PS3 Слим + Контролер.Дав

МАТЕРИЈАЛ : висок квалитет на мат финиш винил.Содржи 4 парчиња на налепници : ВРВОТ + ДНОТО + ТАСТАТУРА + ОК

Дизајниран и се продаваат од Деби е Дизајни.Го штити вашиот уред од nicks и гребнатини.Винил decals за Xbox 360 (Вк

Направен во високо квалитетни материјали.Ќе не Нула, Слабее или Кора.Лесно да се Инсталира, Високотехно�

ИГРА ВО СТИЛОТ : Покажат свој уникатен стил со Mighty Skins за вашиот ПДП Xbox Еден Afterglow LVL 3 Слушалки!Не ми се доп

Дизајниран и се продаваат од Попаметни Дизајни.Го штити вашиот уред од nicks и гребнатини.Винил decals за PSP О�

Глава Случај Дизајни Официјално Лиценцирани Стефани Закон Производ.УлтраТенок и Супер Лесни.Вода и зга

Decal стил на кожата покрива Врвот, Пред и Дното од вашиот XBOX 360 Тенок.Двоен Слој Нула Заштита Тешки винил м

ПОСТАВЕТЕ ГО ТРЕНД : Прикажи ги исклучите вашиот уникатен стил со Mighty Skins за вашите Microsoft Xbox Една Елита Ко

Глава Случај Дизајни Официјално Лиценцирани Barruf Производ.УлтраТенок и Супер Лесни.Вода и згаснат отпор

at Foli X Sony Playstation 3 Superslim Дизајн на Кожата знамето на Саудиска Арабија Дизајн.Токму сечат за да одговараат �

Глава Случај Дизајни Официјално Лиценцирани Barruf Производ.УлтраТенок и Супер Лесни.Вода и згаснат отпор

Лесно да се примени, чистење, отстранување и вода, УВ заштитен.Користење на Американски и Јапонски висок

Decal стил на кожата покрива Врвот, Пред и Дното од вашиот XBOX 360 Тенок.Двоен Слој Нула Заштита Тешки винил м

Лесно се отстранува без да остават леплива остатоци.Заштита на вашата конзола & контролер од dusts, гребна�

Ова НЕ е ТЕШКО СЛУЧАЈ.Тоа е винил кожа / decal налепница и НЕ е направен од гума, силикони, гел или пластични.

Одговара на Xbox 360 E (3та генерација) Рамна faceplate & логото на страни.Види слика за да ги споредите Xbox 360...

ПОКРИЕНОСТ : Планови започнува на датумот на купувањето.Дамки, rips или солзи и цвест поделба покриени од �

Decal Кожата Налепница.Телото Заштитник.Microsoft Xbox 360 E Конзола+Контролори.Опис : Сите кожи се направени од кв�

Додатоци структура : Двојно се справи со налепница + справи со поддршка на филмот + домаќин назад налепни

Scroll