Ново
Кран Кревање на Рака, ЈСВ Бескрајни Веб Slings Носат Отпорни на Висока Јачина Широк 85mm за Механички Дигалки за Градежни Работи(2m (6.56 ft))

Кран Кревање на Рака, ЈСВ Бескрајни Веб Slings Носат Отпорни на Висока Јачина Широк 85mm за Механички Дигалки

Достапност: Залиха
DEN 2133.60

Лесни и Меки Прашка : На лифтинг е светлина и мека, и нема да ја оштетат површината на подигање на објект кога се користи.Широка Примена : Широко се користат во бродови, машини, пристаништа, транспорт, електрична енергија, инженерство, градежништво, итн.Едно Време Калапи Дизајн : Едно време калапи дизајн може да се избегне недоволно тензија предизвикана од повеќе зглобови, и тоа е цврсти и издржливи.Бескрајни Круг Структура : прстен структура може да се направи телото носат cyclically, така што животен век на тоа што е подолго.Одличен Материјал : Користење на ЈСВ материјал, отпорност и отпорност на триење, не е лесно да се носат и деформира по долго време користење.Функција : 1. Лесни и Меки Прашка : На лифтинг е светлина и мека, и нема да ја оштетат површината на подигање на објект кога се користи.2. Едно Време Калапи Дизајн : Едно време калапи дизајн може да се избегне недоволно тензија предизвикана од повеќе зглобови, и тоа е цврсти и издржливи.3. Бескрајни Круг Структура : прстен структура може да се направи телото носат cyclically, така што животен век на тоа што е подолго.4. Одличен Материјал : Користење на ЈСВ материјал, отпорност и отпорност на триење, не е лесно да се носат и деформира по долго време користење.5. Широка Примена : Широко се користат во бродови, машини, пристаништа, транспорт, електрична енергија, инженерство, градежништво, итн.Спецификација : Предмет Тип : Бескрајни Кревање Sling Material : PESWidth : Прибл. 85mm / 3.3 in Color : Brown Bearing Тежина : 6 TSafety Фактор : 6 : 1 Use Сценарија : Широко се користи во бродови, машини, пристаништа, транспорт, електрична енергија, инженерство, градежништвото и другите индустрии.Пакет Листа : 1 x Кревање Sling1 x Корисникот Manual Note : 1. Пред секоја употреба, бидете сигурни дека на рака не е damaged2. Користете заштитни објекти за посебна рабови и агли на и load3. Флексибилни, не смее да се knotted4. Кога дигалки, и оптоварување нема да се dragged5. Избегнувајте шок или вибрации loads6. Опасна ремени не треба да се repaired7. Ве молиме да го користите во рамките на оценет оптоварување, не преоптоварување, и се обрне внимание на safety8.Ве молиме имајте предвид дека новиот тип и стари тип на производот ќе биде испратен по случаен избор, и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.

Декларираните карактеристики

Item Type:
Endless Lifting Sling
Material:
PES
Width:
Approx. 85mm / 3.3in
Color:
Brown
Bearing Weight:
6T
Safety Factor:
6
Use Scenarios:
Widely used in ships, machinery, ports, transportation, electric power, engineering, construction and other industries.
Package List:
1 x Lifting Sling :
1 x User Manual :
1. Before each use, make sure that the strap is not damaged :
2. Use protective objects to separate the edges and corners of the and the load :
3. The flexible must not be knotted :
4. When hoisting, the and the load shall not be dragged :
5. Avoid shock or vibration loads :
6. Dangerous straps do not need to be repaired :
7. Please use within the rated load, do not overload, and pay attention to safety :
8.Please note that the new type and old type of this product will be sent randomly, and make sure you will not mind before ordering. :

Поврзани производи

Двоен ѕид маска за поголема прашка живот.Најниска тежина прашка по капацитет рејтинг.Нема сила загуби о

Намалување на ризикот од назад и на страна повреди.Маска абразија не ќе го намали капацитетот.Обезбедув

Двоен ѕид маска за поголема прашка живот.Најниска тежина прашка по капацитет рејтинг.Нема сила загуби о

Боја Кодирани за Лесна Идентификација.Поединечно серијали за следливост.Twin Tag РТС Излишни Тагирање Сис

Абразија Отпорни Двоен Ѕид Полиестер Заштитна Маска.Континуирано Looped Polyested Предиво Внатре, Ниска Водат.

Двоен ѕид маска за поголема прашка живот.Најниска тежина прашка по капацитет рејтинг.Нема сила загуби о

Намалување на ризикот од назад и на страна повреди.Маска абразија не ќе го намали капацитетот.Обезбедув

Произведено Во САД!!Супериорен триење отпорни на надворешниот поклопец 4 Точки на Идентификација.Поеди�

Боја Кодирани за Лесна Идентификација.Поединечно серијали за следливост.Twin Tag РТС Излишни Тагирање Сис

Супериорен триење отпорни на надворешниот поклопец 4 Точки на Идентификација.Поединечно серијали за сл

Вертикалните, ѓердан и кошница конфигурации.Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола на оп

Двоен ѕид маска за поголема прашка живот.Најниска тежина прашка по капацитет рејтинг.Нема сила загуби о

Намалување на ризикот од назад и на страна повреди.Маска абразија не ќе го намали капацитетот.Обезбедув

【Капацитет】 Isling јаже триење уред со неверојатна сила и одлична поддршка и може да се одржи до 2.000 kg (4409 lb

Супериорен триење отпорни на надворешниот поклопец 4 Точки на Идентификација.Поединечно серијали за сл

Продолжување на работниот Век : Поседуваат киселина и алкално отпорност, отпорност на триење, оксидациј

ЛифтСите 10 ft Бескрајни Тип 5 Круг Прашка, 2 во Дијаметар, Боја Код : Портокал, Aramid / Најлон KEN60 KX10...

Нов Бран Местење Жолта Бескрајни Круг Slings Вертикална 8,400 Ѓердан 6,700 Вертикална Кошница 16,800...

Направен Во САД!.Поединечно серијали за следливост.Twin Tag РТС Излишни Тагирање Систем.Боја Кодирани за Л�

Двоен ѕид маска за поголема прашка живот.Најниска тежина прашка по капацитет рејтинг.Нема сила загуби о

Димензија : Оваа мувла целата големина е 9*9*1.2 инч, тоа може да се одржи прибл 50 мл вода.Материјал : U...

(ЖОЛТ) произведено ВО САД / ПОЛИЕСТЕР / ASME B30.9 8,400 LBS.ВЕРТИКАЛНА ОЦЕНЕТ КАПАЦИТЕТ 6,700 LBS.ЃЕРДАН ОЦЕНЕТ КАП�

Боја Кодирани за Лесна Идентификација.Поединечно серијали за следливост.Twin Tag РТС Излишни Тагирање Сис

Боја Кодирани за Лесна Идентификација.Поединечно серијали за следливост.Twin Tag РТС Излишни Тагирање Сис

Направени во САД ДВОЈНО PLY ПОКРИЕ Круг Поли Бескрајни Кревање Slings 5,300 lbs вертикален товар, 4,240 lbs ѓердан за

Scroll