Ново
ROHM PHLX SML-D12D8WT86 SML-D12 Серија Портокал 0603 Дифузен 100 mcd 2.2 V Површината Планината LED - 3000 item(s)

ROHM PHLX SML-D12D8WT86 SML-D12 Серија Портокал 0603 Дифузен 100 mcd 2.2 V Површината Планината LED - 3000

Достапност: Залиха
DEN 1627.20

Numberof LEDs : 1; Forward Voltage : 2.2 V; Forward Current : 20 m A; Intensity Typ : 100 mcd;.Бранова должина : 608 nm; Power Rating : 54 m W; Operating Temp Range : -40 до +85 °C;.Storage Temperature Range : -40 до +100 °C; Size Code : 0603 (1608 Метрички);.Боја : Портокал; Lens Type : Пренесуваат На Трети Лица;.SML-D12 Серија Портокал 0603 Дифузен 100 mcd 2.2 V Површината Планината ПРЕДВОДЕНА За повеќе информации погледнете го спецификација лист се наоѓа во 'Downloads' подолу на сликата.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

5mm Рамен Врвот Широк Агол Топло / Мека Бела LED Широк Агол (Војници од НАС).Големина : 5mm Рамен Врв, Боја : То

Одобрен за употреба во сад и Канада IP67 Оценет Водоотпорен 150 Вати, ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина која п

2x5x7mm Правоаголник Широк Агол Топло / Мека Бела LED (Војници од НАС).Големина : 2x5x7mm Правоаголник LED Боја : То

Numberof LEDs : 1 Forward Voltage : 2 V Forward Current : 20 m A.Intensity Typ : 9 mcd.Viewing Angle : 140 °бранова Должина : 635 nm; Power Rating : 100 m W; Operating Temp Ra

Погоден за експеримент, електронски дизајнирање и DIY итн.Electrolytic capacitor 220u F Ц1 5 LED 3мм црвено LED1LED3 15...

Погоден за експеримент, електронски дизајнирање и DIY итн LCD може да се прикаже влез и излез напон, излезн�

1.8 mm / 2mm Круг Врвот Топло / Мека Бела LED Ултра Светла (Војници од НАС).Големина : 1.8 mm / 2mm Круг Врвот Јасно

Погоден за експеримент, електронски дизајнирање и DIY итн Висока Точност : Високопрецизен дигитален врем

Numberof LEDs : 1 Forward Voltage : 2.1 V Forward Current : 10 m A.Intensity Typ : 10 mcd.Viewing Angle : 50 °бранова Должина : 563 nm; Power Rating : 75 m W; Operating Temp R

88% Посветла од други високомоќ Led боја.Боја / Должина : Килибар / 590nm.Флукс @ 350m A : 222 Lumens.Max.Вози на струјата

Numberof Outputs : Еден; Operating Temp Range : 65 на +150 °C; Height Above Board : 0.75 мм;.Moisture Sensitivity Level : 1; Supply Voltage : 2.7 да 5.5 V;.Output Currentper LED :

На DURIS E 2 е комбинација на висока ефикасност и широк зрак агол во компактен формат (2.0 mm x 1.6 мм).Тоа е клучо�

Numberof LEDs : 2 Forward Voltage : 2 V / 2.2 V Forward Current : 20 m A.Intensity Typ : 135 mcd / 50 mcd.Viewing Angle : 140 ° Power Rating : 48 m W; Operating Temp Range : 40 до +10

DURIS Е2 GW JBLMS1.ЕМ.Binning : GUA3N1 = 25.90 lm 28.00 lm 5000 K 3.20 3.30 V CRI : мин 80 ( typ 85 ).Агол на гледање на 50 % IV : 120° бела SMT пакет, об�

Configuration Discretes : Висока Страна / Ниски Страна; Numberof Elements Load Switches : Еден; Rated CurrentMax : 120 m A; Input Voltage : 2,5 до 60 V;.AL5809

5mm 12v Преджичен Трепка Жолта / Злато LED Ултра Светла (Војници од НАС).Големина : 5mm ПредЖичен Круг Врвот 12v

Погоден за експеримент, електронски дизајнирање и DIY итн.Чашката 2 P J1 3 Името на Параметарот PCB марк Квант

Numberof LEDs : 1 Forward Voltage : 2.1 V Forward Current : 20 m A.Intensity Typ : 60 mcd.Viewing Angle : 110 °бранова Должина : 574 nm; Power Rating : 75 m W; Operating Temp

Scroll