Ново
Luxrite BR40 LED Светилки, 85W Противвредност, 3500K Природна Бела, Dimmable, 1100 Lumens, ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина, Крушка, 14W, E26 Медиум База, Внатрешна/Надворешна - Совршени за Ста

Luxrite BR40 LED Светилки, 85W Противвредност, 3500K Природна Бела, Dimmable, 1100 Lumens, ПРЕДВОДЕНА од Поплави

Достапност: Залиха
DEN 1726.80

Овој објект се продаваат од страна на трети лица продавачот.Попуст е предвидено од страна .Ова е ограничено време попуст.Попуст не се однесува на дигитални содржини.Попуст добро, додека резерви трае или се додека не се повлечени од страна .Превозот давачки и даноци може да се примени за пред-намалените цени.го задржува правото да го измени или да го раскине попуст во секое време.Ако било кој од производите или содржина поврзани со овој попуст се врати, вашиот наплата е еднаква на количината што ја платиле за производот или содржината, предмет на важечките наплата политики.ЗАШТЕДИТЕ ЕЛЕКТРИЧНА енергија - се Елиминира 82% на вашата електрична енергија употреба од страна на префрлување вашиот 85 вати блескаво поплава сијалица со 14 W LED BR40 поплава сијалица.Веднаш намали цената на вашата електрична сметка, со тоа што инвестицијата во заштеда на енергија LED светилки.DIMMABLE - да Преземат контрола на вашиот канцеларијата и домот осветлување потреби со способноста да се намали за 10% осветлување излез.Поставите вашиот R40 LED dimmable поплави светла според вашето расположение и да ги преземат задоволство во пријатна атмосфера во секое време.ДОЛГОТРАЈНИ - Изградена со восхит 25,000 часа на живот, нема замена ќе бидат потребни за следните 22 години, кога се користи 3 часа/ден.Тоа значи дека секоја BR40 LED сијалица трае 12x подолго од еквивалент блескаво floodlight сијалица.СЕКОГАШ СВЕТЛА - Изградена со издржлив дизајн ја прави совршена внатрешна/надворешна поплава сијалица.Овие влажни локација оценет BR 40 LED светилки ќе заличи вашата кујна, канцеларија, дневна соба, патио, или било кој простор со 1100 lumens на светлина, која ќе може да го цениме.СПЕЦИФИКАЦИИ - 14 W (85 W Еквивалент), 3500 K (Природни Бела), 1100 Lumens, 110° Зрак Агол, Dimmable, ПРЕДВОДЕНА од Поплави Крушка, Влажна Локација Оценет, УЛ Наведени, E26 Стандард База, 25,000 Час Живот, 3-годишна Гаранција.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

СПЕЦИФИКАЦИИ : НеDimmable 1 Вати LED замена за било кој од 10 Вати Блескаво C7 Сина Одмор и Апаратот Светилки.E12 Can

Чисто Стакло Традиционалните Гроздобер Изглед.Новина светилки Божиќ g40 свет светилки обоени led светилк

Ниска потрошувачка на енергија : во Споредба со конвенционалните извори на светлина, G9 само троши 10 W.Пок

Светилник може да се користи како партија декорација или во индустриски поставување за да се зголеми ви

ДИМЕНЗИИ : 7"W x 50.25"H x 9"Локал, 11.73 lbs.ОСВЕТЛУВАЊЕ : 8 W LED Вклучен, 3000 K, Dimmable, 442 Доставени Lumens.ЗАВРШИ : Бранеа Ник

Направи вашиот дом, место на удобност со подобро светло кој ги минимизира непотребни сина светлина.Со 500

【Светла 20cm долго флексибилни жица 【Лесен за Употреба】Црвена за позитивни и Црна за негативни...

Ефикасност за оваа LED светилка е 125 lumens по вати за вкупно 3 500 lumens по сијалица.Овие светилки понуди 50 000 час

ЗАШТЕДУВА $594 во енергија трошоци по 6 Pack и 3 Година Безусловна Замена Гаранција! 40 ВАТИ Candelabra користи сам

Лесно да го спарите вашиот SYLVANIA SMART+ Bluetooth светла за да вашиот Андроид smartphone со симнување на SYLVANIA Smart Home ап

【 Модел 】Светлина Модел : 0805; 20pcs во еден сет.Напон : 3 V 【 Лесен за Употреба 】 Мини големина, лесен и удобе

★Осветленост : 102 компјутери LED чип .Осветленост од општа LED G9 СИТЕ НОВИ LED ★Заштеда на енергија : 8 W LED Зам

Име На Производ : Емитуваат Светлина Диоди;Емитира Светла Боја : Црвена, Зелена.Напред Напон : DC 2.3 V;Глава

НАДГРАДБА НА LED го Замени вашиот 26 вати компактни флуоресцентни ПЛ светилки со енергетски ефикасни 9 ва

LED 4.5 ВАТИ ЕКРАНОТ СИЈАЛИЦА Обезбедува 400 Lumens на излез; Светла 3000 K Мека Бела боја; Стандард E26 Медиум база.

75 W БЛЕСКАВО ЗАМЕНА на СИЈАЛИЦА – Оваа LED светилка е енергетски ефикасна замена и замена за стандардна 75

Scroll