Ново
Килибар Жолти LED Сијалица - A21 E26 Медиум База 15W(100W Еквивалент) 1500Lm, 2200K Мека Килибар Сјај Led Светилки Совршен за Отворен, Затворен, Сточарство, Тремот, Патио, Градина

Килибар Жолти LED Сијалица - A21 E26 Медиум База 15W(100W Еквивалент) 1500Lm, 2200K Мека Килибар Сјај Led Светилки

Достапност: Залиха
DEN 311.76

Жолта сијалица декорација : Во текот на летото ноќ, жолта светлина, крушка е инсталиран на отворено, и меки жолта светлина го прави да се опуштите во градина или балкон.Истовремено, жолта светлина го стимулира ослободувањето на мелатонин кој придонесува за подобар сон.Енергија - заштеда на енергија и безбедност жолта сијалица : LED 15 W жолта сијалица противвредност на 100 вати блескаво сијалица.Тоа може да заштедите пари 85% од електрична записи со користење на овие енергија-заштеда на килибар светилки, и овие жолти LED сијалица не содржат жива и нема да се ослободи секој штетни гасови.Лесен-за-инсталирајте жолта сијалица : стандард A21 сијалица со E26 медиум база може да се користи насекаде ви се допаѓа.Едноставно завртка тоа во E26 приклучок, вклучување на прекинувачот, тогаш тоа функционира.Овие животот на овие светилки е 25.000 часа, што ги прави практично одржување-слободни.Широка примена : Овие шарени LED светла жолта светилки совршен за внатрешна или надворешна осветлување и декорација.Како што овие жолти led сијалица може да се користи за тремот светла, спална соба, ходникот, дневната соба, фарма, патио, градина, двор, партија оркестарот, итн.Треперење бесплатно, и нула груби glares спречува замор на очите и обезбедува удобен, стрес-слободен атмосфера. 100% ГАРАНЦИЈА : Со една година гаранција и 90 дена наплата на гаранција, ова е сосема ризик се купи.ве молиме контактирајте со нас за обработка Ако имате било какви прашања.Led A21 жолта сијалица ќе емитираат топло жолто светло и само вистинската количина на светлина за да се заштитат очите од сјајот.Тоа е совршен за внатрешна дневна соба, ходници, спални соби, кујна и сл.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Зачувување 86% на Енергија го Замени 40 W блескаво сијалица со 5.5 W LED.Со широк зрак агол, секој сијалица дав

Содржи 30 5mm (T1 3 / 4) Led диоди и некои 1 / 4вати отпорници за правење врски.Во водата јасно обвивка / леќа.Емити

Квалитет : Чип Светлина е Направен од висок квалитет на алуминиум супстрат, ова ПАРЧЕ светлина мушка е ц

[Energy Saving] Led Candelabra светилки замени 250 W блескаво сијалица со 25 W LED.Заштеди до 90% на електрична енергија смет

Информација за производот : E14 Европската База, Dimmable , 110v, 300 Lumens, Топло Бела 2700k, 4 Вати, блескаво еквивален

Dimmable, ПРЕДВОДЕНА замена светилки за внатрешна / надворешна светлина стрингови.Професионална одделение

НАДГРАДБА НА LED го Замени вашиот 26 вати компактни флуоресцентни ПЛ светилки со енергетски ефикасни 9 ва

【 Модел 】Светлина Модел : 0805; 20pcs во еден сет.Напон : 3 V 【 Лесен за Употреба 】 Мини големина, лесен и удобе

Влезен напон 110 (V).Флукс 1800 Lm (LM).Домување материјал пластични облечени алуминиум.Големина Φ110 * 36mm (mm).Свет

Заштеди на енергија и еко пријателски Намалување на потрошувачката на енергија од страна на повеќе од 9

Име На Производ : Емитуваат Светлина Диоди;Емитира Светла Боја : Црвена, Зелена.Напред Напон : DC 2.3 V;Глава

ВЛАЖНИ ОТЦЕНЕТИ Добиете најмногу од вашиот осветлување со PAR38 LED поплава светилки кои се во можност да с

【Светла 20cm долго флексибилни жица 【Лесен за Употреба】Црвена за позитивни и Црна за негативни 【Енерги

ДИМЕНЗИИ : 7"W x 50.25"H x 9"Локал, 11.73 lbs.ОСВЕТЛУВАЊЕ : 8 W LED Вклучен, 3000 K, Dimmable, 442 Доставени Lumens.ЗАВРШИ : Бранеа Ник

Светилник може да се користи како партија декорација или во индустриски поставување за да се зголеми ви

ЕДИНСТВЕНА 3 D ДИЗАЈН : 3 D огномет стакло, модерен стил, за украсување дом, бар, кафуле, книжарница, забава,

Со продолжен животниот век на 25,000 часа, на сијалицата ќе трае над 22 години (врз основа на 3 часа на употре

140pcs prewired 12 V 5mm LED светлина диоди, 7 светлина бои : (20pcs за секоја боја Бела / Топло Бела / Red / Жолта / Зеле

[Карактеристики] 3мм Prewired поведе со Светлина Приклучок, Црвена Емитуваат Светлина, Јасна леќа, 20 парчиња

LED 4.5 ВАТИ ЕКРАНОТ СИЈАЛИЦА Обезбедува 400 Lumens на излез; Светла 3000 K Мека Бела боја; Стандард E26 Медиум база.

【 Модел 】Светлина Модел : 0805; 20pcs во еден сет.Напон : 3 V 【 Лесен за Употреба 】 Мини големина, лесен и удобе

Led светилка извор на светлина тип.Притисни го копчето за префрлување тип.Напон 120 / 230 (V).За површина од 10 (

Име на производ : емитуваат светлина Диоди; Напон : DC 3v6v.Материјал : метал, пластика; емитира светла боја :

LED G9 Сијалица W10709921 Микробранова Светилки се замени за W10112515 AP5983626 PS11722423 AH2338904 1464853 AP4358902 EA2338904 PS2338904.Овој д

СПЕЦИФИКАЦИИ : НеDimmable 1 Вати LED замена за било кој од 10 Вати Блескаво C7 Сина Одмор и Апаратот Светилки.E12 Can

Име на производ : LED Сијалицата.Напон : 220 V Wattage : 3 / 5 / 7 W Осветлување Боја : Топло / Бела боја.Пакет листа : 1 L

★Осветленост : 102 компјутери LED чип .Осветленост од општа LED G9 СИТЕ НОВИ LED ★Заштеда на енергија : 8 W LED Зам

Направи вашиот дом, место на удобност со подобро светло кој ги минимизира непотребни сина светлина.Со 500

НАДГРАДБА НА LED го Замени вашиот 26 вати компактни флуоресцентни ПЛ светилки со енергетски ефикасни 9 ва

130 LUMENS ПО WATT – Ова 4ft цевка има лумен пребројувањето на 2,160 и CRI оценка на >80 Користењето на овие енергетск

Scroll