Ново
Енергија Фокус 300D Серија T8 LED Светилка, 5000K, 18W, 4ft, Директна Жица, Single-Ended Моќ (Предмет 4)

Енергија Фокус 300D Серија T8 LED Светилка, 5000K, 18W, 4ft, Директна Жица, Single-Ended Моќ (Предмет 4)

Достапност: Залиха
DEN 1159.68

130 LUMENS ПО WATT – Ова 4ft цевка има лумен пребројувањето на 2,160 и CRI оценка на >80. Користењето на овие енергетски-ефикасни LED цевки во вашата гаража, магацински простор, канцеларија, или повеќе!.УЛ КЛАСИФИЦИРАНИ & DLC НАВЕДЕНИ - Загарантирана да испорача квалитет, перформанси, и заштеди.Овој производ е тестиран и наведени од страна на Underwriter Лаборатории' што значи дека ги има исполнето нивното национално признати безбедносни барања. 60,000+ ЧАСА - Енергија Фокус LED цевки имаат одличен живот рејтинг од над 60,000 часа и се состои од издржлив поликарбонат и алуминиум.Овие цевки можат да траат со децении, елиминирање на потребата за често го замени вашиот осветлување.ЛЕСНО ДОВЕДЕ ДИРЕКТНО ЖИЦА ИНСТАЛИРАТЕ - Енергија Фокус еден крајот напојува цевки се компатибилни со T8 & T12 таванот тела и бара не-shunted светилка држачи. 10 години ГАРАНЦИЈА - Енергија, Фокусот е не-прашања, побара 10 годишна Гаранција е незаменлива во комерцијални осветлување индустрија и ви дава мир на умот.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Име на производ : емитуваат светлина Диоди; Напон : DC 3v6v.Материјал : метал, пластика; емитира светла боја :

Висока лумен 3 Начин A21 LED светилки со 800 / 1700 / 2450 lumens да го замени 60 / 100 / 150 W блескаво 3начин светилки.E26 D мед

ЗАШТЕДУВА $594 во енергија трошоци по 6 Pack и 3 Година Безусловна Замена Гаранција! 40 ВАТИ Candelabra користи сам�

♛ ?R7 S Светилка база LED Работа Светлина Floodlight, J118 T3 Светилка форма, Должина 118mm, со Дијаметар од 16mm, 2000 LM, 360°

Led светилка извор на светлина тип.Притисни го копчето за префрлување тип.Напон 120 / 230 (V).За површина од 10 (�

✔ ЗАШТЕДА на ЕНЕРГИЈА : Замени 60 W G9 халоген светилки само со 7 W G9 LED светилки, се намали 85% од вашата елект�

[Напредни Dimmable Осветлување Искуство]Golspark dimmable E12 candelabra Led светилки тестирани за работа со повеќето од не�

【Заштеда на енергија】Оваа E12 led сијалица е топло бела 2700 K,кој ти Даде срдечна атмосфера, нека ви поминув

Информација за производот : E14 Европската База, Dimmable , 110v, 300 Lumens, Топло Бела 2700k, 4 Вати, блескаво еквивален�

T5 T8 ЛЕР Цевка Светилка 4pcs Конектор адаптер +8pcs Клипови Држачот.ЛЕР Цевка Светилка со Конекторот Големин�

Лесно да го спарите вашиот SYLVANIA SMART+ Bluetooth светла за да вашиот Андроид smartphone со симнување на SYLVANIA Smart Home ап

ДИМЕНЗИИ : 7"W x 50.25"H x 9"Локал, 11.73 lbs.ОСВЕТЛУВАЊЕ : 8 W LED Вклучен, 3000 K, Dimmable, 442 Доставени Lumens.ЗАВРШИ : Бранеа Ник

✔ ВИСОК КВАЛИТЕТ И СОВРШЕНА ИЗВЕДБА : супер светло 30 W Пченка led светилки,90pcs 5730 SMD светилка монистра,2500 Lm,�

Ниска потрошувачка на енергија : во Споредба со конвенционалните извори на светлина, G9 само троши 10 W.Пок

Содржи 30 5mm (T1 3 / 4) Led диоди и некои 1 / 4вати отпорници за правење врски.Во водата јасно обвивка / леќа.Емити�

Стакло ★ ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ Користење на висока ефикасност и големи големина LED чипови во filaments, п

75 W БЛЕСКАВО ЗАМЕНА на СИЈАЛИЦА – Оваа LED светилка е енергетски ефикасна замена и замена за стандардна 75

ЕДИНСТВЕНА 3 D ДИЗАЈН : 3 D огномет стакло, модерен стил, за украсување дом, бар, кафуле, книжарница, забава,

Име На Производ : Емитуваат Светлина Диоди;Емитира Светла Боја : Црвена, Зелена.Напред Напон : DC 2.3 V;Глава

LED G9 Сијалица W10709921 Микробранова Светилки се замени за W10112515 AP5983626 PS11722423 AH2338904 1464853 AP4358902 EA2338904 PS2338904.Овој д�

【 Модел 】Светлина Модел : 0805; 20pcs во еден сет.Напон : 3 V 【 Лесен за Употреба 】 Мини големина, лесен и удобе

Scroll