Ново
Восок Печат, Ергономски Занает Материјали Плик Декорација Плик Запечатување Печат Не‑Стап за Занает Подароци за Партија Покани

Восок Печат, Ергономски Занает Материјали Плик Декорација Плик Запечатување Печат Не‑Стап за Занает Подароци

Достапност: Залиха
DEN 1212.00

Површината на печат е мазна, не‑стап, лесно да се чисти, и да можат да ја напуштат една убава модел отпечаток.Разумна должина се справи со дизајн, ергономски, погодно да се одржи и притиснете.Многу погодни за украсување партија покани, коверти, вино кеси, потписи, и честитки.Тоа може да се печат на ковертот хартија и е исклучителна одмор подарок за занает љубовници.Употреба на високо‑квалитет бакар + дрво материјали, трајни, носат‑отпорни, долгорочна употреба.Функција : 1. Разумна должина се справи со дизајн, ергономски, погодно да се одржи и притиснете.2. Површината на печат е мазна, не‑стап, лесно да се чисти, и да можат да ја напуштат една убава модел отпечаток.3. Употреба на високо‑квалитет бакар + дрво материјали, трајни, носат‑отпорни, долгорочна употреба.4. Многу погодни за украсување партија покани, коверти, вино кеси, потписи, и честитки.5. Тоа може да се печат на ковертот хартија и е исклучителна одмор подарок за занает љубовници.Спецификација : Предмет Тип : Восок Печат Печат Kit Material : Бакар + Wood Weight : Прибл. 218g / 7.7 oz Applicable Подарок-Давање Повод : Анти-фалсификувањето на вино/чај индустрија за пакување, анти-фалсификувањето на козметика, high-end занаети и подароци, канцелариски материјал, дневни потреби, занает подароци, покани и сл.Пакет Листа : 1 x Печат Stamp3 x Печат Главата.

Декларираните карактеристики

Item Type:
Wax Seal Stamp Kit
Material:
Copper + Wood
Weight:
Approx. 218g / 7.7oz
Applicable Gift-Giving Occasion:
Anti-counterfeiting of wine/tea industry packaging, anti-counterfeiting of cosmetics, high-end crafts and gifts, stationery, daily necessities, craft gifts, invitations, etc.
Package List:
1 x Seal Stamp :
3 x Stamping Head :

Поврзани производи

[Високо Квалитетен Восок Печат Печат]Нашата восок печат печат комплет е направен на отстранлив месинг г

✪ВОСОК ПЕЧАТ ПЕЧАТ ГОЛЕМИНА : Пломби дијаметар : 1inch(2.5 см), дрвена рачка висина : 2.95 инчен(7.5 cm), целата дол�

Пакет Содржина : 200 Pcs запечатување восок монистра.Ние препорачуваме да се користат 3 парчиња монистра да

СИТЕ ВО ЕДЕН КОМПЛЕТ Восок печат печат комплет доаѓа со сè што ви треба за запечатување восок.Кутија на

СИТЕ ВО ЕДЕН КОМПЛЕТ Восок печат печат комплет доаѓа со сè што ви треба за запечатување восок.Кутија на

✪Пакетот вклучува : запечатување восок комплет вклучуваат 25 парчиња измешани боја запечатување восок �

ЛЕСНО ИЗДАВАЊЕ & БРЗИ ОДЛУКИ Користете се со лепак пиштол, можете да направите печат во 33 секунди, заште�

✪ВОСОК ПЕЧАТ ПЕЧАТ ГОЛЕМИНА:1pc восок печат печат дрво се справи и 1pc месинг печат (Забелешка : печат мож�

Пакет Содржина : 200 Pcs запечатување восок монистра.Ние препорачуваме да се користат 3 парчиња монистра да

Печат Симбол : Божиќ Венец.Одлична идеја да импресионира публиката!Тоа е одлично да се користи за свадба

Дизајн : Антички Азбука Почетната Буква Дизајн, Отстранлив Печат Лесно да се Промени и да ја Инсталират�

Scroll