Ново
Dukal UFC Лепливи Завои, Избрани Стилови, 3/4x3 100 Кт.

Dukal UFC Лепливи Завои, Избрани Стилови, 3/4x3 100 Кт.

Достапност: Залиха
DEN 287.76

UFC е избрани леплив фластер дизајни.Уникатен Запишам Лента обвивка отворање технологија.Перфорирани, дише завој.Абсорбента, нелеплива подлога за лесно отстранување.Мулти-цел семејство заштита, намалување и инциденти.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Hydrocolloid Гел лепливи завои перница и заштита на плускавци.Го намалува триење, триење, и помага за олеснува

Напредни раната грижа за третман : Силикони Рана Контакт Слој обезбедува потребната адхезија и безбедн

Апсорбира течност побрзо отколку на конкурентите.Апсорбира 10× своја тежина во вода 360степен лепило држ

Кожата Затворање Лента Шиење Лента Плус 1 / 4 X 3 Инчен Nonwoven Материјал Флексибилна Лента Тен.Тоа се прави н

Завои Заврши Количество Сплотена завои, 12 ролни на само adherent завој, 2 инчи X 5 метри секој се тркалаат.Сек

15' должина 6 инчи.Материјал : латекс.Неплетени.Пакет на 72 Економски себепочитување завој која обезбедува

❄ НЕМА ДУПКА во Нашата слободен стил libre сензор опфаќа погоден за libre и libre 2 без дупка и лепак во центар, т

20count кутија декоративни БендПомош Бренд Лепливи Завои со (Црвено) дизајни за деца и возрасни за да се пок

15' должина 6 инчи.Материјал : латекс.Неплетени.Пакет на 72 Економски себепочитување завој која обезбедува

Широк простор лепило фиксација облекување.Овој прелив ги задржува основните облекување на мали до голе

Poroнеплетени подлога обложена со притисокчувствителни, противалергиски лепило и засилен со полиестер fi

✅ ОДЛИЧНА РАНА ГРИЖА – На Силиконски Пена Облекување нуди екстремен absorbency, одлично се вклопуваат и да п

Одлична за сите видови на активности и спортови како што се одење, пешачење, џогирање, работи, кошарка, ј

Дава 3 дена континуирано антибактериска заштита.Облекување содржи калциум alginate плус антибактериски ср

Zur sicheren Versorgung фон Hautverletzungen, wie Schnitt und Schürfwunden.Starke Klebkraft, widerstandsfähig und atmungsaktiv.Nicht klebende Wundauflage, schützt und polstert

Силна, ткаениниврз основа на завој дека солзите лесно од рака и се држи до себе за брз завиткување и не п

Направен во САД и Нов Зеланд, Ние сме едно семејство во сопственост и управувани од пчела фарма во Нов Зе

ЕКСТРЕМНИЗАДРЖЕТЕ : карактеристики Екстремни Задржете лепило технологија, што значи дека завои се држа

Производи со недостасува етикета, или етикета дека е изобличени.Како да го Користите овој Product STEP 1 : Почн

30count големина БендПомош Бренд Еластична Ткаенина Лепливи Завои за прва помош и рана заштита на ситни ра

Scroll