Ново
Сонце,50мл SPF46 Сончање Крем Sunblock Навлажнувачки УВ Изолација Лосион за Сончање Крем Плажа за Одбрана Вода Ултра Чиста Сува-Допир Отпорен на Вода и Не-Мрсна Лосион за С

Сонце,50мл SPF46 Сончање Крем Sunblock Навлажнувачки УВ Изолација Лосион за Сончање Крем Плажа за Одбрана Вода

Достапност: Залиха
DEN 287.76

Силна Заштита-Лице Сончање апсорбира ув зраци преку рефракција, формирање на двојно бариера за да се заштитат од целосна бенд UVA/UVB.На УВ Зрачење, Заштита на Крим може да го блокира или го апсорбира ув зраци за да се постигне ефектот што го спречува изгореници и photoaging.Посебна заштита за повеќе од 11 часа за да се спротивстави на ултравиолетовите зраци, подобро да се грижи за кожата.Отпорни на Сончање-Чиста Сува-Допир Не-Мрсна Сончање со SPF46 Очила кои им помага да се брани против знаци на сонцето и намалување на ризикот од рак на кожата предизвикани од сонцето, кога се користи , долготрајни сончање ефект, ефективно спречување на изгореници и црвенило.Висока ефикасност сончање, се спречат изгореници како и да се заштити кожата.Ефикасно да се изолира haze, прашина, загадувачи, сончевата радијација, да се избегне оштетување на кожата.Заклучување На Влага-Лосион За Сончање може да помогне во обновување на кожата е природна бариера и да се заклучи во влага.Придавам влогови и хидрат кожата, заклучување на влага на кожата, кожата задржи во добра состојба.Мулти-функција-Повеќе негување на кожата состојки, со функции на навлажнувачки, анти‑сувост, сончање ефект.Чува кожата хидрирани, мазна, блескава и здрава.Спречување на изгореници и photoaging проблем, ефективно го блокира ултравиолетовите зраци, да се заштити кожата.Погоден За Сите Кожи-Анти‑УВ Сончање е лесна и не‑стимулација, погоден за сите типови на кожа да го користите, погоден дури и за чувствителна кожа.Освежувачки и не е мрсна, погодна да се применуваат на повеќе делови од телото.Функција : 1. Постабилна структура, силна сончање ефикасност, светлината текстура и лесен за употреба. 2. Посебна заштита за повеќе од 11 часа за да се спротивстави на ултравиолетовите зраци, подобро да се грижи за кожата. 3. Апсорбира ув зраци преку рефракција, формирање на двојно бариера за да се заштитат од целосна бенд UVA/UVB. 4. Може да го блокира или го апсорбира ув зраци за да се постигне ефектот што го спречува изгореници и photoaging. 5. Спречување на изгореници и photoaging проблем, ефективно го блокира ултравиолетовите зраци, да се заштити кожата.Спецификација : Предмет Тип : Сончање Крем Материјал : ABS Нето Содржина : 50мл Состојки : Methoxy cinnamate етил hexyl естер, occrelin, squalane, bisabolol, EDTA-Na2 Ефикасност : Тенок текстура, се рециклира, може да го блокира или апсорбираат ултравиолетова Пакет Листа : 1 x Крем за Сончање.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

EWG НАЈВИСОКО ОЦЕНЕТ СОНЧАЊЕ : Перформансиуправувано од лице и тело заштита од сонце трае до 80 минути и не

Хидратантен и интензивно одбрана против UVA / UVB и надворешни агресори.Тоа е лесно се апсорбира давање на �

Цинк Оксид Формула Сончање.Не Масла, Parabens или Мириси (ве молиме погледнете ги состојките листата).Вода Г�

Пинк Цинк Стап, Погоден за Сите Типови на Кожа, 4 час отпорен на вода.Заштитен фактор 50+ Сончање со повеќе

Froika Suncare AC Крем SPF30, Висока Заштитна Око Крем за Мрсна Кожа со Акни, 40ml Сончање со Висок Заштита Око Крем з�

Немрсна, нелеплива формула на PIZ BUIN MOISTURISING Sun Лосион интензивно moisturises вашиот тен на кожата, додека под со

СВЕТЛИНА ДНЕВНО МИНЕРАЛНА заштита од СОНЦЕ се СООЧУВААТ SUNBLOCK СО 20% ЦИНК ОКСИД – Ненано Цинк Оксид сонча�

[ КРЕМ СО СОНЧАЊЕ ] немрсна сончање без бели фрлија и ултрасветло крем за лице кој хидрира и ја остава кож

Обезбедува многу висока УВ заштита.Со користење на светлината, лесно да се примени формулацијата дека е

Cica Hyalon Тигар Суштината Лосион за Сончање, заштитен фактор 50 + PA +++ , Погоден За Сите Типови на Кожа, 2.02 fl.мл.

Clinique 'Sun' Широк Спектар на SPF 50 Лицето Крем.Иновативни Solar Smart технологија стабилизира заштита против стар

Тоа е збогатен со алое сок, кој го стимулира клеточното поправка, шеј путер, кој смирува и заштитува, и ор

"За да Ме заштитат уникатен 2во1 антистареењето balm thatÕs исполнет со високи перформанси Минерални Sunscreens (�

ОРИГИНАЛНИОТ ЗАШТИТЕН ФАКТОР 50 МИРИССЛОБОДЕН СОНЧАЊЕ ЛИЦЕ ЛОСИОН .Ова е нешта, ние ги користиме секој д�

1 Загадување Систем за Заштита Заштита на Кожата Униние и Иритации во Секојдневниот' 2 Анти Сина Светли

ШИРОКА ПРИМЕНА : Погоден за кожата на мажот и жената, освежувачки и не мрсна.ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ

Хидратантен лицето крем со SPF 15 Широк Спектар на Очила за да ви помогне во заштитата од сонцето штета.Лес

Не само блокирање на надворешниот стресУВ зраци и стимули.Сонцето нега на производот мора да работат во

ОСВЕЖУВАЊЕ ГРАЦИОЗЕН СОНЦЕТО се ДРЖИМЕ : На мат сонцето се држи во светлината, воздушеста текстура обез�

Scroll