Ново
Takamine 3x360° 3D Само Израмнување на Подот Зелени Ласерски Ниво, Craftman Ласерски Ниво за Изградба/Слика Виси/Кат/Плочка со Далечински Контролер, Магнетни Ротирачки Стојат

Takamine 3x360° 3D Само Израмнување на Подот Зелени Ласерски Ниво, Craftman Ласерски Ниво за Изградба/Слика

Достапност: Залиха
DEN 4079.76

3 X 360° зелени ласерски линија : Takamine GM120 S ласерски ниво има 1 хоризонтална 360° авионот (на една на горниот може да се погоди најниско 4" хоризонтална линија од врвот површина), 2 вертикална 360° авиони, 12 ласерски линии, кои можат да се покрие соба Околните подови, ѕидови и тавани.Хоризонтални и вертикални линии се сечат под агол од 90° да ви помогне брзо да се визуелизира и заврши на плоштадот изгледот.Земја/ѕидот употреба и повеќе инсталација методи : Оваа линија ласерски обезбедува 1/4" монтажа тема за одредување на tripod или монтажа пол.Опремени со 360° слободни ротирачка база, тоа може да се ротира во саканиот агол.На база исто така, има 1/4"-20 и 5/8"-11 монтажа теми да се прилагодат на различни tripod.Тоа' опремени со патентирана заградата дека може да се прилагоди универзално,кој во моментов е во повеќето прилагодливи на пазарот.Тоа може да се залепи до ѕидот со магнетизам или завртки, па може да се користи во повеќе сцени.Оваа авто-израмнување на ласерски ниво усвојува ОСТРИ зелени ласерски единица од Јапонија, која има одлична светлина и поголема стабилност.Под истите услови на осветлување, зелен зрак, е двапати е светла како на црвениот ласерски, со работен опсег до 130 метри (100 ЛУКС), и точност од 33 стапки ± 1/9 инч.Користење на Takamine линија ласерски приемник во силна светлина или надворешни услови, на отворено пулсен режим им помага да се прошири на ласерски опсег до 200 метри.Далечински управувач и Тип-c полнење - Со далечински управувач, вашиот калибрација работа станува едноставен и брз.Ново надгради Тип-C полнење брзина е 60% побрзо отколку обичните USB полнењето, и надворешната заменливи литиум батерија прави тоа можно за вас да се работи за долго време.Издржлив дизајн и пакување содржина : IP54 водоотпорен/dustproof да се осигура дека вие не може да функционира нормално и stably под сложени услови за работа.Во околината се заштитени со TPR мека гума, кој е во шок-отпорни, абразија-отпорни и влијание-отпорни.Пакетот вклучува 1x ласерски ниво, 1x монтажни литиум-јонска батерија, 1x патентиран мултифункционален магнетни стојат, 1x 360° слободни ротирачка база, 1x Тип-c кабелот за напојување, 1x адаптер, 1x професионални преносни складирање кутија, прирачник за корисникот.Takamine 3x360° 3 D Само Израмнување на Подот Зелени Ласерски Ниво, Craftman Ласерски Ниво за Изградба/Слика Виси/Кат/Плочка со Далечински Контролер, Магнетни Ротирачки Стојат и Тип-C Држачи за Безбедност ниво-Класа II.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

【Четири Опрема прилагодува осветленоста】 Четири нивоа на осветленост на вредноста, можете да изберет�

Проекти хоризонтални и вертикални линии самостојно или заедно за различни алинеи.Plumb место ласери да се

【3 ФРОНТ ПРИСТАП】Ниво Линија алатка алатки за мажи со едно Ниво (0°), еден plumb (90°), и еден од 45° меур за утв

Испорака : KAIWEETS KT360 A комплет, мал адаптер и Tripod комплет 3 години по продажба на услуги.Поголема видливост

⭐【Висока Видливост и Прецизност】зелени ласерски ниво користи напредни ласери.Тој нуди висока прециз�

ВКЛУЧУВА : (1) Ѕид.Дел No : N425527 Компатибилен со : DW0811 LG Тип 1, DW0811 LR Тип 1, DW0822 LG Тип 1, DW0822 LR Тип 1, DW0825 LG Тип 1, DW0825 L

Scroll