Ново
Фунта Печат CFF7530.2400.062.300X50 7530 Полно Лице Заптивка, 24 ID, 24 Цевка Големина, 1/16 Дебела, Притисок Класа 300#, PTFE/Богородица Тефлон (Пакување од 50)

Фунта Печат CFF7530.2400.062.300X50 7530 Полно Лице Заптивка, 24 ID, 24 Цевка Големина, 1/16 Дебела, Притисок

Достапност: Залиха
DEN 8856.24

Вие ќе добиете максимална ефикасност од нашите заптивка материјали кога ќе ги користат нашите заптивка инсталација постапка. [1] чисти и ја испита прирабници, површина или делови кои бараат заптивка. 2] чисти или да го замени вашиот завртки, навртки тоа е да се спореди со ултра-висок молекуларна тежина полиетилен исклучително висока најголемиот дел resistivity го прави идеален материјал за fabricating долг живот electrets.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

EPDM за висока еластичност и отпорност на абразија и влијание сили.Максимален работен притисок од 180 psi.Ра

Вие ќе добиете максимална ефикасност од нашите заптивка материјали кога ќе ги користат нашите Заптивка

Тип : Прстен.За Страната ANSI Класа : 300 За Цевки, Големина : 1".Температурата Опсег : 100° до 400° F Спецификација

Јануари 4, 2011 година, Претседателот Обама го потпиша законодавство ревидирање на дефиницијата на "довед

Јануари 4, 2011 година, претседателот Обама го потпиша законодавство ревидирање на дефиницијата на "довед

Вие ќе добиете максимална ефикасност од нашите заптивка материјали кога ќе ги користат нашите Заптивка

Вие ќе добиете максимална ефикасност од нашите заптивка материјали кога ќе ги користат нашите Заптивка

Вие ќе добиете максимална ефикасност од нашите заптивка материјали кога ќе ги користат нашите Заптивка

Вие ќе добиете максимална ефикасност од нашите заптивка материјали кога ќе ги користат нашите Заптивка

Type : Full Лице.За Страната ANSI Класа : 150 За Цевки Големина : 11 / 4".Температурата Опсег : 400° до 975° F Спецификаци

Вие ќе добиете максимална ефикасност од нашите заптивка материјали кога ќе ги користат нашите Заптивка

Фунта Печат & Снабдување 7106 Neoprene 60 durometer гума е многу добра општа услуга заптивка материјал кој има бројн

Јануари 4, 2011 година, претседателот Обама го потпиша законодавство ревидирање на дефиницијата на "довед

Тип : Стандард (Тип 1).За Цевка Големина : 11 / 2".Durometer : 75 A.Температурата Опсег : 75 A.Спецификација Сретна : 75 A.

Type : Full Лице.За Страната ANSI Класа : 150 За Цевки Големина : 1 / 2".Температурата Опсег : 30° до 250° F Спецификациј

Type : Full Лице.За Страната ANSI Класа : 150 За Цевки, Големина : 3".Температурата Опсег : 50° F до 400° F Спецификација

Scroll