Ново
Фунта Печат CFF7237.2400.125.150X50 7237 Црвено Гумени Полно Лице Заптивка, 24 ID, 24 Цевка Големина, 1/8 Дебела, Притисок Класа 150# (Пакување од 50)

Фунта Печат CFF7237.2400.125.150X50 7237 Црвено Гумени Полно Лице Заптивка, 24 ID, 24 Цевка Големина, 1/8 Дебела,

Достапност: Залиха
DEN 2889.60

Вие ќе добиете максимална ефикасност од нашите заптивка материјали кога ќе ги користат нашите заптивка инсталација постапка. [1] чисти и ја испита прирабници, површина или делови кои бараат заптивка.Чисти или да го замени вашиот завртки, навртки & подлошки.Подмачкување на гром е, конец, навртки, подлошки и на долната страна од главата со графит врз основа соединение.Рамни подлошки се препорачува да се обезбеди дури и дистрибуција на bolting сила.Обезбеди лубрикант не contaminate заптивка.Внимателно ја вметнете заптивка помеѓу парење површини.Употреба на вртежен момент клуч е препорачливо.Ова обезбедува подолг живот и течење слободни перформанси.Дали автомобилска главата заптивка или прирабница заптивка, тоа треба да биде torqued.Направи четири дури и ''increment '' поминува во 12-6-3-9 часот шема секвенца.Соодветни стрес на заптивка материјал што се користи е клучот за нејзиниот успех, кој варира во зависност материјал избрани.Фунта Печат Inc стил #7237 Црвено гумени е Кополимер на styrene и butadiene со генерално добри физички својства што го прави економски заптивка Црвено гумени дихтунзи, често се нарекува СДР за кратко Оваа синтетички материјал беше развиена како алтернатива на природни rubbers Фунта Печат #7237 Црвено гумени СДР согласува лесно да нерамна страната површини, има добра отпорност на триење, одлично влијание сила, многу добра еластичност и висока затегнувачка цврстина Црвено гумени (СДР) е многу популарна страната заптивка материјал за топла или ладна вода СДР Црвено гумени не е погоден за употреба со масла, горива, растворувачи или хидраулични течности Црвено гумени е повеќето цена ефективен гумена заптивка опција се достапни за апликации кои бараат цврсти индустриски еластомер Фунта Печат Inc од њу џерси стил 7237 имаат докажано својата долгорочна сигурност во текот на многу години.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Вие ќе добиете максимална ефикасност од нашите заптивка материјали кога ќе ги користат нашите Заптивка

Тип : Прстен.За Страната ANSI Класа : 150 За Цевки, Големина : 3".Температурата Опсег : 450° до 600° F...

Фунта Печат & Снабдување Стил 1501 Прошири PTFE ќе запечати сите агресивни хемикалии во текот на целиот 014 p H

Фунта Печат & Снабдување Стил 1501 Прошири PTFE ќе запечати сите агресивни хемикалии во текот на целиот 014 p H

Вие ќе добиете максимална ефикасност од нашите заптивка материјали кога ќе ги користат нашите Заптивка

внатрешниот прстен материјал : Viton.надворешен дијаметар : 4.682 во.внатре дијаметар : 3.834 во.боја : Црна.Запт

Фунта Печат, Inc Стил 1501 Прошири PTFE Дихтунзи се дизајнирани за да се надмине и конвенционалните (пополнув

Вие ќе добиете максимална ефикасност од нашите заптивка материјали кога ќе ги користат нашите Заптивка

Јануари 4, 2011 година, претседателот Обама го потпиша законодавство ревидирање на дефиницијата на "довед

Фунта Печат, Inc Стил 1501 Прошири PTFE Дихтунзи се дизајнирани за да се надмине и конвенционалните (пополнув

Type : Full Лице.За Страната ANSI Класа : 150 За Цевки Големина : 11 / 4".Температурата Опсег : 400° до 975° F Спецификаци

Тип : Стандард (Тип 1).За Цевка Големина : 1 / 2".Durometer : 70 A.Температурата Опсег : 70 A.Спецификација Сретна : 70 A.Tr

Јануари 4, 2011 година, Претседателот Обама го потпиша законодавство ревидирање на дефиницијата на "довед

Вие ќе добиете максимална ефикасност од нашите заптивка материјали кога ќе ги користат нашите Заптивка

Фунта Печат & Снабдување 7106 Neoprene 60 durometer гума е многу добра општа услуга заптивка материјал кој има бројн

Вие ќе добиете максимална ефикасност од нашите заптивка материјали кога ќе ги користат нашите Заптивка

Type : Full Лице.За Страната ANSI Класа : 150 За Цевки Големина : 1 / 2".Температурата Опсег : 30° до 250° F...

Фунта Печат & Снабдување 7106 Neoprene 60 durometer гума е многу добра општа услуга заптивка материјал кој има бројн

Тип : Прстен.За Страната ANSI Класа : 300 За Цевки, Големина : 1".Температурата Опсег : 100° до 400° F Спецификација

Type : Full Лице.За Страната ANSI Класа : 150 За Цевки, Големина : 3".Температурата Опсег : 50° F до 400° F Спецификација

Вие ќе добиете максимална ефикасност од нашите заптивка материјали кога ќе ги користат нашите Заптивка

Scroll