Ново
CCTVMTST 6061-T6 Метал Алуминиум Лист 1/16 x 12 x 12 Инчи (1.5X300X300mm) Фино Полирани Алуминиумски Панел Лист Покриен со Заштитна Фолија

CCTVMTST 6061-T6 Метал Алуминиум Лист 1/16 x 12 x 12 Инчи (1.5X300X300mm) Фино Полирани Алуминиумски Панел

Достапност: Залиха
DEN 2301.60

Име : Алуминиумска плоча.Модел : 6061-T6. Големина : 1/16"X12"X12", 1.5mm X300mm X300mm.Пакетот вклучува : 1pcs алуминиумски плочи.Лесно да се машина за мелење работа во различни апликации и индустрии.Добар материјал за DIY занает одлуки.Алуминиум лист е направен од високо-квалитет 6061-T6 алуминиумска легура со висока цврстина, отпорност на корозија, одлична обработка на перформанси и заварување перформанси и добра оксидација ефект.Се користи во декорација, пакување, градежништвото, транспортот, електрониката, aerospace, автобус тело, scaffolding, моќ пренос кула, мебел, брод на опрема и хардвер, итн.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

10 инчен долго.Лесно да се наведнувам, се сече и форма.За хоби, моделот на градење, shims и изолација.Пакет Ди

063 x 12" x 48" 3003 H22" Дијамант Treadplate.Убава Светла Заврши.Изшкуркан deburred рабови 3003 H22 Алуминиум.Квалитет на комп

Материјал : Алуминиум.Облик : Лист.Легури : 3105 Темперамент : H14 Дебелина : 0.040".Обоен Алуминиум Лист нуди ек�

Направена од алуминиум, се Намали warpped.Одлично за нула градители, modelers, занаети, машина продавници и архи

Име : Алуминиумска плоча.Модел : 6061T6 Големина : 5 / 16"X8"X8", 8mm X200mm X200mm.Пакетот вклучува : 1pcs алуминиумски плоч�

3003 Алуминиумска Плоча.250 x 24" x 36".Изшкуркан Рабови.Одлично за Виткање и Формирање.Купи, се Сече, се Обработ

Scroll