Ново
Црвено Транспарентен Акрилик Plexiglass Лист 1/16 x 3 x 3 #2423 (Пакување од 4)

Црвено Транспарентен Акрилик Plexiglass Лист 1/16 x 3 x 3 2423 (Пакување од 4)

Достапност: Залиха
DEN 384.00

Листот Дебелина : 1/16" (1.76 мм - 1.96 mm).Лист Големина : 3" x 3".Тоа (специфична тежина 1.19) е помала од половината тежина во споредба со неоргански стакло.Таа е отпорна на неоргански хемикалии и нормално оковани јаглеводороди.Сепак, контактирајте со органски растворувачи може да предизвика оток, crazing, или пукнатина.Тоа е околу 8 до 10 пати повеќе отпорни на влијанието од обичните плоча стакло.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Џерси,памук.Премиум Креветчето Лист Set – Стилски и трендовски овие висококвалитетни бебе креветчето оп

Мерки (13" x 27") 100% Памук Percale.Вклучува 1 опремени лист 100% памук "ткаени" кошница лист карактеристики бела confe

Изработени од месинг материјал, кој има добри механички својства и добри machinability дека можат да го издржа

Димензии : 52 во.x 28 во.x 8 во.Бранеа Микрофибер Бургундија, Вино и Розова Акварел Флорални Фото Op Печати.Це�

Памук / Полиестер.Нашата мека опремени лист карактеристики спортљубов Snoopy играат различни спортови!Ли�

Мрежа,Најлон 60 инчи.Теал Црна Plaid.Предизвикувач комбо летаат на состојба направени од мека поли најлон м

Облик : Лист; Материјал : PTFE; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 3 / 4"; Толеранција На Деб�

Еколошки : Секоја ЗеленаТец Покрие спасува над 340 пластични шишиња од одење во океанот или депонија.Врем

Апликации кои се : Бакар лист широко се користи во занает проекти, хобија, индустриски и спроводливост н�

Висок Квалитет : Направен од високо квалитетни материјали со добра спроводливост и коефициент на топли�

Кој има добри механички својства и добри machinability дека можат да го издржат топла и ладна притисок обработ

0.02 mm x 10мм x 1000mm, 1 Pcs тенка бакарна фолија на ролна лист 100% Сосема нов и Висок квалитет, Бакар чистота : 99.99%.�

Водоотпорна и УВ Отпор.Видов намали.Јасно Поликарбонат лист.Цврсти и издржливи.Falken Дизајн Поликарбонат

Џерси Поврзана.Сет вклучува : Пакување од 2 Креветчето опремени листови (Polka т спречи мензи, но не грижете

Бела Styrene Полистирен Пластична Фолија .020" Дебела 6" X 12" Мат Финиш.БЕЛА СТИРОПОР или "STYRENE" ПЛАСТИЧНИ ЛИСТОВ

Изработени од месинг материјал, кој има добри механички својства и добри machinability дека можат да го издржа

100% Памук.Увезени.Креветчето лист.Бебешка Постелнина од Печ Магија во Комбинација.Бебешка Постелнина од

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

Големо влијание сила.Нетоксични и odourless (ги Исполнува ФДУ стандарди).Лесно да се соберат со лепила и раст

260 месинг, исто така познат како жолта месинг или кертриџ месинг, е отпорен на корозија и високи formability.Ги

Scroll