Ново
BaeBae Стоки Креветчето Листови за Бебе Момчиња и Девојки, 3 Pack, Мека и Дише Џерси Памук Опремени Лист Сет, Црно и Бело, Симпатична Родово-Неутрални Расадник Душек Посте

BaeBae Стоки Креветчето Листови за Бебе Момчиња и Девојки, 3 Pack, Мека и Дише Џерси Памук Опремени Лист Сет,

Достапност: Залиха
DEN 479.76

Џерси,памук.Премиум Креветчето Лист Set – Стилски и трендовски овие високо-квалитетни бебе креветчето опремени листови понуди убава стил кој е совршен за расадник соби, бебе душеци, и сите нивни малку додатоци.Секој комплет доаѓа со три поединечни листови.Мека, Дише Удобност –Bae Bae Стоки креветчето опремени листови се исткаени со 150 GSM џерси поврзана памук дека е понежен на чувствителна кожа.Уште поважно, таа го чува вашето бебе кул страна wicking далеку пот и влага, како тие на спиење.Длабоко, Опремени Душек Џеб – Нудење на затегнување-слободен за заштита на нашето бебе креветчето на состојба е 9" длабоко да се задржи од зачестеноста нагоре или доаѓаат лабава ако вашето бебе ролни или се движи, обезбедување на подобра безбедност и подобрена удобност во текот на ноќта.Машина Перат Квалитет – Нашите 28" x 52" x 9" опремени листови понуда кадифен, кул, удобност, но тие, исто така, се исчисти лесно ако вашето бебе има несреќа.Едноставно додадете ги вашите стандардни мијат, а потоа нека ја собори сува на ниско ниво.Класичен Бои и Дезени – А унисекс дизајнира за да се вклопи во двете девојчиња и момчиња нашето бебе креветчето листови дојде во забава црно и бело ткаеше поставите вклучувајќи триаголници и стрели.Се меша и натпревар нив секоја недела за свежа нов изглед.Му дадете на вашето бебе кул, релаксирачки ноќен сон со премија, ултра-меки опремени креветчето листови од Bae Bae Стоки.Сакате вашето бебе да спие удобно во текот на ноќта, особено кога тие се новороденчињата или години и ви треба малку повеќе спиење себе.Тоа е причината зошто ние го направивме овие супер слатки, дише, и удобно Bae Bae Стоки Опремени Креветчето Листови кои обезбедуваат совршена рамнотежа на луксуз, удобност и стил.Максимална Breathability за тоа со Длабоко, Поддршка Џеб Одговара Ние дизајниран Bae Bae Стоки листови за да одговара на модерните бебе душеци.Фали еден еластичен, еластична работ и 9" длабок џеб овие универзални креветчето листови за момчиња и девојчиња се вклопуваат широк спектар на заеднички бебе кревети и престој во местото во текот на ноќта.И бидејќи тие се пофали 150 GSM ткаенина тие се помеки на чувствителна кожа, фитил далеку пот, и го задржи вашето бебе удобен преку секој брз нап или долг ноќен одмор.Детали за производот : Премиум Креветчето Листови Сет (3-Pack) Ултра-Меки и Дише Ткаенина Цврсто Вткаена 150 GSM Квалитет Поддржува Новороденчињата Години Пријател на Чувствителна Кожа (Не-Иритирачки) Родово-Неутрални Бои, Модели на Вкупните Димензии : 28" x 52" x 9" Машина за Миење Безбедно (Собори Сува Низок) Добиете овие супер симпатична и удобно опремени креветчето листови за вашето новороденче или одгледување деца со кликање на Додади во Кошничка погоре и да им даде вистинска ноќна удобност секоја вечер.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Изработени од месинг материјал, кој има добри механички својства и добри machinability дека можат да го издржа

Ултра Ниска Триење Ние во Promeed подобрување на текстилната технологија, што го прави нашиот свила ткаени

Микрофибер.Увезени.СВИЛЕН МЕКА ЗА БЕБЕ КОЖАТА Машина перат на нежни циклус.Собори сува на ниска топлина

260 месинг, исто така познат како жолта месинг или кертриџ месинг, е отпорен на корозија и високи formability.Ги

Материјал : Garolite G10 / FR4; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична; Облик : Лист.Дебелина : 1"; Толеранција Н

Карбонски Влакна Плоча Лист Големина 0.8 mm x 100mm x 500mm Совршен работ,слободен од burrs.Карбонски Влакна Плоча �

Целокупната Димензии : 5" Дебелина : 1 / 8" 3ММ Повеќенаменски Проект Use – Овие акрилик plexiglass листови може да

A36 јаглероден челик е структурни челик дека е подобро formability од 1018 јаглероден челик.Ги исполнува ASTM A36 сп�

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

Џерси Поврзана.Сет вклучува : Пакување од 2 Креветчето опремени листови (Polka т спречи мензи, но не грижете

Бела Styrene Полистирен Пластична Фолија .020" Дебела 6" X 12" Мат Финиш.БЕЛА СТИРОПОР или "STYRENE" ПЛАСТИЧНИ ЛИСТОВ

Ладење тоа нема да се апсорбира вашето бебе коса и природната влажност на кожата како памук pillowcase.Biloban д�

Кој има добри механички својства и добри machinability дека можат да го издржат топла и ладна притисок обработ

【Димензија】Должина : 297mm / 11.58";Width : 210mm / 8.19";Heigth : 2,5 mm / 0.09";Затегнувачка Цврстина : 72 MPD;Топлина Нарушување �

Објектот Пакет Должина : 10.16 cm.Објектот Пакет Ширина : 16.51 cm.Објектот Пакет Висина : 21.59 cm.Објектот Пакет Те

Облик : Лист; Материјал : PTFE; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 3 / 4"; Толеранција На Деб�

Scroll