Ново
Indusco 47400817 Одделение 80 Откажат од Кован Челик Clevis Авто-Заклучување Кука, Насликани Заврши, 9/32 Трговија, 4500 lbs Работно Оптоварување Граница

Indusco 47400817 Одделение 80 Откажат од Кован Челик Clevis Авто-Заклучување Кука, Насликани Заврши, 9/32 Трговија,

Достапност: Залиха
DEN 1895.76

Clevis авто-заклучување кука.Насликани се заврши.Направени на одделение 80 откажат од кован челик. 9/32-инчи синџир големина. 4500 фунти работно оптоварување граница.Indusco насликани одделение 80 откажат од кован челик clevis авто-заклучување кука.Паѓање оптоварување може да предизвика сериозни повреди или смрт.Носивост може да раздвојување од кука ако соодветни процедури не се следи.Кука мора секогаш поддршка на оптоварување.Товарот никогаш не смееме да бидат поддржани од страна на latch.Никогаш не се применува повеќе сила отколку на јадицата е доделен работно оптоварување граница (WLL) оценка.Никогаш не лифт со врвот на кука. 9/32-инчи синџир големина. 4500 фунти работно оптоварување граница.Работно оптоварување граница е врз основа на дизајн фактор на 4 : 1.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Цена За : Секоја Вклучува : Latch, Пролет, Болт, Орев, Cotter Pin Крај : Обичен Објект : Latch Комплет Материјали : Чел

Scroll