Ново
Тешко да се Најде Fastener 014973300845 Преовладува вртежен момент Заклучување Ореви, 6mm-1.00, Парче-40

Тешко да се Најде Fastener 014973300845 Преовладува вртежен момент Заклучување Ореви, 6mm-1.00, Парче-40

Достапност: Залиха
DEN 424.32

Дијаметар : 6mm.Материјал : Челик.Крај : Цинк.Возачот Тип : #10 Клуч.Тема Тип : 1.0 mm (Крупни).Ние акции широк спектар на сврзувачки елементи идеален за многу апликации arround на домот, на фарма, бизнис, automotives, и во индустријата.Повеќето од нашите сврзувачки елементи има светлина цинк позлата над челик даваат повеќе рѓа отпорни finsh.Ние, исто така, го продаде обложени и нерѓосувачки производи за дополнителни рѓа отпор.Ние акции многу оценки на сврзувачки елементи кои се движат од ниско јаглероден челик за поставување за да ги закорави, топлина третираат челик.Не сите сврзувачки елементи се применливи за сите апликации, па се одредени да ги тестираат thouroughly и да добијат мислење од лиценциран зграда или уверение за градење или структурни инженер пред потпирајќи се на овие сврзувачки елементи и за било ситуации каде што неуспехот ќе предизвика штета на имотот или личност.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

【Големини】M3 M4 M5 M6 М8 M10 М12, вкупно 210 парчиња / 7 големини од најчесто се користи нерѓосувачки челик заклу

Страната на орев делува како миење да се зголеми имајќи го на површината и се дистрибуираат товарот.Ист

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања

【ДИМЕНЗИЈА】M5x0.8mm; Теренот : 0.8 mm / 0.03 "; Хексадецимален Ширина : 8mm / 0.32"; Орев дебелина : 5mm / 0.2 " 【ЗАДРЖЕТЕ ЗА

Тема Големина : M6 / 0.24"(Дијаметар); Име На Производ : Најлон Заклучување Орев.Материјал : 316 од не ' Рѓосувач

Анти ' рѓа и антикорозија.Издржлив и силен Страната Ореви, совршен за внатрешна и надворешна употреба.Те

【ГОЛЕМИНА】 Тема големина : М2.5; Теренот : 0.45 mm / 0.02"; Ширината се мери од стан до стан 5mm / 0.20"; Орев дебелин

【ДИМЕНЗИЈА】 M3 x 0.5 mm; Теренот : 0.5 mm ; Орев Ширина : 5.5 мм / 0.22 "; Орев дебелина 4mm / 0.16 " 【КВАЛИТЕТНИ НЕРЃОСУВ

Висока точност заклучување орев со вграденво месинг подлога, без оштетување на забите.Оваа користење н

[SIZE] : Ширината се Мери Од Стан до Стан 6mm / 0.24"; Висина 4mm / 0.16" [МАТЕРИЈАЛ] : изработена од јаглероден челик

5 / 8"11 Хексадецимален Најлон Вметнете Заклучување Ореви.stainless_steel_188 5 / 8"11, Внатрешно Навој сврзувачки еле

Дијаметар : 3 / 8".Материјал : Челик.Крај : Хром.Возачот Тип : 9 / 16 Клуч.Тема Тип : 16 (Крупни).Ние акции широк сп

Stover Еквивалент Врвот За Заклучување Ореви.Одделение Г Прирабница Стил / За употреба со Оценка 8 Рамка З

Направени од високо квалитетен не ' Рѓосувачки Челик 188 (304), рѓа отпор и трајни производи за употреба.Тип

Тема Големина : (Женски)М4; Име На Производ : Најлон Заклучување Ореви.Материјал : Цинк Позлатен; Тежина : 44

Големина : 3 / 8 инчи16 Карактеристики внатрешна најлон прстен кој костец топ теми подобро од стандардните

Исто така познат како еластична запре ореви, ова само заклучување орев користи најлон јака што е отпоре

Анти ' рѓа и антикорозија.Издржлив и силен Страната Ореви, совршен за внатрешна и надворешна употреба.Те

Големина на : Дупка со дијаметар : 8mm / 0.31", на Теренот : 1.25 мм, Висина, 8mm / 0.31".Материјал : Направен од 304 од н

Дијаметар : #8 Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Возачот Тип : 11 / 32 Клуч.Тема Тип : 32 (Крупни).Стил : Восок Нај

Име На Производ : Најлон Заклучување Орев; Материјал : Јаглероден Челик, Цинк Позлатен.Тежина : 43g; Пакет С

Материјал : 188 (304) не ' рѓосувачки челик, најлон.Оваа нерѓосувачки челик е супериорен во однос на обичните

Исто така познат како еластична запре ореви, ова само заклучување орев користи најлон јака што е отпоре

DIN 985 ДијаметарТеренот : M243.00 Ширина Низ Станови : 36mm.Висина : 24mm.Исто така познато и како : Најлон Вметнете

Дизајнирани да се користи со како материјал машина навртки и завртки.Тоа е можност да се користи повеќе

Анти ' рѓа и антикорозија.Издржлив и силен Страната Ореви, совршен за внатрешна и надворешна употреба.Те

Одделение 5 Најлон Insert (Внеси).Стоп Ореви.Светлината Хексадецимален, Стандардна Висина.Произведен да ASME

Scroll