Ново
Тешко да се Најде Fastener 014973137137 Најлон Вметнете Заклучување Ореви, 3/8-16, Парче-10

Тешко да се Најде Fastener 014973137137 Најлон Вметнете Заклучување Ореви, 3/8-16, Парче-10

Достапност: Залиха
DEN 424.32

Дијаметар : 3/8".Материјал : Челик.Крај : Хром.Возачот Тип : 9/16 Клуч.Тема Тип : 16 (Крупни).Ние акции широк спектар на сврзувачки елементи идеален за многу апликации arround на домот, на фарма, бизнис, automotives, и во индустријата.Повеќето од нашите сврзувачки елементи има светлина цинк позлата над челик даваат повеќе рѓа отпорни finsh.Ние, исто така, го продаде обложени и нерѓосувачки производи за дополнителни рѓа отпор.Ние акции многу оценки на сврзувачки елементи кои се движат од ниско јаглероден челик за поставување за да ги закорави, топлина третираат челик.Не сите сврзувачки елементи се применливи за сите апликации, па се одредени да ги тестираат thouroughly и да добијат мислење од лиценциран зграда или уверение за градење или структурни инженер пред потпирајќи се на овие сврзувачки елементи и за било ситуации каде што неуспехот ќе предизвика штета на имотот или личност.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Анти ' рѓа и антикорозија.Издржлив и силен Страната Ореви, совршен за внатрешна и надворешна употреба.Те

【ГОЛЕМИНА】 Тема големина : М2.5; Теренот : 0.45 mm / 0.02"; Ширината се мери од стан до стан 5mm / 0.20"; Орев дебелин

Дијаметар : #8 Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Возачот Тип : 11 / 32 Клуч.Тема Тип : 32 (Крупни).Стил : Восок Нај

Име На Производ : Најлон Заклучување Орев; Материјал : Јаглероден Челик, Цинк Позлатен.Тежина : 43g; Пакет С

Тема Големина : M6 / 0.24"(Дијаметар); Име На Производ : Најлон Заклучување Орев.Материјал : 316 од не ' Рѓосувач

Најлон Обезбедува Подобра Способност За Обезбедување На Обновува Заклучување Акција По Отстранување И

【ДИМЕНЗИЈА】M5x0.8mm; Теренот : 0.8 mm / 0.03 "; Хексадецимален Ширина : 8mm / 0.32"; Орев дебелина : 5mm / 0.2 " 【ЗАДРЖЕТЕ ЗА

DIN 985 ДијаметарТеренот : M243.00 Ширина Низ Станови : 36mm.Висина : 24mm.Исто така познато и како : Најлон Вметнете

Дизајнирани да се користи со како материјал машина навртки и завртки.Тоа е можност да се користи повеќе

Исто така познат како еластична запре ореви, ова само заклучување орев користи најлон јака што е отпоре

Големина на : Дупка со дијаметар : 8mm / 0.31", на Теренот : 1.25 мм, Висина, 8mm / 0.31".Материјал : Направен од 304 од н

【Големини】M3 M4 M5 M6 М8 M10 М12, вкупно 210 парчиња / 7 големини од најчесто се користи нерѓосувачки челик заклу

Одделение 5 Најлон Insert (Внеси).Стоп Ореви.Светлината Хексадецимален, Стандардна Висина.Произведен да ASME

1 Тип на производ : Висок квалитет најлон вметнете заклучување ореви 2 Материјал : Направен од супериорен

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања

Анти ' рѓа и антикорозија.Издржлив и силен Страната Ореви, совршен за внатрешна и надворешна употреба.Те

Scroll