Ново
ZAYI М8 x 1.25 mm Најлон Вметнете Хексадецимален Заклучување Ореви, 304 од не ' Рѓосувачки Челик Авто-Заклучување Хексадецимален Заклучување Ореви, Само Непобитниот Ореви

ZAYI М8 x 1.25 mm Најлон Вметнете Хексадецимален Заклучување Ореви, 304 од не ' Рѓосувачки Челик Авто-Заклучување

Достапност: Залиха
DEN 335.76

Големина на : Дупка со дијаметар : 8mm/ 0.31", на Теренот : 1.25 мм, Висина, 8mm / 0.31".Материјал : Направен од 304 од не ' Рѓосувачки Челик и Најлон Insert, кој е супериорен во однос на редовните челик и било цинк позлатен сврзувачки елементи, обезбедува добра цврстина и отпорност на корозија во лоша средина, кои може да се обезбеди долго време користење.Со најлон insert, овие хексадецимален заклучување ореви во голема мера се намали расклатување под вибрации и вртежен момент.Овие заклучување ореви се одлично да се има околу за употреба во дрво и влажни средини.Тие се силни, отпорни на корозија и ќе ги поддржува сите на вашите проекти.Широко се користи во различни индустрии како што се градежништвото, производство, инженеринг, монтажа, авион и така натаму и служи широк спектар на употреба за професионалци, аматери, земјопоседници, repairmen.Спецификации Име на Производ : Хексадецимален Заклучување Орев Тема Големина : М8 Теренот : 1.25 mm/0.05" Хексадецимален Ширина : 14mm / 0.55" Height : 8mm / 0.31" Материјал : 304 од не ' Рѓосувачки Челик Боја : Sliver тон Тежина : 469g Пакет Содржина : 100 x М8 Хексадецимален Заклучување Ореви.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Големина : 3 / 8 инчи16 Карактеристики внатрешна најлон прстен кој костец топ теми подобро од стандардните

Направени од високо квалитетен не ' Рѓосувачки Челик 188 (304), рѓа отпор и трајни производи за употреба.Тип

Страната на орев делува како миење да се зголеми имајќи го на површината и се дистрибуираат товарот.Ист�

Име На Производ : Најлон Заклучување Орев; Материјал : Јаглероден Челик, Цинк Позлатен.Тежина : 43g; Пакет С

【ГОЛЕМИНА】 Тема големина : М2.5; Теренот : 0.45 mm / 0.02"; Ширината се мери од стан до стан 5mm / 0.20"; Орев дебелин

Исто така познат како еластична запре ореви, ова само заклучување орев користи најлон јака што е отпоре�

5 / 8"11 Хексадецимален Најлон Вметнете Заклучување Ореви.stainless_steel_188 5 / 8"11, Внатрешно Навој сврзувачки еле�

Анти ' рѓа и антикорозија.Издржлив и силен Страната Ореви, совршен за внатрешна и надворешна употреба.Те

Stover Еквивалент Врвот За Заклучување Ореви.Одделение Г Прирабница Стил / За употреба со Оценка 8 Рамка З�

Тема Големина : M6 / 0.24"(Дијаметар); Име На Производ : Најлон Заклучување Орев.Материјал : 316 од не ' Рѓосувач�

Најлон Обезбедува Подобра Способност За Обезбедување На Обновува Заклучување Акција По Отстранување И

1 Тип на производ : Висок квалитет најлон вметнете заклучување ореви 2 Материјал : Направен од супериорен

Дијаметар : #8 Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Возачот Тип : 11 / 32 Клуч.Тема Тип : 32 (Крупни).Стил : Восок Нај�

Анти ' рѓа и антикорозија.Издржлив и силен Страната Ореви, совршен за внатрешна и надворешна употреба.Те

【ДИМЕНЗИЈА】 M3 x 0.5 mm; Теренот : 0.5 mm ; Орев Ширина : 5.5 мм / 0.22 "; Орев дебелина 4mm / 0.16 " 【КВАЛИТЕТНИ НЕРЃОСУВ

DIN 985 ДијаметарТеренот : M243.00 Ширина Низ Станови : 36mm.Висина : 24mm.Исто така познато и како : Најлон Вметнете

Материјал : 188 (304) не ' рѓосувачки челик, најлон.Оваа нерѓосувачки челик е супериорен во однос на обичните

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања

Scroll