Ново
Жица Crimp Терминал Блок, Машки Женски Лопата Конектори Погодно за Брз Пристап Едноставна Операција Оксидација Отпор за Апарати за Домаќинство

Жица Crimp Терминал Блок, Машки Женски Лопата Конектори Погодно за Брз Пристап Едноставна Операција Оксидација

Достапност: Залиха
DEN 2097.60

Широк Апликации : На парење комплет може да се широко се користат за брза конекција и исклучувањето на батерии или рокер се префрла во апарати за домаќинство, автомобили, и аудио системи.Брз Пристап : Ова е за парење комплет кој ви овозможува брзо да пристапите до некоја жица во било која апликација.Оксидација Отпор : Со користење на висок квалитет на сечилото инсерти, оксидација отпор, трајни, едноставен и удобен операција.Примена : Ова wire конектор crimping е погоден за отстранување на напојување или замена на делови на жица.Лесно Жици : Само поврзете на машки и женски терминали на двата краја, а потоа и на машки и на женски терминали може да бидат поврзани со лесно заврши жици.Функција : 1. Широк Апликации : На парење комплет може да се широко се користат за брза конекција и исклучувањето на батерии или рокер се префрла во апарати за домаќинство, автомобили, и аудио системи.2. Примена : Ова wire конектор crimping е погоден за отстранување на напојување или замена на делови на жица.3. Лесно Жици : Само поврзете на машки и женски терминали на двата краја, а потоа и на машки и на женски терминали може да бидат поврзани со лесно заврши жици.4. Оксидација Отпор : Со користење на висок квалитет на сечилото инсерти, оксидација отпор, трајни, едноставен и удобен операција.5. Брз Пристап : Ова е за парење комплет кој ви овозможува брзо да пристапите до некоја жица во било која апликација.Спецификација : Предмет Тип : Жица Crimp Терминал Block Model : 450 Pcs Parameter Спецификации : Злато Прибл. 6.3 mm / 0.25 во Сечилото x 50, Злато Прибл. 6.3 mm / 0.25 во Вметнете x 50, Прибл. 6.3 mm / 0.25 во Изолација од Ракав x 50 Gold Прибл. 4.8 мм / 0.20 во Сечилото x 50, Злато Прибл. 4.8 мм / 0.20 во Вметнете x 50, Прибл. 4.8 мм / 0.20 во Изолација од Ракав x 50 Gold Прибл. 2.8 mm / 0.11 во Сечилото x 50, Злато Прибл. 2.8 mm / 0.11 во Вметнете x 50, Прибл. 2.8 mm / 0.11 во Изолација од Ракав x 50 Пакет Листата : 150 x Blade150 x Insert150 x Изолациони Ракав 1 x Складирање Кутија.

Декларираните карактеристики

Item Type:
Wire Crimp Terminal Block
Model:
450Pcs
Parameter Specifications:
Gold Approx. 6.3mm / 0.25in Blade x 50, Gold Approx. 6.3mm / 0.25in Insert x 50, Approx. 6.3mm / 0.25in Insulating Sleeve x 50 :
Gold Approx. 4.8mm / 0.20in Blade x 50, Gold Approx. 4.8mm / 0.20in Insert x 50, Approx. 4.8mm / 0.20in Insulating Sleeve x 50 :
Gold Approx. 2.8mm / 0.11in Blade x 50, Gold Approx. 2.8mm / 0.11in Insert x 50, Approx. 2.8mm / 0.11in Insulating Sleeve x 50 :
Package List:
150 x Blade :
150 x Insert :
150 x Insulating Sleeve  :
1 x Storage Box :

Поврзани производи

Винил изолирани лопата терминал 1614 Жица големина 6 Студ големина.Мерки 0.303инчи ширина од 0.768инчи должина

300 ПАКЕТ НА 1822 МЕРАЧ ВИНИЛ ЛОПАТА CRIMP КОНЕКТОР / ТЕРМИНАЛ 100 КОМПЈУТЕРИ #6 1822 МЕРАЧ ВИНИЛ ЛОПАТА...

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Пластични,Copper.Net Тежина : 134g; Пакет Содржина : 200( / +2%)Компјутери x C

Лесно да се поврзете со електрична жица и да се зајакне нејзината сигурност.Овозможува визуелна инспек�

Име На Производ : Целосно Изолирани PushНа Терминал;Материјал : Метал, Пластика.Дел од Олово : 2216 AWG;Одговар�

Најлон изолирани лопата терминал.Номинална 600 volts 40 Степени C до 105 степени Ц 2218 Жица големина.УЛ наведени

Име На Производ : Женски Лопата Терминал;Материјал : Метал.Боја : Злато Тон;Одговара Кабел Големина : 2.56.5 m

Винил insul.Вилушка Терминал.База Материјал : Бакар.Заврши / Слој : КалајПозлатен.Упориште Тесен Вилушка Те

200 Компјутери / Пакет SV1.254 AWG 2216 Сина Претходно Изолирани Вилушка Терминали Кабел Конектор UТип Crimp притис

Конектор Ширина : 6.3 mm / 0.25".Погоден за Кабли 1 mm2 до 1,5 mm2.Материјал : Калај.Нашата Продавница ( Baomain ) има пон

Име на производ : Целосно Изолирани PushНа Терминал;Модел : MDFN 1250;Материјал : Метал, Пластика.Табот Големин�

Име на производ : Вилушка Лопата Терминали;Модел : SV5.5 / 6 S.Погоден За : 1012 AWG Кабелот;Боја : Жолта, Сребрена �

Име на производ : Crimp Терминал; Нето Тежина : 24g.Материјал : Бакар; Пакет Содржина : 40 Pcs x Crimp Терминал.Боја : �

Име на производ : Crimp Терминали;Модел БР : SMB 3.54;Тип : Uninsulated Машки Лопата Конектор.Школка во Боја : Сребро Т�

Објектот специфики : Количина : 100 PCS (Црвена : 40 Pcs, Сина : 40 Pcs, Жолта : 20 Pcs)Тема : Црвено (2218 AWG) Печ големина : 0

Сигурен Клешти : компоненти на ratchet crimping клешти е направен од хром vanadium челик, многу сигурен.Едноставна С

Име На Производ : Не Се Изолирани Вилушка Терминал;Материјал : Бакар.Одговара Студ Дијаметар : 5mm / 1 / 5";Пов

Име на производ : Неизолирани Терминали;Тип : SNB5.54 Дизајн : Вилушка Тип;Материјал : Метал.Боја : Сребро Тон;

〖СПЕЦИФИКАЦИЈА : 〗Модел : OT1.54;Гром Устата Големина : 4mm / 0.16" (D);Одговара Кабел Големина : 2.1 mm / 14 AWG; 〖ДИЗА

Име на производ : Изолирани Crimp Терминал;Модел : FDD2110 Материјал : Метал, ПВЦ Пластика;Боја : Сина.Max.Актуелн�

Име на производ : Целосно Изолирани PushНа Терминал;Модел : FDFD2187;Max.Актуелни : 15 A.Дизајн : Fmale Лопата Конекто�

600 ПАКЕТ НА 1022 МЕРАЧ ВИНИЛ ЛОПАТА CRIMP КОНЕКТОР / ТЕРМИНАЛ 200 КОМПЈУТЕРИ #8 1012 МЕРАЧ ВИНИЛ ЛОПАТА 200 КОМПЈУТЕ

Студ Големина : 8 до 10 AWG.ИНДУСТРИСКИ СТАНДАРД Колоркодирани со жица мерач големина.БРЗ и СИГУРЕН crimpтип ж

Палета На Производи : Insul Krimp 19144 Серија.Жица Големина (AWG) : 12 AWG да 10 AWG.Диригент Областа на АДС : 6mm 2.Студ Гол

Жолта Лопата 9.5 mm Терминали.Пакување од 50 Жолта.Опис на производот Сите Tecniks производи се произведени со

Име на производ : Crimp Терминал; Нето Тежина : 20g.Материјал : Бакар; Пакет Содржина : 40 Pcs x Crimp Терминал.Боја : �

Во согласност со сите релевантни Европски стандарди.Загарантирана да се одржи на силна crimps.Двојно ѕидо�

Scroll