Ново
X-DREE 1000 Компјутери 16-14 AWG Insualting Лопата Crimp Терминали Конектор FDD2-110(1000 Компјутери 16-14 AWG Insualting Лопата Crimp Терминали Конектор FDD2-110

X-DREE 1000 Компјутери 16-14 AWG Insualting Лопата Crimp Терминали Конектор FDD2-110(1000 Компјутери 16-14

Достапност: Залиха
DEN 606.00

Име на производ : Изолирани Crimp Терминал;Модел : FDD2-110. Материјал : Метал, ПВЦ Пластика;Боја : Сина.Max.Актуелни : 15 A;Вкупната Големина : 19.4 4mm x/ 0.76" x 0.15" (L*Внатрешна Кол.).Одговара Кабел Димензии : 1.5-2.5mm2 (А. В. Г 16-14);Цевка Големина : 10.4 x 5.7 mm/ 0.40" x 0.22'(L*OD)(Tamaño del кабел де ajuste : 1.5-2.5mm2 (А. В. Г 16-14); Tamaño del tubo : 10.4 x 5.7 mm / 0.40' 'x 0.22' (L * OD).Нето Тежина : 453g;Пакет Содржина : 1000 x Изолирани Crimp Терминал(Peso neto : 453g; Contenido del paquete : 1000 x Terminal де crimpado aislado. 1000 Компјутери 16-14 AWG Insualting Лопата Crimp Терминали Конектор FDD2-110 Easy за да се поврзете со електрична жица и да се зајакне нејзината сигурност и безбедност.Широко се применува во електрична Modelo : FDD2-110 Material : Метал, ПВЦ Plástico; Боја : Azul Corriente máx. : 15 A; Tamaño вкупно : 19.4 x 4 mm / 0.76' 'x 0.15' '(L * diámetro внатрешни работи) Tamaño del кабел де ajuste : 1.5-2.5mm2 (А. В. Г 16-14); Tamaño del tubo : 10.4 x 5.7 mm / 0.40' 'x 0.22' (L * OD) Peso neto : 453g; Contenido del paquete : 1000 x Terminal де crimpado aislado.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Име На Производ : Не Се Изолирани Вилушка Терминал;Материјал : Бакар.Одговара Студ Дијаметар : 5mm / 1 / 5";Пов

спецификација : 2216 1614 1210 AWG.Лесен за Користење и Поврзување : најчесто се користи за да се поврзете жици д�

Име на производ : Неизолирани Терминали;Тип : SNB5.54 Дизајн : Вилушка Тип;Материјал : Метал.Боја : Сребро Тон;

Име на производ : Crimp Терминали;Модел БР : SMB 3.54;Тип : Uninsulated Машки Лопата Конектор.Школка во Боја : Сребро Т�

Име На Производ : Целосно Изолирани PushНа Терминал;Материјал : Метал, Пластика.Дел од Олово : 2216 AWG;Одговар�

Име на производ : Вилушка Лопата Терминали;Модел : SV5.5 / 6 S.Погоден За : 1012 AWG Кабелот;Боја : Жолта, Сребрена �

Име на производ : Целосно Изолирани PushНа Терминал;Модел : MDFN 1250;Материјал : Метал, Пластика.Табот Големин�

Сигурен Клешти : компоненти на ratchet crimping клешти е направен од хром vanadium челик, многу сигурен.Едноставна С

Објектот специфики : Количина : 100 PCS (Црвена : 40 Pcs, Сина : 40 Pcs, Жолта : 20 Pcs)Тема : Црвено (2218 AWG) Печ големина : 0

Палета На Производи : Insul Krimp 19144 Серија.Жица Големина (AWG) : 12 AWG да 10 AWG.Диригент Областа на АДС : 6mm 2.Студ Гол

Конектор Ширина : 6.3 mm / 0.25".Погоден за Кабли 1 mm2 до 1,5 mm2.Материјал : Калај.Нашата Продавница ( Baomain ) има пон

Земја на Производство : КИНА.Материјал : Copper.Net Тежина : 111g.Пакет Содржина : 100x Неизолирани Лопата Термина�

Црвена, сина и жолта жица укажуваат на различни спецификации на електрични конектори за лесна идентифи�

〖СПЕЦИФИКАЦИЈА : 〗Модел : OT1.54;Гром Устата Големина : 4mm / 0.16" (D);Одговара Кабел Големина : 2.1 mm / 14 AWG;...

300 ПАКЕТ НА 1822 МЕРАЧ ВИНИЛ ЛОПАТА CRIMP КОНЕКТОР / ТЕРМИНАЛ 100 КОМПЈУТЕРИ #6 1822 МЕРАЧ ВИНИЛ ЛОПАТА 100 КОМПЈУТЕ

【СПЕЦИФИКАЦИЈА】 Модел : SV5.54 S; Материјал : Бакар; Вкупна должина : 26mm / 1.02Инчен; Одговара Кабел Големина : 1

Винил insul.Вилушка Терминал.База Материјал : Бакар.Заврши / Слој : КалајПозлатен.Упориште Тесен Вилушка Те

Винил изолирани лопата терминал 1614 Жица големина 6 Студ големина.Мерки 0.303инчи ширина од 0.768инчи должина

200 Компјутери / Пакет SV1.254 AWG 2216 Сина Претходно Изолирани Вилушка Терминали Кабел Конектор UТип Crimp притис

Во согласност со сите релевантни Европски стандарди.Загарантирана да се одржи на силна crimps.Двојно ѕидо�

Без Електрична Истекување Материјал : Бакар + Најлон.Нема потреба да се заврши на лента, се избегнат неу�

Студ Големина : 8 до 10 AWG.ИНДУСТРИСКИ СТАНДАРД Колоркодирани со жица мерач големина.БРЗ и СИГУРЕН crimpтип ж

Име на производ : Целосно Изолирани PushНа Терминал;Модел : FDFD2187;Max.Актуелни : 15 A.Дизајн : Fmale Лопата Конекто�

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Пластични,Copper.Net Тежина : 134g; Пакет Содржина : 200( / +2%)Компјутери x C

Општи Параметри Вкупна должина : 21.5 mm / 0.84Инчен; Одговара Кабел Големина : 2216 AWG;Гром Устата Големина : 4.3 mm

Scroll