Ново
Hemp360 Органски Куркума Суровини Лосион - Коноп Исполнет w/Лимон & Ѓумбир

Hemp360 Органски Куркума Суровини Лосион - Коноп Исполнет w/Лимон & Ѓумбир

Достапност: Залиха
DEN 481.20

Не е вашиот просек лосион.Тоа не е balm или тело путер, тоа е суровини лосион.Вегетаријанци, Глутен-Бесплатно, Суровини, Органски, Кошер, Не-ГМО, и Соја-Слободни.Употреба во коса, лице, тело, нозе, па дури и како природен deodorant.Помага при кожни заболувања, иритации, суви испукани кожата, сонцето гори, по тен, осип, тетоважи, лулка капа, пелена balm, пред & пост-натални на кожата, после бричење, испукана потпетици и повеќе.Половина грашок, на суровини и лосион ги опфаќа двете раце.Трае 6 месеци до 1 година понуда!.На Куркума Суровини Лосион е богата со конзистентност и негување својства.Тоа содржи Куркума, Ѓумбир и Лимон кои се борат воспаление и хиперпигментација. *Што значи да се биде СУРОВ Лосион?Јас сум слободен од префинет, белена, и преработени состојки.Наместо тоа, јас содржи САМО ладно-цедените и рачно обработени материјали.Ова значи дека јас сум толку блиску до растенијата, како е можно.Јас сум концентриран, вода и конзерванс слободни суровини лосион што е сигурно да се подобри изглед и се чувствуваат на вашето тело!Суровини Лосион има тенденција да crystalize или мушка со текот на времето.Тука се лесно поправи чекори кога тоа се случува : 1.) Користете лажица или други scooping уред за да го испразните од содржината од тегла.Пренос на сурова лосион за мал saucepot. 2.) Се топи на суровини лосион над шпоретот на многу ниска топлина.Кога на половина пат се стопи, извадете од топлина и мешајте додека не се целосно да се стопи. 3.) Истурете назад во тегла и оставете на шалтер да се зацврстуваат.Тоа ќе стане мазно како путер и како сосема нов!Вклучува : 1 x 6.8 оз (192g) Hemp360 Куркума Суровини Лосион за Трансдермална Коноп & Авокадо Lemp+Ѓумбир.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

MOISTURIZES : Ова се зголеми лосион е убав спој на состојки кои го трансформира изгледот на сувата и оштетена

Оваа брзоапсорбирање лосион нуди 24 часа на богата хидратација, негување на кожата.Овој лосион се занесе

Сет се состои од : PHUTAWAN Манго Лосион за Тело 250 ml x 2 PHUTAWAN Apple & Lemongrass Лосион за Тело 250 ml x 2 Не Paraben, Не Петрохе

ПАКЕТ 8унца цевка на Aveeno Бебе Благотворно Олеснување Навлажнувачки Крем за да им помогне на смири и хидр

Не е мрсна, масло слободни.избричат лосион.со кожа климатизери.не заглави на жилет.Го намалува иритациј

Поцврста Кожа Брзо : NIVEA зацврстување на кожата и тонирање гелкрем ја подобрува кожата цврстина во малку

Cre8tion Рака & Лосион за Тело 100 ml / fl 3.3 оз.Одличен Подарок Идеја.Пет разлика Мирис за да изберете од.Опуштете

[ Целиот ДЕН ХИДРАТАЦИЈА ] Лесна формула која обезбедува 24 часовна хидратација и ви помага да ја вратите

СИТЕ ДОБРИ НЕШТА : Сертифициран органски маслиново овошје масло, Соја масло, сончогледово семе масло, ек

Љубов на Убавина и Планетата Argan Масло и Лаванда ги Смири & Спокоен, лосион за тело смирува вашиот ум и ја

Вазелин за Интензивна Нега Бадемово Мазна Рака и Лосион за Тело е формулиран со бадемово масло, витамин

Австралиската Злато SPF 70 растенијата врз Основа лосион користи природни и ефективна моќ на растенијата

Вазелин за Интензивна Нега Алое ги Смири Спреј Лосион е светлина и лесно да се примени.Вазелин Спреј кре

Armani Code Страна на Џорџо Armani за Жени : Лосион за Тело 2.5 oz 2 ПАКЕТ.Unboxed 2 ПАКЕТ.ARMANI CODE страна на Џорџо Armani за ЖЕ

Бања & Тело Работи БАЈКАТА.Многу од Три 24 Часа Влага Лосион за Тело Големина : 8 fl мл / 236 m L.Топли и свежи,

250ml за шише.Немрсна навлажнувачки лосион со Алое Вера Екстракт.Ублажува сувост и омекнува кожата, обезб

Топло 12 пумпи меѓу прсти, а потоа нежно притиснете и мазна, еднакво на лицето, вратот и décolletage.За крајнит

Scroll