Ново
Harrington LB Серијата Челик Лост ја воочи големината и со Лизга Спојки, 10.4 Лост, 1-1/2 Тон Капацитет, 20' Лифт на Висина, 1.3 Отворање, 13.2 Headroom

Harrington LB Серијата Челик Лост ја воочи големината и со Лизга Спојки, 10.4 Лост, 1-1/2 Тон Капацитет, 20'

Достапност: Залиха
DEN 18723.84

Добие позитивна акција за сопирање со Weston-стил оптоварување кочница инкорпорирање 2 влага-отпорни накладките со четири сопирање површини.Солиден, сите-челична конструкција која, всушност, тежи помалку од споредливи алуминиум модели.Уживаат заштита од нечистотија и влага со целосно ограден кочница механизам.Осигурате долг живот со машински, топлина третира, сплит оптоварување двојно намалување на брзини.Патентирана пролет-натоварени freewheel механизам дозволи за лесно прилагодување на оптоварување синџир и мерки за заштита од случајно freewheeling под оптоварување; опремени со стандардни гумени контрола за да не се лизга операција.Harrington е LB Серијата лост дигалки нуди ниски headroom, компактен дизајн кој е совршен за користење во тесна четвртини.Се смета како најдобар показател ја воочи големината и во индустријата, нашиот LB се препорачува за употреба во тешки градежни работи, рударство, производство, изградба на бродови и ден-за-ден, одржување и поправка.Солиден, сите-челична конструкција која, всушност, тежи помалку од споредливи алуминиум модели.Добие позитивна акција за сопирање со Weston-стил оптоварување кочница инкорпорирање на два влага-отпорни накладките со четири сопирање површини.вклучува две сопирачки pawls за дополнителна сигурност.Уживаат заштита од нечистотија и влага со целосно ограден кочница механизам.Осигурате долг живот со машински, топлина третира, сплит оптоварување двојно намалување на брзини.работат во тесна четвртини со кратка челична рачка и 15-степен обновување потези.Патентирана пролет-натоварени freewheel механизам дозволи за лесно прилагодување на оптоварување синџир и мерки за заштита од случајно freewheeling под оптоварување.Опремени со стандардни гумени контрола за да не се лизга операција.Одделение 100 термички обработени оптоварување синџир е никел позлатен за отпорност на корозија.Фалсификувани и термички обработени легиран челик куки отвори полека без fracturing под прекумерни товари.врвот и на дното куки ротира 360 степени.тест сертификат проверува дека секој воочи големината е фабрика оптоварување тестирани до 125% на оценет капацитет, во согласност со ASME B30.21 барања.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Техника и видови,специфични род акции.Светлината и одговорно 24 / 30тон ниска смола јаглерод ќорци.Море Во

[Мазна и незаклучување синџир] Рационализација картичка дизајн, од легиран челик кука, синџир, од легира

R&M Дигалки РЛ EZ Лифт лост ја воочи големината и е рачно управувани ја воочи големината и со кука планинат

Помалку синџир 3 / 4 тон капацитет.Просечна рачка напор е 46lb.Отпорност на челик печат домување withstands риго

Лифт на висина 15ft со 6 тон капацитет.Просечна рачка напор е 76lb.Отпорност на челик печат домување withstands ри

Лифт на висина 5ft со 1 тон капацитет.Просечна рачка напор е 57lb.Отпорност на челик печат домување withstands ри

Цена За : Секоја Стандарди : ASTME 144494 A Предмет : воочи големината и Прстен Стожерот : 180 Степени Димензија C :

Лифт на висина 10ft со 6 тон капацитет.Просечна рачка напор е 76lb.Отпорност на челик печат домување withstands ри

Добие позитивна акција за сопирање со Westonстил оптоварување кочница инкорпорирање 2 влагаотпорни накла

Scroll