Ново
Мозаик Светла 68.5, Лустерот, Pendant Светлина, Таванот, Турски Ламби, Фенери, Исламската Архитектура, Арапски Светла, Мароко Куќа, Маракеш Дизајн, Ентериер Дизајн, Канцел

Мозаик Светла 68.5, Лустерот, Pendant Светлина, Таванот, Турски Ламби, Фенери, Исламската Архитектура, Арапски

Достапност: Залиха
DEN 1315.20

Димензии : 27 x 68.5 инчи со 42 кг.Секој од нашите светилки се Компатибилни со НАС електричниот систем.Се ЧУВСТВУВААТ СЛОБОДНИ да ја изберете ја вашата БОЈА ПАРАМЕТРИ за мозаик светла, само ги споделите со нас, ве молиме по вашата нарачка преку порака.Ве молиме кликнете на Effak Продавница името под насловот на објектот со цел да се провери од нашата целиот портфолио на .Дувачкиот светилки се направена за да се донесе театарски opulence како декоративни светилки.Може да се создаде одлична декорација со комбинирање на неколку или едноставно со голем лустерот да имаат Една Илјада и Една Ноќ роман жив во вашиот дом.Нашите занаетчии имаат delicately поставите секое парче од страна намали стакло од занаетчиски во мозаикот на моделот.Мозаикот светилка ќе додадете топлина и личноста на секоја соба.Со цел да се има повеќе светлина од нашата мозаик светилки, можете да го отстраните капаци подолу, така што тоа ќе го олеснат вашиот простор многу повеќе.Кориснички Ресторан - Хотел Декорација Проекти : Ние сме отворени прашања за прилагоди на проекти за декорација и осветлување на вашиот хотел или ресторан.За големи нарачки имаме присутни попусти премногу.Ве молиме распрашува низ оставајќи ни порака на .Ако би сакале светилка да се даде максимална светлина што тоа може да, ве молиме да ги споделите со нас дека сакаат E27 приклучок, така што ние ќе произведува соодветно.Нашите светилки редовно се разликуваат од E14, E27 приклучоци и ние го имаме led осветлување изграден во некои од нив.БЕСПЛАТНИ Светот Воздух Експрес Испорака : Ние брод нарачки преку DHL Воздух Изразат Врата-до-Врата товар, обезбедување на испорака во рок од 2-3 дена.Секоја од точките во Effak Светла колекција има 1 недела на ракување со времето.Гаранција Белешки : искрено не-скршен испорака и ќе има скршени или оштетени парчиња кога светилка е доставена до вас, ние или ре-брод побрзо или враќање во зависност од нашите клиенти барање.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

☛Модерните Европски Стил : Ова лустерот користи K9 природни кристали, комбинира класичен и модерен елем

Зголемување на класичен амбиент во секој простор.Без разлика колку пати напредок и како технологијата

Заврши Злато и Јасно; сува локација оценет; кабел жици се прилагодливи; крошна облечени во кристали на н

【Класичен Свеќа Стил Лустерот】 Кој 2ниво црна насликани угоре свиткани раце со гроздобер стил свеќа св

Направени од Сваровски Осветлување, Ltd.Да ти донесе од страна на Schonbek.Во традиционалните Schonbek стил.Сијал

на Ковано Железо Материјал на Бојата Врвот Плоча е Стабилна,Трајни,И Има Долг животен Век,А Висината на

59" Должина прилагодливи Синџир со 2 брзи линкови за лесно приспособување на висина на дршката.Чипка жици

Тоа може да се користи во Средината век декорација стилови.Safty:Приклучоци и жици се УЛ наведени.Заостру

Фантастични модерна лустерот карактеристики прекрасен дизајн и е убаво облечени со брилијантен криста

【Модерната Црно Злато Лустерот】 Оваа лустерот рамка штрајкови класичен едноставен свеќастил силуета

Извор на светлина : E14*3, заштеда на енергија и заштита на животната средина, меки соништа, нежно светло, с

【Модерен Дизајн Лустерот】Оваа Современа Лустери осветлување карактеристики 1 елегантни прстен и со у

Материјал : Акрил.Висока температура отпорни ласерски ПВЦ лист, парична казна намалување на површината,

Безбедност и УЛ сертификација : На рачно изработени дрвени лустерот е направен од високоодделение прир

Насликани светилка тело : убавината на мазна крива форма, заедно со бојата процес, прави светилка тело п

Scroll