Ново
Тоа е Совршен Избор за Вас 1m CAT8 Компјутер Префрлете Рутер Ултра-Тенок Рамен Ethernet Мрежа LAN Кабел, Печ Доведе RJ45

Тоа е Совршен Избор за Вас 1m CAT8 Компјутер Префрлете Рутер Ултра-Тенок Рамен Ethernet Мрежа LAN Кабел, Печ

Достапност: Залиха
DEN 674.40

1m CAT8 Компјутер Префрлете Рутер Ултра-тенок Рамен Ethernet Мрежа LAN Кабел, Печ Доведе RJ45. 1. На оваа високо-квалитетни, тенка мачка 8 кабелот е идеален за gigabit connections2. Оваа долги рамни patch кабел е најдобро одговара за било заптивка тип (стан, куќа, канцеларија) и е лесно погоден за narrowest Spaces3. PVC материјал со висока еластичност и заштита на животната средина, 26 AWGOFC кислород-бесплатни бакар, до CAT8 стандард, тестираат со тестот instrument5. Надворешен дијаметар на жица : 7.0mm6. Жица спецификација : 26 AWG, OFC кислород-бесплатни copper7. Интерфејс тип : RC458. Пропусниот опсег : 2000 Mhz9. Преносот го оценувате : 40 Gbps10. Пренос на далечина : во рок од 30 метри за да 40 Gbps standard11. Мрежен кабел секвенца : T568 B стандард директно through12. Shield тип : SFTP13. Материјал : ПВЦ жица со висока еластичност и заштита на животната средина, 26 AWG OFC не-кислород бакар диригент.14. Широко се користи во компјутери, лаптопи, тушеви, прекинувачи, телевизии, set-top кутии, камери, мрежна storage NAS, сервери и друга опрема.

Декларираните карактеристики

26AWG, OFC oxygen-free copper :
7. Interface type:
RC45
8. Bandwidth:
2000Mhz
9. Transmission rate:
40Gbps
10. Transmission distance:
within 30 meters to 40Gbps standard
11. Network cable sequence:
T568B standard straight through
12. Shield type:
SFTP
13. Material:
PVC wire with high elasticity and environmental protection, 26AWG OFC non-oxygen copper conductor.
14. Widely used in computers, laptops, showers, switches, televisions, set-top boxes, cameras, network storage NAS, servers and other equipment :

Поврзани производи

【Компатибилност】поддршка на постоечките CAT6, CAT5e и CAT5 апликации.На RJ45 конектори кои се користат во овој

Голи Бакар Проводници, Комуникации Повеќенаменски Кабел (CM).Ги исполнува или го надминува CAT6 спецификац

Cat6 Ethernet кабли 3 и 4 метри должина обично се користи за поврзување на Кабел или DSL модем со рутер / префрлат

КОМПАТИБИЛЕН СО ВНАТРЕШНА УПОТРЕБА : Оган retardant, УВ и сончева светлина отпорни plenum оценет јакни се дизај

【ВИСОКА БРЗИНА на ПРЕНОС】Cat6 кабел со висок пропусен опсег до 350 MHz и 1 Gbps се обезбеди високобрзински пре

Високи Перформанси RJ45 Ethernet Patch Кабел обезбедува универзална поврзаност за LAN мрежа компоненти како што

★РАМЕН КАБЛИРАЊЕ СО КАБЕЛ КЛИПОВИ & RJ45 ПОКРИЕ ПРАШИНА Cat6 Етернет кабел со кабел клипови може лесно и бе

【ПОГОДНА ЗА ОТВОРЕН И ДИРЕКТЕН ПОГРЕБУВАЊЕ ИНСТАЛАЦИИ】 : Adoreen Cat6 Отворено Кабелот е дизајниран да издр

Високи Перформанси Интернет кабел е Cat6 оценет; Етернет кабелот со 24 AWG бакарна жица обезбедува универза

НАЈДОБРИ ПОНУДИ Ние исто така нудиме cat6 најголемиот дел кабел пакети во 5,10,20,50, или 100 пакети нудат на си

1000нозе Cat6 Gigabit најголемиот Дел Цврст Кабел PVC Сива боја.Ги исполнува категорија 6 каблирање стандарди.Ди

РАЗНОВРСНА УПОТРЕБА : Со високи перформанси Cat6 Етернет Кабел со 24 AWG бакарна жица обезбедува универзалн

Unshielded Извртени Пар, Категорија 6, Лиен.CAT6 кабел содржи четири пара на бакарна жица и за разлика од CAT5, ги к

2m CAT6 Ултратенок Рамен Ethernet Мрежа LAN Кабел, Печ Доведе RJ45 (Портокал).Ethernet LAN Кабел 1 Овој Висок квалитет, нис

ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ МРЕЖЕН КАБЕЛ.Овој столб оценет мачка 6 A lan кабел е 23 AWG со 4 пара (8 C).Погоден за 1 Gigabit и 10

Високи Перформанси RJ45 Ethernet Patch Кабел обезбедува универзална поврзаност за LAN мрежа компоненти како што

Високи Перформанси RJ45 Ethernet Patch Кабел обезбедува универзална поврзаност за LAN мрежа компоненти како што

►Категорија 5 / 6 Компатибилност RJ45 помине низ приклучок за поддршка 24 AWG Cat5 Cat6 UTP unshielded извртени пар цврс

✅Висок Квалитет оклопна и антимешање технологија е надграден врз основа на Cat6, и кристал шеф пакет нап

Кабелот е pluginотпорни, долготрајни сигнал е сеуште стабилна.Високиот квалитет на производот, нека ви се

HIGH SPEED – Поддршка до 1 Gbps и оценет за 250 MHz, ова Етернет кабел карактеристики RJ45 M конектори со позлатени ко

СТАБИЛНА И БЕЗБЕДНА : Обезбедувајќи извонредна пренос перформанси и ниска сигнал на косата, овој кабел

Кабел должина : 15 МИЛИОНИ.Пакетот Вклучува : 1 тек на интернет кабел Имајте на ум : 1 Поради светлината и на

ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ, НИСКА ЦЕНА ЕТЕРНЕТ КАБЕЛ.Погоден за Ethernet инсталација во дом или канцеларија 10 / 100 / 10

Кабелот тип : CAT7 Пренос пропусниот опсег : 600 MHz.Преносот го оценувате : 10 Gbps.CAT7 gigabit ethernet кабел Од 4 до 8 Осно

Cat6 солидна најголемиот дел кабелот е совршен за правење на сопствени должина во ѕид хоризонтална мреже

Кабелот е pluginотпорни, долготрајни сигнал е сеуште стабилна.Високиот квалитет на производот, нека ви се

Конектор Тип : RJ45 Приклучок.Конектор Тип Б : RJ45 Приклучок.Кабел Должина Империал : 2ft.Кабел Должина Метри

Висока прецизност, Мачка 6, ANSI / минлив исхемичен напад568Ц 2 во согласност, ETL Потврдена, Ethernet LAN patch кабел, п

Надолу + до аглеста Ethernet patch кабли се обезбеди решение за поврзување во тесни простори зад мебел или во м

Scroll