Ново
Дваер 475-1-FM Дигитални Manometer + Мека футрола. Брзо, Точно Позитивни, Негативни, Диференцијални Притисок Читања. Опсег 0-20.00 инчен w.в. Суштински Безбедно. Воздух или Приро

Дваер 475-1-FM Дигитални Manometer + Мека футрола. Брзо, Точно Позитивни, Негативни, Диференцијални Притисок

Достапност: Залиха
DEN 7049.04

ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : Дваер 475-1-FM Рачни Дигитални Manometer (0-20.00" w.в. (4.982 k Pa)), Мека, Винил, Zippered футрола, Зглобовите Lanyard, 9 V Батерија и работните Инструкции.Се ОДЛИКУВА СО КАРАКТЕРИСТИКИ : Дваер 475 Серија Manometer карактеристики двојна притисни влошки на предниот панел за контрола на исклучи, автоматски нула, и притисок единица избор помеѓу U. S. и метрички единици и големи, лесни за читање LCD.Стандард црево-barb конекции прифати 1/8" или 3/16" ID винил или гумени цевки.СУШТИНСКИ БЕЗБЕДНО : На Дваер 475 Серија Manometer е FM-одобрени суштински безбедно за Класа 1, Div. 1, Група А, Б, В, Г, T4 опасни локации.Идеален за областа калибрација, следење или за решавање на проблеми HVAC системи, чисти соби, fume капи, изолација кабинети или соби и широк спектар на други низок притисок пневматски системи.ТОЧНИ : Прецизност е +/ - 0.5% од целосна скала на 60 78 степени F, и +/ - 1.5% целосна скала на 32 60 и 78 до 104 степени Ф ДВАЕР КВАЛИТЕТ : Исполнува најсложените апликации со својот цврст-држава circuitry монтира на шок-отпорни fiberglass епоксидна коло сместен во трајни екструдиран алуминиум случај.Дваер е уникатен Двоен Сензор Систем компензира за positional чувствителност - водење читања стабилна и точни без оглед на тоа како на метар се чуваат или се монтираат.Со гордост се произведени во САД.ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : Дваер 475-1-FM Рачни Дигитални Manometer, Мека, Винил, Zippered футрола за врвка за околу Lanyard, 9 V Батерија и работните Инструкции.На Дваер 475-1-FM Рачни Дигитални Manometer карактеристики dual-опсег на мерки, позитивни, негативни, или диференцијални притисоци.Единица е компатибилна со воздух и природен гас.Мека, винил zippered футрола е доволно пространа да се одржи на manometer и додатоци како што цевки и статички притисок совети.Стандард 9 Volt Батеријата овозможува до 100 Часови на работа.Dual притисни влошки на предната страна од панелот за контрола На Исклучи, Автоматски Нула, и Притисок Единица Избор.Дваер 475-1-FM Спецификации : Dual Опсег : (0-20. 00" w.в. (4.982 k Pa)) Точност : ±0.5% Целосна Скала, 60 78°F (15.6 да 25.6°C); ±1.5% Целосна Скала од 32 до 60°F и 78 до 104°F (0 до 15.6°C и 25.6 до 40°C).Притисок Hysteresis : ±0.1% на Целосна Скала.Температурни Граници : од 0 до 140°F (-17.8 до 60°C).Компензира за Температура Граници : 32 до 104°F (0 до 40°C).Температура на чување Граници : -4 да 176°F (-20 до 80°C).Дисплеј : 0.42" (10.6 mm) 4-цифрен LCD.Моќ Барања : 9 V алкална батерија, инсталиран не-функционални, корисникот се заменливи.Тежина : 10.8 оз. (306 g).Процесот Конекции : Две бодликава конекции за употреба со 1/8" (3.18 mm) или 3/16" (4.76 mm) I. D. цевки.Услуга : Воздух и компатибилен запалива гасови.Агенцијата за Одобрување : CE, FM.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Ова високо корисни вакуум инструмент мерки вакуум од Атмосферски притисок надолу за да 0.001 Torr.Има реле к

Дваер Серија 477 AV Рачни Дигитални Manometer, 477 AV6, 030 psi, Воздухот Брзина / Протокот Режими за сликање Оваа отво

100% сосема нов и висок квалитет на Дигитален Мерач на Притисок.Погоден за областа на тестирање и мерење н

ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : Дваер 4750FM Рачни Дигитални Manometer, A47 XBOOT Заштитни Гумени се Подигне, врвка за околу Lanyard,

Ниска Цена, Висока Reliablity.Едноставна Операција, Лесен за Употреба.Моќ Барања : 9 V алкална батерија, инстал

Овој гас притисок метар карактеристики 11 избор на единици на мерка.Уредот мерки мерач и диференцијална

ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : Дваер 4754FM Рачни Дигитални Manometer (010.00 psi (.6895 бар)), Мека, Винил, Zippered футрола, Зглобовите L

Дизајниран за гас, заварување и сечење операции.Дувачкиот wetted делови,силна airtightness.Притисок на влез : 15 Mpa

Заврши функции, диференцијални притисок мерење е многу погодна за мерење вентилација и климатизација с

Преносни дигитален мерач / диференцијални притисок метар.Надопсег, индикација со пораки за грешка.Држе

11 ИЗБОР на ЕДИНИЦИ НА ПРИТИСОК : Овој производ има 11 воздушен притисок единици и е целосно функционална 1

Scroll