Ново
Г-дин Woodware Професионални Дрвени Здрав Лимфна Дренажа Hourglass Форма Ролери - 15.6 инчен Меките Ткива Терапија - се Препорачува од страна на Професионалци

Г-дин Woodware Професионални Дрвени Здрав Лимфна Дренажа Hourglass Форма Ролери - 15.6 инчен Меките Ткива Терапија

Достапност: Залиха
DEN 539.28

✅100% ПРИРОДНИ MADEROTHERAPY РОЛЕРИ Својата посебна форма е дизајниран за да им помогне го уништи масните клетки и ја намалува појавата на целулитот во нозете, рацете и грбот, а со тоа се подобрува протокот на крвта и лимфните низ телото.Тоа е направен од најдобрите beechwood. ✅ ИНОВАТИВНА ФОРМА - може да се користат за различни делови на вашето тело и нема да те боли кога ги користите (не ќе гребење на кожата.).Со нив може да се разградува масните клетки и ја намалува појавата на целулитот во нозете, рацете, hamstrings, и назад, а со тоа се подобрува протокот на крвта и лимфните низ телото. ✅ РАЗНОВРСНА МАСАЖА АЛАТКА - Масажа одбор може да се користи со широк спектар на луѓе како што се : професионални здравствени услуги, интензивна спортист,итн. ✅ МАКСИМАЛНА ЗАШТИТА - Заборавајте за пукнатини и splinters.Оваа масажа алатка е многу мазна на допир и тоа нема да се изгребат вашето тело.Ние препорачуваме користење на масажа масло заедно со алатката за помалку триење. ✅100% ГАРАНЦИЈА ГАРАНТИРА & РИЗИК - Нашата цел е задоволството на клиентите.Ние нудиме 14 дена гаранција за враќање на парите, ако не сте задоволни со нашите производи.Оваа масажа алатка направен да трае!. Намалување или елиминирање на целулитот.Стимулација на лимфниот систем.Детоксикација и стимулирање на метаболизмот. Согорувањето на мастите. Подобрување на тонот на кожата и напнатост.Намалувањето во обем.Релаксација на телото и умот.На дрвени масажа алатка се користи во maderotherapy и се дизајнирани да одговараат на одредени делови на телото.Источните култури веќе се користи со векови за терапевтски цели.Класичен maderotherapy е сосема природно масажа техника во која ние се стимулира лимфна дренажа со помош на дрвена табла.Како резултат на тоа, ние се елиминира целулитот, пауза масните клетки, како и подобрување на крвта и лимфниот проток во текот на body.By забрзување на лимфниот систем, maderotherapy ја зголемува секрецијата на сите токсини и отпадните материјали од телото.Лимфните capillary flow се зголемува.Со користење на вакуум на лимфните капилари да си го цица до големи количини на лимфните, лимфните капилари апсорбираат поголеми количини на лимфните, на тој начин постигнување на ефикасна детоксикација на организмот и непосреден резултат – значителна загуба на сантиметри. Намалување или елиминирање на целулитот.Стимулација на лимфниот систем.Детоксикација и стимулирање на метаболизмот. Согорувањето на мастите.Подобрување на тонот на кожата и напнатост.Намалувањето во обем.Релаксација на телото и умот.Прво, ќе се применуваат на нафта за да го делот што сакате да масажа.Потоа започнете вршење на посебен масажа – maderotherapy.За да се намали триењето, било каков вид на масло може да се користи, меѓутоа, тоа мора да биде со доволен квалитет за да избегнете алергиски реакции.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

ПРИТИСОК МАСАЖА : масажа ролери користи притисок поени за да се обезбеди длабоко ткиво масажа и зголему�

ШТО Е ТОА : Liposuction massager е избор на пластични хирурзи, физички терапевти и лимфниот масажа специјалисти ка

6 Брзини Мини Fascia Пиштол Масажа Пиштол Електрични Фитнес Massager, Спецификација : Копче на Датотеката, со То

Chub Бришење Анти Chafing Стап : Планирам Chub Бришење на вашиот препоните за да се спречи chafing; Нашите хемиски с�

Boostvibe режимBOOSTVIBE режим гаранции задоволство брзање 100% ВодоотпорниЦелосно вода доказ за повеќе можности

Направени од висококвалитет со силиконска дека е свитливи како вистински кожата, нетоксични, без мирис,

Се ПРЕПОРАЧУВА од СТРАНА на ФИЗИЧКИ & МАСАЖА ТЕРАПЕВТИ : Дизајнирани за физикална терапија, се ослободув

Ќе се купуваат : 3 plạnts Dwạrf Junịpẹr Bonsạị Trẹẹ 6" Jạpạnẹsẹ Ạrt Lịvẹ Plạnts Ịn Contạịnẹr Purịfịẹs Ạịr.Домашните в�

Хуманизирано дизајн : Реални текстура на кожата и мускулите линии се направи лажен мускулите својата вт

4 Топката за Масажа Активира Точка Мускулите Терапија : мускулна ролери помага длабоко во мускулното тк�

Идеален Текстура и Густина : Завиткани во ЕВА пена и кој брановидна текстура, масажа на ролери се држиме

♥❤♥Голема подароци за Денот на Вљубените, празници и меден месец ♥❤♥Боја : види на сликата ♥❤♥Голем

【Ефективни Мускулна Релаксација】 Повеќе масажа начинот и интензитетот options соодветствуваат на различ

【Мини Големина, Но со Голема Улога】 Со само 5.1 инчи и USB брзо полнење (време на Полнење : 1.5 h) го прави ваше

ПАКУВАЊЕ ВКЛУЧУВА : 1x Масажа Ролери (15.7 инчи долг).Дрвени масажа ролери ви помага да се борат непријатни �

Scroll