Ново
Челик Пан Глава на Машина со Завртки, Цинк Позлатен, ги Исполнува ISO 7045, T10 Ѕвезда Диск, М3-0.5 Тема Големина, 4 mm Должина, Целосно Навој, Увоз (Пакување од 100)

Челик Пан Глава на Машина со Завртки, Цинк Позлатен, ги Исполнува ISO 7045, T10 Ѕвезда Диск, М3-0.5 Тема Големина,

Достапност: Залиха
DEN 203.76

Машина завртки се навој сврзувачки елементи кои се обично се користи со ореви или drilled и прислушувани (навој) дупки.Тие се достапни со различни главата форми, кои се утврди како на завртката се поврзува со парење површина, и се вози стилови, што се утврди типот на возачот се бара за инсталација и отстранување на завртка.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Станот Филипс Undercut.Машина Завртка.Произведен да ASME B18.6.3 & SAE J82 спецификации.Целосно Навој.Челик Црна Окс�

【Димензија】 Тема Големина : М12 x 100mm; Конец теренот : 1.75 mm / 0.07 инчи; Глава Ширина : 19mm / 0.75 инчи; Шапка Дебел�

【Димензии】 Модел : M6 x 65mm; Дијаметар : 12.5 mm / 0.49 инчен; Шапка дебелина : 2.6 mm / 0.10 инчен; Завртка должина : 65m

Глава Тип : Тркалезна глава, дупчиња / филипс комбинација.ДијаметарТема Големина & Должина : #1032 x 11 / 2 инчи

✅【ДИМЕНЗИЈА】 Навој Големина : М8; Спротивната страна ширина : 14mm / 0.55"; Дебелина : 6mm / 0.24" ✅【МАТЕРИЈАЛ】 О�

Корозија и ' рѓа отпор, издржливи.Големината и количината може да биде избран од себе за подобро да одгов

Машина Завртки Се Користи Со Ореви Или Зезнав Директно Во Навој Receptacle Да Се Зацврсти Метални Делови Зае�

Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Цинк позлата отпорен на корозија и има рефлект�

M50.8 X 16mm Метрички.Машина Завртки.Пан Главата.Drilled Spanner Диск 304 Од Не ' Рѓосувачки Челик (188).Подесувате Отпор

Се користи за да се зацврсти метални делови заедно.Цинк заврши за умерена заштита од корозија.Се зацврс�

【Димензии】 Модел : M4 x 50mm; Завртка Должина : 50mm / 1.97"; Теренот : 0.7 мм / 0.03"; Завртка Главата Кол : 8mm / 0.31" 【Ма

Пан Филипс Надворешни.SEMS / Машина Завртки.Произведен да ASME B18.13 димензии.Целосно Навој.Машина Завртка 188

【ДИМЕНЗИИ】Модел : М4*15mm;Теренот : 0.7 мм / 0.03";Завртка Главата Кол : 6.9 мм / 0.27";Завртка Должина : 30мм / 1.18";Завр�

Има добра отпорност на корозија и отпорност на топлина.Еколошки материјали, нетоксични и незагадувачки

Големина : #1024 Многу честа и разноврсна орев.Истиот во дизајнот како стандард хексадецимален орев, но по�

Користи GRK Малку Т30 Countersinking рамна глава.Случај појачани челик.Предвежба со 3 / 16Инчен GRK малку.Уникатен па

Материјал : 304 од не ' Рѓосувачки Челик; обезбедување на квалитет и долговечност.Метрички M6 машина завртк

Нерѓосувачки челик countersunk head завртка има добра јачина на проширување и отпорност на корозија во многу с�

Вкупна Големина : 20mm x 13.5 mm / 0.67" x 0.53"(L*Главата.Кол); Име На Производ : Копчето Главата Torx Завртка.Материјал :

Само Пирсинг Завртки навлезат метал и допрете свои парење теми за да се елиминира потребата за prepuce дупк

Филипс Рамна Глава на Машина Завртки функција countersunk head за конечен апликацијата каде што fastener работи ра�

Станот на дното на главата и мазна месо тело да подготви џебдупка заеднички заедно цврсто。.Завртка дел

За користење со лешник или е вметната во навој receptacle да се зацврсти делови заедно.Се зацврсти со шрафциг

KOHLER ВИСТИНСКИ ДЕЛ.ЗАВРТКА,832 РАМНА ГЛАВА.Конструиран за да се промовира производ долговечност.Направен�

#832 X 11 / 4 Машина Навртки и Вметнете Малку.Станот Countersunk Head.Хексадецимален Штекер Pin Диск 304 Од Не ' Рѓосувач

Scroll