Ново
10 Бои 12Rolls Вкупно 264 Метри Сликар Лента 1/2in Ширина Паметен Избор на Боја Лента Сликарство Лента Pinstriping Лента Сликари Лента, 3 Големи Core Лесно да се Работи за Големи Про

10 Бои 12Rolls Вкупно 264 Метри Сликар Лента 1/2in Ширина Паметен Избор на Боја Лента Сликарство Лента Pinstriping

Достапност: Залиха
DEN 302.16

Општа Цел : е Сликар лента е многу силна и може да се користи на различни површини во областа на авто одржување и ѕидното сликарство.Сликари лента може да се користи за да се зачува крст-линија облоги на спортска опрема, гума и пластични компоненти, ентериер и екстериер ѕидното сликарство украсување на градилиштата, маскирање за време слој, и како beautifying агент.Исклучително Отстранлив : Маскирање лента за сликари со среден лепило отстранува чисто од било која површина, вклучувајќи пластика, дрво, метал, керамика и стакло; тоа не остава остатоци зад себе, кога ќе се отстрани.Слика лента ролни се изработени од не-токсични, киселина-бесплатно, и без мирис палачинка хартија.Тоа е сосема безбедно да се користи.Запишување & Impermeable : Можете да напишете знаци на маскирање лента со маркер.Неговото силно лепило држи во место, Боја Лента со Анти-Крварење Својства способен за доставување на Остри Линии и Тесен Рабови.Ефикасно спречува боја крварење.Премиум Материјал : Нашите сликари ленти се изработени од високо-квалитет на палачинка хартија и се погодни за употреба и во затворени простории и на отворено.Дури и во Директна сончева Светлина, Лепило е УВ и Температура Отпорни.Автомобилот лента за сликарство е многу растеглив и флексибилни, не е лесно да се скршени, што е лесно да се раскинат со рака, и е исклучително лесен за употреба.Дополнителни Избирања : Нашата сликарство лента е достапен во различни големини и конфигурации за да одговара на вашите специфични барања.Избрани бои се достапни за занаети, уметност, и не-it-yourself проекти.Одлична маскирање лента за DIY занаети и уметнички проекти се идеални за на училиште изработката активности и проекти.Нашите маскирање лента се состои од различни големини и со различни компоненти за да се задоволат вашите потреби колку што е можно.Избрани бои се достапни за занаети, уметност и DIY проекти и така натаму.Одлична DIY маскирање лента може да се создаде совршен DIY занаети и уметнички проекти за училница изработката активности и проекти.Маскирање лента за сликари со среден лепило доаѓа надвор чисто на било која површина : пластика, дрво, метал, керамика & стакло, тоа нема да остават остатоци зад кога отстранување.Сликата снимката е направена на палачинка хартија која е не-токсични, без киселина и без мирис.Тоа е безбедно да се користи.Нашите сликари ленти се направени од висок квалитет на палачинка хартија, Тоа може да се користи во затворени простории и на отворено.Лепило е УВ & Температурата Отпорни, Дури и во Директна сончева Светлина.Автомобилската лента за сликарство има добра stretchability и флексибилност, не е лесно да се скрши, лесно да се солза со рака, и лесен за употреба.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Заптивка селотејп : ова силикони селотејп нуди лесна апликација за разни индустриски и комерцијални це

Производот е шарени, на тој начин, тоа е многу препознатлива.Можете да ја одберете големината слободно.Т

Широка примена опсег, фиксна работ на тепих, пакет и пакет, објект фоки, ликвидација водовод и издувни це

Силна лепливоста, добра задржување, UV заштита,.Добро weatherability, растворувач.Температура , вода ,.Исто така

Сликари Лента : на маскирање лента е дизајниран да овозможи остри боја линии и е идеално за голем број на

Изработени од екопријателски текстура хартија, нетоксични, киселинаслободни и мирис, правејќи го безбе

????????️【ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА】Медиум лепливоста, и ќе ги отстрани чисто од повеќето површини до 14 дена и сед

Дозволи лесно демонтажа, дури и по години на служба; ги исполнува Мили Spec Т27730 A.Запечатување температура

Високо излечи, синтетички каучук лепило за одлична високитемпература држи и исклучително чисти отстра

Земја на потекло : Кина.Објектот Тежина : 0.93125 lb.Боја Име : Црна.Големина на : 1" x 120".DARICEЛеплива Назад Магнет

Општа намена маскирање лента наменета да се користи во средна температура се пече операции.Мазна подло

Идеален за долгорочна маскирање проекти кога лента мора да бидат оставени на за до една недела.Ги отстр

Пакетот вклучува : ќе добиете 4 ролни на парична казна линија ленти во соодветна големина, 1 / 17, 1 / 8, 1 / 4 и 1

Маскирање Лента Голема декоративна хартија за DIY љубовник.Истакнете оние важни датуми во вашиот планер.

Земја на Производство : КИНА; Материјал : МИЛЕНИЧИЊА, PVC.Net Тежина : 101g; Пакет Содржина : 2 парчиња x Прозрачн

Уметничките Одделение Маскирање Лента која има среден до висок лепливоста на сигналот и може да биде на

Производот е шарени, на тој начин, тоа е многу препознатлива.Можете да ја одберете големината слободно.Т

Дизајнирано за средна температура апликации.Дамка и растворувач отпорни 12 по случај.Земја на потекло :

♥1 Самолепливи Налепници,со висок квалитет на боја, висока густина на сликата, традиционален Европски с

Идеален за поврзување заедно широк спектар на материјали како што се rubbers, метали, дрво, стакло, трудови,

Одлично за голф клуб костец и спојување на хартија, фолии, филм и ткаенина.Палачинка хартија лента со дв

Одлична за одржување на неправилен облик предмети.Тешка дебелина подлога за добра боја линии.Природна

Општа намена маскирање лента наменета да се користи во средна температура се пече операции.Мазна подло

Селотејп : ова безбедност рефлексивни лента има живи на денот боја и е дизајниран за да се надмине рефле

ОПШТИ КАРАКТЕРИСТИКИ : Ова маскирање комплет вклучува потребните материјали за било реновирање или сли

Ќе добиете : ќе добиете доволно ролни на парична казна линија ленти во соодветна големина, соодветна гол

3 / 4" Сини Сликар е Лента.Претходно Снимени Јасно се Откажат Платно : 22" x 82 FT Долго.Овој производ е комбина

Полипропилен пластична фолија лента.Одлично за возило со детали, букви и свила скрининг.Растворувач и о

Маскирање Лента : општа намена палачинка лента со топла топи лепило стапови низ широк спектар на матери

Работи во тешки услови и високите температури кои се движат од 60ºF (50ºC) да 400ºF (204ºC).Чиста отстранување вр

Scroll