Ново
3M 401+/233+ Маскирање Лента, 6.7 Мили, 3/4 x 60 yds, Зелена, 48/Случај, 3M Акции# 7000124895

3M 401+/233+ Маскирање Лента, 6.7 Мили, 3/4 x 60 yds, Зелена, 48/Случај, 3M Акции 7000124895

Достапност: Залиха
DEN 1243.20

Супериорен адхезија и conformability на многу површини.Создава остри боја линии.Противи се наслика крварат-преку.Топлина и растворувач за отпор. 3 M Акции # 7000124895, Серија 401+. 3/4 инчи x 60 yds. 3 M 401+/233+ маскирање лента.Супериорен адхезија и conformability на многу површини.Создава остри боја линии.Противи се наслика крварат-преку.Топлина и растворувач за отпор.Ги отстранува чисто во едно парче, без остатоци.Идеален за високи перформанси индустриски сликарство вклучувајќи и две-тонови на боја апликации на возила.Палачинка хартија поддршка со природни/синтетички каучук мешавина лепило.Withstands до 250° С до 30 минути.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Индустриски одделение двострано лента која е специјално калибриран за машини за активност како што се �

Модерен и добар квалитет, тоа е вашиот најдобар избор.Еколошки и незагадувачките материјали.Подобрувањ

Производот е шарени, на тој начин, тоа е многу препознатлива.Можете да ја одберете големината слободно.Т

????Она што Ќе Добиете за 5 ролни на проодделение сликари лента 1 инчен широк од 60 двор долго по тек, целосн

Модел Занает Прецизност маскирање лента,.Не крварат или досадни боја линии.Одлично за моделирање, airbrushin

Општа намена маскирање лента наменета да се користи во средна температура се пече операции.Мазна подло�

Одлично за голф клуб костец и спојување на хартија, фолии, филм и ткаенина.Палачинка хартија лента со дв�

Лесно да се откине, лесен за употреба.Модел Занает Прецизност маскирање лента.Одлично за моделирање, airbr

Сликари Лента : на маскирање лента е дизајниран да овозможи остри боја линии и е идеално за голем број на

Изработени од екопријателски текстура хартија, нетоксични, киселинаслободни и мирис, правејќи го безбе

Маскирање Лента Голема декоративна хартија за DIY љубовник.Истакнете оние важни датуми во вашиот планер.

ДИМЕНЗИИ : Овој дел пакет на маскирање лента доаѓа со 72 ролни.Секој се тркалаат мерки 1 / 2 инчи ширина од 60

Дозволи лесно демонтажа, дури и по години на служба; ги исполнува Мили Spec Т27730 A.Запечатување температура

Селотејп : ова безбедност рефлексивни лента има живи на денот боја и е дизајниран за да се надмине рефле�

♥1 Самолепливи Налепници,со висок квалитет на боја, висока густина на сликата, традиционален Европски с

Маскирање Лента Голема декоративна хартија за DIY љубовник.Истакнете оние важни датуми во вашиот планер.

3 / 4" Сини Сликар е Лента.Претходно Снимени Јасно се Откажат Платно : 22" x 82 FT Долго.Овој производ е комбина�

ОПШТИ КАРАКТЕРИСТИКИ : Ова маскирање комплет вклучува потребните материјали за било реновирање или сли

Scroll