Ново
Godox 95cm Врвот Octagon Softbox Bowens Планината за Фото Студио за Видео Flash LED Осветлување

Godox 95cm Врвот Octagon Softbox Bowens Планината за Фото Студио за Видео Flash LED Осветлување

Достапност: Залиха
DEN 912.00

Softbox отворање големина : 95(cm).Облик : Octagon.Планината тип : Bowens(Алуминиум Прстен Адаптер).Отстранлив внатрешниот и надворешниот diffusers ви овозможи да омекне и ширењето на светлината, која создава повеќе дури и ласкави светлина на предметот.Сребро за внатрешни овозможува максимална светлина излез, кои ви даваат сите употребно светлина е можно.Внатрешноста е отпорни на топлина, тоа нема да discolour со текот на времето кога се користи со висока температура.Бои поп и вашите снимки може да оди до нови нивоа или професионализам со добра softbox.Крајната омекне светлина поток и отстрани сенка да се направи совршен стрелаштво, тонови на кожата дојде на живот и флеки исчезнат.Поудобно и полесно да се соберат од други softboxes на пазарот.Голем големината на softbox го прави тоа пожелно за модна фотографија и портрети и средни до големи големи производ снимки.Softbox отворање големина : 95(cm)/37.4".Облик : Octagon.Планината тип : Bowens(Алуминиум Прстен Адаптер).Отстранлив внатрешниот и надворешниот diffusers ви овозможи да омекне и ширењето на светлината, која создава повеќе дури и ласкави светлина на предметот.Создава мека светлина, Крајната омекне светлина поток и отстрани сенка да се направи совршен стрелаштво.Висок квалитет флеш крпа, се минимизира светлина на косата и да го зголеми светлината се шири.Softbox отворање големина : 95(cm)/37.4".Облик : Octagon.Планината тип : Bowens(Алуминиум Прстен Адаптер).Отстранлив внатрешниот и надворешниот diffusers ви овозможи да омекне и ширењето на светлината, која создава повеќе дури и ласкави светлина на subject Creates мека светлина, Крајната омекне светлина поток и отстрани сенка да се направи совршен стрелаштво.Висок квалитет флеш крпа, се минимизира светлина на косата и да го зголеми светлината се шири.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Големина : 50x70cm.Рефлексивни најлон материјал.Свитлива мека кутија и монтажни завеси.Исклучително омекн�

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Компактен мекост На : LS 60 Softbox се дизајнирани да работат во тандем со LS 60d & 60x, трансформирање на focusable точк

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Мрежа е направена од црна специјални ткаенини, со саќестил на дизајн и ставете пораби околу краевите, мо

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Bowens Планината Дизајн : Дојде со Bowens планината брзина прстен адаптер за повеќето брендови на strobe светла, �

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Капата softbox е поддржана од влакна заградата , што е повеќе од потрајни од обичните нерѓосувачки челик по�

На diffuser се користи за да се создаде изложености дури и густина во текот на целата површина на филмот.Диф�

【Фото позадина стојат комплет】Позадина за Поддршка на Системот На фотографија светлина комплет вклуч

Лесен за Употреба закачите во секунди со Лепенка на водечките работ на RFi softbox.Компактен, мекадвострано,

Snapgrid за Близнаци LED Светло Snapbag Softbox Litepanels 1 Година Ограничена Гаранција (2 Година Продолжен за Регистрац�

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Ујп одделение, отпорни на топлина рефлексивни ткаенина.Карактеристики внатрешна одбивни, и надворешни�

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

На softbox е комплет околу сијалица се состои рефлексивни страна и назад ѕидови и ширењето материјал во пре

280 Led диоди, 34 W, Температура на Бојата : 3200 K / 5600 K.Rollable, флексибилни, водоотпорни, лесно да се носат.Сите де

Eggcrate Мрежа Сјај 1 Година Ограничена Гаранција.Ја зема EZ Заклучување Длабоко Параболична Softbox да На След�

Мала тежина diffuser.Набори речиси рамни по употребата.Страна вентил за брз инфлацијата.На Airbox 1 × 1 е гумени

Scroll