Ново
Месо Секира,Нож Секира 8 инчен рачно изработени Фалсификувани Готвач Нож Висока Јаглероден Челик Целосна Танг Кинески Стил Секира Месар Месо, Бифтек Риба Кујнски Н

Месо Секира,Нож Секира 8 инчен рачно изработени Фалсификувани Готвач Нож Висока Јаглероден Челик Целосна Танг

Достапност: Залиха
DEN 1783.20

Висок Квалитет на Месо Секира : Ова месо секира е направен од високо-квалитет на јаглерод од не ' рѓосувачки челик и е идеален подарок за секој дом или професионална кујна, готвач.Ова месо секира во голема мера може да се зголеми на тврдоста на месо секира во 58-60 RHC.На метални елементи од хром, молибден и vanadium имаат добри посебни својства во однос на сила, цврстина, ' рѓа отпор и на острината на ова секира нож.Ергономски Не се Лизга Рачка : На ергономски облик на оваа секира совршено се распределува притисокот на дршката и тесен ножот.Со цел да се направи нож секира повеќе професионални и намалување на заморот, рачката на ова месо секира нож може да ви обезбеди безбеден и удобен зафат, не е лесно да се лизга, фирма и работната енергија.Мултифункционален Месо Секира : Мултифункционален месо секира за сечење, сечење и dicing.Таа има висока цврстина и остар жилет рабовите за да се обезбеди максимална сечење перформанси и издржливост, ефикасно задоволување на месо cleavers Различни користи за сечење на зеленчук и месо.Остар Нож Секира : Ова челик месо секира има ултра-остар нож, одлична отпорност на абење и дамка отпор, ' рѓа отпор и дамка отпор.Висок квалитет на јаглерод од не 'рѓосувачки челик месо cleavers имаат поголема цврстина, послаба ронливост, загадување на корозија и' рѓа отпор, што значи дека трошоците за одржување на месо cleavers е помал.Доживотна Гаранција : 100% задоволство или гаранција за парите назад.Обидете се на нашиот месо секира, не да преземе ризици, ова месо секира е најдобар подарок за Божиќ, свадби, родендени, Денот на Таткото, на Мајката Ден, дома готвачи, професионални готвачи, готвење учениците, итн.Пакет се Вклучени:еден Нож Со Sheath Specification Blade материјал : рачно изработени Фалсификувани High-carbon Облечени Челична Рачка : Целосна Танг интегрирани челик месо тело + дрва + занитвам fixing Quenching Сензација : 780 Степени Калење : 180 Степени - 200 Degrees Production Процес : Во борбата против - Чекан -Калење - Стегање Челик - Чекан -Изгасне - Калење И Други Континуиран Циклус Операции.Внимание ве молам : 1. Поради различни мерни методи, големината и тежината на производот може да има мала грешка.2. Ве молиме не го стави на производи во машина за миење садови.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

【Професионален Готвач е Нож】Кинески готвач нож е мултифункционален кујнски нож.Тоа е многу едноставн�

Arcos 2900 опсег 9инчен, 720 грама, 4 mm дебелина црвена боја се справи со специјално дизајнирани за сечкање месо

Премиум Издржливост И Квалитет:Месо секира е направен од висококвалитетни нерѓосувачки челик што е от

Мултифункционален машина, погоден за сите видови на зеленчук и овошје, и брзо.месарот секира.Редовно ре

ВисокаПерформанси Месо Секира : месо секира е направен од висококвалитет на високојаглероден челик, со

МЕСАР НОЖ ултра остри 16° V облик на работ на ножот минимизира сечење отпор, помага да се намали храна лес

Scroll