Ново
Вода Спроводливост Тестер Голема Изработка Вода Следење на Квалитетот на Модулот за Тестирање на Квалитетот на Водата за Следење на Квалитетот на Течни

Вода Спроводливост Тестер Голема Изработка Вода Следење на Квалитетот на Модулот за Тестирање на Квалитетот

Достапност: Залиха
DEN 491.76

Со побудување извор е AC сигнал, ефикасно спречување на сонда поларизација.Користење на истрагата, може да се потопува во вода за долго време, многу практично.Силна компатибилност и лесно да се поврзете, plug and play, без заварување потребно.Лесен за употреба и со добри перформанси, со мали димензии, лесна за носење и чување.Одлична изработка, совршена замена за стариот и има долг животен век.Функција : 1. Силна компатибилност и лесно да се поврзете, plug and play, без заварување потребно.2. Користење на истрагата, може да се потопува во вода за долго време, многу практично.3. Со побудување извор е AC сигнал, ефикасно спречување на сонда поларизација.4. Лесен за употреба и со добри перформанси, со мали димензии, лесна за носење и чување.5. Одлична изработка, совршена замена за стариот и има долг животен век.Спецификација : Предмет Тип : Вода Спроводливост Sensor Signal Адаптер Одбор : Влезен Напон : DC3.3~5.5 VOutput Сигнал : 0~2.3 VWorking Струја : 3~6m A Мерен Опсег : 0~1000ppm Мерење на Точност : ±10% F. С. (25℃)Големина : Прибл. 42 x 32-милиметри / 1.7 x 1.3 in Module Интерфејс : XH2.54-3 PElectrode Интерфејс : XH2.54-2 P Сонда : Број на Сонди : 2 Overall Должина : Околу. 83cm / 32.7 in Connection Интерфејс : XH2.54-2 PColor : White Other : probe Product Вовед : Оваа опрема може да се користи за мерење на општи домаќинство квалитетот на водата.Општо земено, допрете вода е во рамките на 100 и прочистена вода е во рамките на 10.На компатибилен сензор се користи за да се измери вредноста на вода.Вредноста може да се одразат на чистота на водата и може да се применат за квалитетот на водата за тестирање во областа на домашни вода и хидропоника. (Вкупно Растворени цврсти Материи) : Покажува колку милиграми на растворени цврсти материи растворени во 1 литар вода.Во принцип, колку е повисока вредност, толку повеќе lysate е содржан во вода и повеќе нечиста вода.Според тоа, големината на може да се користи како основа за одраз на чистота на водата.Најчесто се користи опрема за тестирање е пен.Иако тоа е ефтин и лесен за користење, тоа не може да transm.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Модел : TDS3; Копчето : со 3ЗАДРЖЕТЕ, ТЕМП, ЗА вклучување / ИСКЛУЧУВАЊЕ; За TEMP Функција : метар има автоматска

Комплет вклучува : TCSMA Слепи предавателот, TCS3020 toroidal спроводливост сензор, FC95 C 2" протокот ќелија.Пакет Ди

Модел : TDS3; Копчето : со 3ЗАДРЖЕТЕ, ТЕМП, ЗА вклучување / ИСКЛУЧУВАЊЕ; За TEMP Функција : метар има автоматска

Пакет Тежина : 12.0 lbs.Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Пакет Количина : 1 Земја На Потекло : Сад.

* LCD со прикажува во двете TDS и температура Data hold функција за замрзнување саканата вредност Водоотпорен и

Опремени со 2301 Ts platinum црна ATC спроводливост electrode мерење на спроводливост и температура истовремено.Нап

Може да се користи за да се измери TDS вредност на вода, како одраз на чистота на водата.Мали во големина и

115 V спроводливост метар наменета за demineralization и deionization апликации.Автоматска температурна компензација,

5.ade на високо квалитетна ABS материјал, носатотпорен, силен и издржлив 4 На метар со точни мерења, стабилно

Двоен дисплеј покажува Спроводливост, TDS, или Salinity и Температурни мерења, плус аналогни bargraph за трендови

Материјал : Бакар, PA.Површински Третман : Никел позлатен.Тековната Напон : 30 V / 10 A.Режим на конекција : Ада

Тривоедно Функција : Оваа тривоедно функција на квалитетот на водата тестер може да го тестира TDS, спров

Додатоци се Вклучени : за Носење и решенија.Батерија : 3 АА батерии (1.5 V).Бафер за Препознавање : Automatic стан

Autoranging метар нуди 3 движи од мерењата од вода од чешма за вода и било воден раствор Единици на мерка вклуч

Вграденво Автоматска Температурна Компензација (ATC) за леснотијата на користење.Отпорни на корозија че

Додатоци се Вклучени : метар, electrode, калибрација решенија, и 2 АА батерии.Батерија : 2 АА батерии.Бафер за П

Scroll