Ново
AT89C51RC-24JU, MCU 8-битни AT89 8051 CISC 32KB Флеш 5V 44-Pin PLCC Цевка (25 Предмети)

AT89C51RC-24JU, MCU 8-битни AT89 8051 CISC 32KB Флеш 5V 44-Pin PLCC Цевка (25 Предмети)

Достапност: Залиха
DEN 2203.20

Набавувач : Microchip Технологија Дел No : AT89 C51 RC-24 JU Ro HS : Непознат HTS : 8542310001 ECCN : 3 A991.а.2 : 27 ADC Резолуција : N/A МОЖЕ да : 0 DAC Резолуција : N/A Податоци Автобус Ширина : 8 малку Уред Основни : 8051 Димензија : 16.7(Макс) x 16.7(Макс) x 3.48(Макс) mm Ethernet : 0 Семејство : AT89 C51 презиме : AT89 I2 C : 0 I2 S : 0 Инструкциското множество Архитектура : CISC Интерфејс Тип : UART Максимална Часовникот го Оценувате : 24 MHz Максимална Фреквенција на ПРОЦЕСОРОТ : 24 MHz Максимална Проширена Меморија Големина : 64 KB Максимална Оперативен Напон : 5.5 V Максимална Моќ Дисипација : N/A Минимум Оперативен Напон : 4 V Монтажа : Surface Mount Број на ADCs : N/A Број на DACs : N/A Број на Програмабилни I/Os : 32 Број на Тајмери : 3 На-Чип ADC : N/A На-Чип DAC : N/A Оперативни Температура : -40 до 85 °C Пакување : Цевка Pin Грофот : 44 Програма Меморија Големина : 32 KB Програма Меморија Тип : Флеш RAM меморија Големина : 512 Б SPI : 0 Снабдувач Пакет : PLCC Снабдувач Температура Одделение : Индустриски Типично Оперативен Напон : 5 V UART : 1 USART : 0 USB : 0 Единица Мерка : За Секој.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Набавувач : Microchip Технологија Дел No : PIC18 LF14 K22I / ML Ro HS : Да HTS : 8542310001 ECCN : 3 A991.а.2 : 91 ADC Резолуција : 10 малку МОЖЕ

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Нашите производи се испратени од Кина, и ние ќе ги сноси товар.Н

Набавувач : Microchip Технологија Дел No : PIC16 F628 AI / СС Ro HS : Да HTS : 8542310001 ECCN : EAR99 : 67 ADC Резолуција : N / A МОЖЕ да : 0 DAC

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Нашите производи се испратени од Кина, и ние ќе ги сноси товар.Н

Reland Пеат 1 Чип : MPU6050 2 Напојување : 3v5 V енергија 3 Gyroscope опсег : + 250 500 1000 2000 ° / s 4 Забрзување опсег : ± 2 ± 4 ± 8 ±

Reland Пеат.Здраво на сите, ние се Reland Техника, ние се главно ангажирани во електронски компоненти, електро�

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Нашите производи се испратени од Кина, и ние ќе ги сноси товар.Н

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Нашите производи се испратени од Кина, и ние ќе ги сноси товар.Н

║ОПИС║ OLED Екран со Резолуција од 128x64 Пиксели и Дијагонала на 0.96 Инчи поврзува со еден микроконтролор к�

Набавувач : Microchip Технологија Дел No : DSPIC30 F301130 I / P Ro HS : Да HTS : 8542310001 ECCN : 3 A991.а.2 : 10 ADC Резолуција : 10 малку МОЖ�

Набавувач : Microchip Технологија Дел No : PIC16 F1509I / ПА Ro HS : Да HTS : 8542310001 ECCN : EAR99 : 38 ADC Резолуција : 10 малку МОЖЕ да :

Користи напредни електронски компоненти, како и висококвалитетни носатотпорни, вратило.Непречено функ

Reland Сонцето.Wi Fi Збег Одбор.Pin Проред : 0.1" (2.54 mm).Боја : Бела.Димензии : 3.20*2.80 cm / 1.26"*1.10" 100% сосема нов и висок к�

IC Микроконтролерски MCU 8bit RISC Програмабилни 44Игли QFN ЕП.Microchip Технологија Incorporated.Нови, никогаш не се кори�

Scroll