Ново
API-100 Кожата Анализа Уред

API-100 Кожата Анализа Уред

Достапност: Залиха
DEN 504.00

Влага/Еластичност – Анализа се врши од страна на посебен сензор на совет на објективот овозможува уредот да се соберат точни читање на двете влага и еластичноста на кожата.На себум – анализа покажува дека порите кои се затнат со себум и мртвите клетки на кожата.Оваа анализа е изведена со помош на белата себум ленти на Т и У зона на лицето.Овој тест се мерат преку собрани нафта во ленти, кој се претвори црвено кога доаѓаат во контакт со масла.Пора – Оваа анализа укажува на тоа како дури и на кожата, текстура се додека покажува кожи порите.Уредот доаѓа со пора откривање што се вели во рингот-форми користење на геометриски информации.Меланин – Оваа анализа дава боја корекција, како и користење на мостра слики да се добие точна читање на сите абнормални пигментацијата на кожата; тоа покажува малку мали области на кожата.Навремено – По фотографирање, уредот користи геометриски вредности и параметри со користење на длабочина и широчина за да му обезбеди на клиентот со сериозноста на брчки.Сензитивност – Боја за откривање на алгоритми се спроведува за да се нагласи и изолирам било црвена области со зголемена точност на различни фокус поени.Ве молиме имајте во предвид дека печат на кутијата е за внатрешна/дистрибутер употреба.Секој уред е подложена на темелна проверка за контрола на квалитет, пред да бидат испратени до клиентот, затоа печат ќе биде прекината по пристигнувањето.Ве уверуваме ќе добијат сосема нов објект со секое купување.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

РГ356892 Води содржина Помине 【Широк агол Окуларот за Лесна за Гледање, Грижа за Деца' Очи】 големите голе

【Почетник Микроскоп за Полнење】 : Направени од високо квалитетна ABS акрилик материјал.Издржлив и силен

Образовни Микроскоп за Полнење поттикнува научно истражување и откривање, воведува клучните научни ал

Scroll