Ново
150KHz 4-40V Влезен Напон за Напојување на Модулот, Напојување Конвертор Модул, Константен Напон за Прекуструјна Осигурач за Заштита Контрола на Напон

150KHz 4-40V Влезен Напон за Напојување на Модулот, Напојување Конвертор Модул, Константен Напон за Прекуструјна

Достапност: Залиха
DEN 760.80

Усвојува 150 KHz внатрешни осцилација фреквенција, припаѓа на втората генерација на префрлување напонски регулатор, ниска потрошувачка на енергија, висока ефикасност.Прилагодливи излезен напон спектар 1.2 V~37 V.Добар излез линеарност и прилагодливи се вчита. 3.3 v, 5 V, 12 V фиксна напон излез и прилагодливи напон излез. 4-40 V влезен напон, со прекуструјна осигурач заштита.Функција : 1. 3.3 v, 5 V, 12 V фиксна напон излез и прилагодливи напон излез.2. Прилагодливи излезен напон спектар 1.2 V~37 V.3. Усвојува 150 KHz внатрешни осцилација фреквенција, припаѓа на втората генерација на префрлување напонски регулатор, ниска потрошувачка на енергија, висока ефикасност.4. 4-40 V влезен напон, со прекуструјна осигурач заштита.5. Добар излез линеарност и прилагодливи се вчита.Спецификација : Предмет Тип : 4 Канал Напојување Module Input Напон : 4-40 VOutput Напон : 3.3 v, 5 V, 12 V, Прилагодлив 1.2 V~37 V±4%Излезна Струја : 3А.ние текст табела тд,.ние текст табела ти,;.ние текст маса,Пакет Листа : 1 x 4 Канал Напојување на Модулот.

Декларираните карактеристики

Item Type:
4 Channel Power Supply Module
Input Voltage:
4-40V
Output Voltage:
3.3v, 5V, 12V, Adjustable 1.2V~37V±4%
Output Current:
3A
.w-e-text table td,.w-e-text table th,;.w-e-text table, :
Package List:
1 x 4 Channel Power Supply Module :

Поврзани производи

100% сосема нов и висок квалитет.SCM излез ниво може да се користат за изолирање,антимешање и да се заштити S

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Направени од високо квалитетен материјал, кој е издржлив и долг живот 2 парчиња батерија полнач за Батер

180 степен пак моќ интерфејс е погодна за beautifying на внатрешните плочки на шасија.Можете да ги инсталирате

DualBand WiFi за Исклучителни Видео Quality To обезбеди јасни, ХДквалитет на видео стриминг, Универзалниот Безжич�

ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛАЦИЈА : Прецизни намали и интерфејс бидете сигурни совршен применливост, погоден за инст

Квалитетот на производот е добар.Ние сме професионални Електронски Компоненти и модул производителот.�

Текст Оценет Напон : 24 V DC ( 1540 V ).Излезен напон : DC 12 V 12 A 144 W.Заштита : overvoltage, прекуструјна, overtemperature заштита

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Нашите производи се испратени од Кина, и ние ќе ги сноси товар.Н

Влезен напон : DC822 V, (12 V промени на 5 V) ; Излезен параметар : DC5 V 3А, 15 W MAX.Инсталација должина : околу 13cm ; Голе

Производ модел : MWX062012120 W.Опис на производот : Името на Компанијата : Mingweixing Технологија; Индустриски Бре

Штекер адаптер Тип H Plug работи во земји како што се Израел, Палестина.Тешка должност, мал и компактен за �

DC приклучок : 5.5 ММ * 2.1~2.5 ММ Големина : 120 50 30мм.Направени од висококвалитетни материјали, силни и издржли

74 HC04 D + SP485 Напојување : SMD tantalum capacitor и во прилог capacitor за висока и ниска фреквенција напојување за филтрир

L9110 S Hмост DC Stepper Моторни Возачот Контролер Одбор Двоен мотор возачот чип L9110 S.L9110 S Hмост Двојна DC Stepper Мот�

IP68 водоотпорен Напон Конвертор Регулаторот DC 10 V32 V 24 V да DC 13.8 V 3А 41 W.Заштита : Надоптоварување, во Текотст

Scroll