Ново
4Pack LM2596 DC-DC Buck Конвертор, Прилагодлив Чекор Надолу Напонски Регулатор 3-40V за 1.5-35V Висока Ефикасност Напојување Volt Редуктор Трансформатор Модул

4Pack LM2596 DC-DC Buck Конвертор, Прилагодлив Чекор Надолу Напонски Регулатор 3-40V за 1.5-35V Висока Ефикасност

Достапност: Залиха
DEN 358.80

❃❃Влезниот напон : DC 3 -40 V (Влезен напон мора да биде 1.5 V повисока од излезниот напон, не се зголеми.). ❃❃На излезен напон : DC 1.5 - 35 V прилагодливи. ❃❃На излезна струја : препорачливо е да се користат под 2 A, максимална 3А(Дополнителни heatsink е потребно).Чекори : 1. Вклучен во напојување (3-40v), моќ индикатор светлото е осветлена, на модулот за да работи правилно. 2. Прилагодување на сина potentiometer knob (општо бустер насока на стрелките на часовникот, спротивно од стрелките на часовникот чекор надолу) со multimeter следење на излезниот напон на напон. ❃❃Пакетот вклучува : 4 XLM2596 DC-DC buck конвертор модул(Забелешка:фабриката имаме тестирани овие во макс напон така што тие се многу висока, по правило, трае околу 15-20 врти CCW пред напон започнува ramping надолу).Карактеристики : влезен напон : 3-40 VThe излезен напон : 1.5-35 VThe излез тековната : препорачливо е да се користат под 2 A, максимална 3А (Дополнителни heatsink е потребно).Конверзија ефикасност : 92% Макс (на повисоки излез напон, повисока ефикасност)Оптоварување се прилагоди сооднос : +/-0.5%Напон се прилагоди сооднос : +/-2.5%Префрлување фреквенција : 1.5 MKHz Work температура : -Минус 40 степени-85 degrees Module сопственост : Не-изолација buck Rectification режим : Не-синхрони rectifier Function : 1.Се користи за да се повлече оптоварување, изградена во тековната ограничување function2.Изградена во текот температура заштита function3.Изградена во излез краток спој заштита function Package вклучува : 4 X LM2596 чекор надолу модул ❥(^_-).Споделување вашите проектот подолу : Споделување на вашиот проблем-решавање на процесот или видео за да им помогне на другите пријатели реши problems About ни: Професионални фабрика, добредојдовте на нашиот продавницата за повеќе избори со најдобра цена.Она што ние ги извршуваат е вашето задоволство на нашите услуги, не само за нашите производи.За било која причина не сте незадоволни со нашите производи во било кое време, едноставно јавете поддршка за размена или наплата.ние ќе ви одговори за секое прашање ќе побара во рок од 24 часа.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

100% сосема нов и висок квалитет.SCM излез ниво може да се користат за изолирање,антимешање и да се заштити S

DualBand WiFi за Исклучителни Видео Quality To обезбеди јасни, ХДквалитет на видео стриминг, Универзалниот Безжич

74 HC04 D + SP485 Напојување : SMD tantalum capacitor и во прилог capacitor за висока и ниска фреквенција напојување за филтрир

На DROK DCDC нумеричка контрола buck конвертор на напон е програмабилни buck модул со ситедигитален LED дисплеј н

Име на производ : C8 Влезот Адаптер;Напојување : AC 250 V 2 A.Pin Број : 2;Top Плоштадот Лице Димензии(Прибл.) : 22 x 12mm

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

3 S 4 S 5 S 6 S 7 S 8 S 4.2 v liion balancer одбор 18650 liion balncing целосна наполнетост на батеријата рамнотежа одбор.Тип : Напон

IP68 водоотпорен Напон Конвертор Регулаторот DC 10 V32 V 24 V да DC 13.8 V 3А 41 W.Заштита : Надоптоварување, во Текотст

Земја на Производство : КИНА; Бренд : .Материјал : Пластични, Електронски Делови; Нето Тежина : 175g.Пакет Со

Влезен Напон : 12 DX.УПРАВУВАЊЕТО со проектен циклус.Модел.Attribute Model.Единица.Излезен Напон : 5 DX.УПРАВУВАЊЕТ

Направени од високо квалитетен материјал, кој е издржлив и долг живот 2 парчиња батерија полнач за Батер

Текст Оценет Напон : 24 V DC ( 1540 V ).Излезен напон : DC 12 V 12 A 144 W.Заштита : overvoltage, прекуструјна, overtemperature заштита

Име на производ : LED Решетки Цевка Матрица Модул;LED Дисплеј : Црвена Точка.Pin Броеви : 12 Pins;Pin Теренот : 2mm / 0.0

Усвојува 150 KHz внатрешни осцилација фреквенција, припаѓа на втората генерација на префрлување напонски

Compatiblity : AC / DC Адаптер За Марта Стјуарт Живеење VMSL7.5' ПредОсветлена Downswept Denison Spruce Вештачки Борови Елка На

Максимална Излезна Струја : 2 A.Влезен Напон : 2 V ~ 24 V.Максимална Olutput Напон : > 5 V ~ 28 V.Ефикасност : > 93%.PARAMETERSProd

【ПОСВЕТЕН ДИЗАЈН】Посебно Дизајниран За да се Види Движењето Замена, Прекрасен И Практичен Додаток, И Л

Изработени од еколошки материјали, безопасни за вашето здравје.Парична казна изработка на мирување спе

Влезна моќност : 7 V30 V, се препорачува подолу 24 V.Излезен напон : 5 V;Излезна струја : 5 A Max.Управниот опрема

Жици се уредни, избегнување на десен агол линии и свиткани рабови, жици идентификација е јасна и лесно д

Scroll