Ново
Отпорни Влакна Optical Power Meter, Optical Power Meter 0.1% -10~60℃ IngaAs Пластика

Отпорни Влакна Optical Power Meter, Optical Power Meter 0.1% -10~60℃ IngaAs Пластика

Достапност: Залиха
DEN 630.96

Може да работи нормално на температура -10~+60℃.Мерење е на висока точност и одговорот е брз.На влакна optical power meter има 3 вида на конектор и може да мерење на 7 видови на бранова должина.Отпорен на удар и се носат,многу силни и издржливи.Напојува со 3 компјутери АА батерија,секој на батеријата.Големина : Optical power meter.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

NSFS – Нова Вишок на Фабрички Запечатени (ОЕМ).NSMP – Нова Вишок на Производителот Пакет (ОЕМ).NSNP – Нова Вишо

NSFS – Нова Вишок на Фабрички Запечатени (ОЕМ).NSMP – Нова Вишок на Производителот Пакет (ОЕМ).NSNP – Нова Вишо

ШИРОКО се ПРИМЕНУВА : смисла енергија следат може да бидат поврзани со фазата на откривање анализатори,

Бранова должина поставени пред исклучување може да биде запаметен од страна на optical power meter е бранова дол

Еден пол ширина (modulmm) во согласност со DIN43880 Мали димензии, мала тежина и прекрасен изглед.Стандардната к

NSFS – Нова Вишок на Фабрички Запечатени (ОЕМ).NSMP – Нова Вишок на Производителот Пакет (ОЕМ).NSNP – Нова Вишо

NSFS – Нова Вишок на Фабрички Запечатени (ОЕМ).NSMP – Нова Вишок на Производителот Пакет (ОЕМ).NSNP – Нова Вишо

NSFS – Нова Вишок на Фабрички Запечатени (ОЕМ).NSMP – Нова Вишок на Производителот Пакет (ОЕМ).NSNP – Нова Вишо

Scroll