Ново
Сатенски Плоштадот Свила Косата со Шамија: 12PCS Жените Флорални Симпатична Мода Главата Вратот Мали Bandana Neckerchief - Дизајнер Hankerchief & Свилен Гроздобер Headscarf Пакет за Жен?

Сатенски Плоштадот Свила Косата со Шамија: 12PCS Жените Флорални Симпатична Мода Главата Вратот Мали Bandana

Достапност: Залиха
DEN 2169.60

Сатен. 进口.Вратоврска затворање.Рака Мие Само.Различни Стилови - ќе добиете 12pcs на сатен плоштадот марами во различни бои и дезени, лесно да одговара на вашиот облека на различни модни стилови од страна на разни елегантни модели,погоден за сите годишни времиња, како и.Сигурен Материјал - Овие мали плоштадот марами се направени од сатен, мазна и мека на допир,дише и удобен за носење; Напомена : не е вистински свила, тоа само има чувство и изглед на свила, тенок и проѕирен, но не е лесно да се брчка.Носете го тоа што ви се допаѓа - големината е 20x20 инчи.Можете да носат шамија на вашата коса или вратот.На свила шамија, исто така може да се користи како hairband, вратот шамија, handkerchief, wristband, итн., и, исто така може да се користат за декорација чанти и ремени.Забелешка : Овие марами не е доволно голема за да целосно да се покријат главата.Перење Белешки - препорачливо е да се мијат сатен шамија со рака во водата под 30 ℃, ако сакате да се мијат шамија со машина за перење, ве молиме да се стави на шамија во торба за перење за да се избегне оштетување на шамија или се испреплетени со други облека, не кајгана.Идеален Подарок - Овие мешана боја вратот headscarves се спакувани поединечно, погоден за да испратите за роденден, годишнина, Мајката Ден, Денот на Вљубените, итн., На сатен косата со шамија може да се примени за да се носат во секојдневниот живот, работа, одмор, патување, и др.Оваа сатен шамија е уникатен по тоа што доаѓа во 12 различни во боја и модел опција.Овие домот лесни neckerchief, исто така, погодна за секој униформа, како Стјуардеса, Хотел и Банката придружник и др.Меки и удобни,Лесни, дише и удобен.Различни сатен плоштади со различни бои и дезени, кои се модерни и може да бидат заменети со облека и кеси од различни бои, погоден за различни прилики.Изработен од сатен ткаенина.Оваа сатен шамија е уникатен по тоа што доаѓа во 12 различни во боја и модел опција.Овие домот лесни neckerchief, исто така, погодна за секој униформа, како Стјуардеса, Хотел и Банката придружник и др.Забелешка : Кога ја користите шамија, треба да се свитка шамија дијагонално и го носат, како и обемот на главата е помалку од 31 инчи.Секој од нашите сатен квадрати е индивидуално спакувани.Тоа е голем дар за девојки, мајки, сестри, сопруги, љубовници или други женски пријатели.Тоа е исто така погоден за родендени, Божиќ, денот на Благодарноста, годишнини и Мајки Ден. , Денот на вљубените како подарок.Мулти-функција шамија За Секојдневниот Живот:. 1. Како на вратот шамија, носат околу вратот, се направи една шајка во предниот или страна или назад. 2. Форма на триаголник и вратоврска во предниот дел. 3.Како косата bandana / раководител бенд , на различни начини да ги красат вашата коса. 4.Се врзува на рацете или на глуждот. 5.Како декорација на вреќа рачка или капа. 6. Многу други начини чека за вашето истражување.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

【ГОЛЕМА МАТЕРИЈАЛНА】основната ткаенина на овој плоштад глава шамија е полиестер влакно, мека и мазна

Полиестер,Сатен.Рака Мие Само.Материјал : Направен од 100% полиестер сатен свила,дише и мека,многу лесни и

100% Viscose.Увезени.Машина За Миење 100% Viscose, кашмиркако ткаенина, помек отколку повеќето од волна и lambswool shawls

Полиестер,Сатен 【ГОЛЕМА МАТЕРИЈАЛНА】основната ткаенина на овој плоштад глава шамија е полиестер влак

Акрилик,Кашмир,Руно.Рака Мие Само ⇒ Материјал : Кашмиркако Акрил, pocho кејп шамија, мека како кашмир и топ

Високо Квалитетен Материјал : Направени од Вештачка свила која е домот, мазна, мека на допир чувство, удо

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

Акрилик.Премиум Материјалот:Нашата зимски шамија за деца е направен од висококвалитет акрилик да ви д

Полиестер,Сатен 【ГОЛЕМА МАТЕРИЈАЛНА】основната ткаенина на овој плоштад глава шамија е полиестер влак

Пакет : 2 панделки.Материјал : висок квалитет сатен платно, свила,чувствуваат лесно да се чисти,нема да ов

★PLAID МАРАМИ : 71in X 11,8 во Plaid Поврзана Заврши Шамија Е Моден Главен Оваа Сезона.Smart Plaid Добива Модерен Изгле

100% Viscose.Увезени.Машина За Миење 100% Viscose, кашмиркако ткаенина, помек отколку повеќето од волна и lambswool shawls

Материјал : Екопријателски Смола,трајни и модерен.Боја : ќе испратени од страна на случаен избор.Три Гол

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

100% Акрил.Направен во САД и се Увезени.Мерки 70" x 8".Шамија е направен од 100% Акрил поврзана.Мрачно Шамија со

Акрилик.Премиум Материјалот:Нашата зимски шамија за деца е направен од висококвалитет акрилик да ви д

Мек Материјал : Квалитет На Полиестер.Мазна свила допир, елегантен и кул.Оди добро со твоите пролет, лето

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

Scroll